LifeHunters en Zwijsen zetten leerkrachten Engels centraal

Uitgeverij Zwijsen heeft in aanloop naar de Dag van de Leerkracht een campagne gelanceerd ter introductie van Open Up, de nieuwste methode Engels voor het basisonderwijs. De campagne werd ontwikkeld door bureau LifeHunters en plaatst de rol van leerkrachten centraal.

Tijdens de lancering werden leerlingen van groep 5 betrokken bij een bijzondere actie. Zij verrasten hun juf Engels, Sharon de Groot van basisschool De Overkant in Rhoon, met een emotioneel eerbetoon. Ondanks haar volle rooster maakt zij wekelijks een uur vrij om Engels te geven. De verrassing vond plaats via een iconische rode telefooncel op het schoolplein, waar de juf zichtbaar geëmotioneerd reageerde.

Een uurtje Engels maakt verschil

Op veel basisscholen is Engels nog niet standaard ingepland in de lagere groepen. Terwijl onderzoek van het Nationaal Regieorgaan Onderwijsonderzoek (NRO) laat zien dat zelfs een uurtje Engels per week een blijvend effect heeft. Het vergroot niet alleen de taalbasis, maar ook het zelfvertrouwen van kinderen, waardoor zij sneller durven spreken en plezier ervaren in de taal.

Open Up: opvolger van Take it easy

Met Open Up introduceert Zwijsen een nieuwe methode die inspeelt op de behoefte om Engels op een speelse en toegankelijke manier in te bedden in de klas. De methode volgt de bekende lesmethode Take it easy op.

Carolien Eijkens, marketeer van Open Up: "De wereld wordt steeds internationaler en Engels speelt daarin een sleutelrol. Hoe eerder kinderen ermee starten, hoe makkelijker ze de taal eigen maken. Met deze campagne benadrukken we dat een uurtje Engels per week al enorme impact heeft. In onze video zetten we leerkrachten centraal, omdat zij kinderen de basis geven die ze hun hele leven meenemen."

LifeHunters ontwikkelt campagne

De campagne is ontwikkeld door bureau LifeHunters en wordt versterkt via een brede PR-aanpak rondom de Dag van de Leerkracht en online kanalen.

Mark van der Werff, Creative Director van LifeHunters: "Leerkrachten op de basisschool maken elke dag het verschil in het leven van kinderen. Hun enthousiasme en toewijding zijn bewonderenswaardig. De Dag van de Leerkracht is het perfecte moment om stil te staan bij de impact die zij hebben. Geweldig dat Zwijsen hierin het voortouw neemt. En heel bijzonder dat wij dit als LifeHunters mochten realiseren."


 Volg Marketing Report op LinkedIn!

 Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief

 Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

Happy Horizon lanceert AI Optimizer voor AI-vindbaarheid

16-12-2025 | 10:57:19
Een geïntegreerde dienst die organisaties helpt vindbaar en relevant te blijven in de snel veranderende wereld van AI-gedreven zoekresultaten.

Dentsu Creative tekent voor eindejaarsfilm Rabobank

15-12-2025 | 16:13:14
Centraal staat de rol die de bank speelt op dagelijkse momenten die voor klanten van belang zijn.

Rebranding van Whello krijgt vorm via eigen merchandise

15-12-2025 | 12:01:51
De kledinglijn met abstracte designs maakt het merkverhaal zichtbaar op de werkvloer en versterkt het werkgeversmerk.

NOISE kiest user-generated aanpak in vuurwerkcampagne

15-12-2025 | 11:27:00
NOISE maakt onderdeel uit van het Only-netwerk en bestaat deze maand 20 jaar.

[Vacatures] Key Agency zoekt een Community Manager / Webcare Agent

15-12-2025 | 09:23:00
Key Agency is per direct op zoek naar een Community Manager / Webcare Agent - 5-15 uur per week - Remote
 

Dit artikel is gepubliceerd door: Lieselot Berentzen

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.