Joe Public ontwikkelt campagne voor jonge Brusselaars

Speelse campagne van Brussels Family en Joe Public

Brussels Family is samen met Joe Public een campagne gestart om aanstaande ouders bewust te maken van het belang van het tijdig aanvragen van de geboortepremie. In de campagne wordt het tutje ingezet als symbool om goedbedoeld maar ongevraagd advies op een speelse manier te counteren.

De campagne wil afrekenen met de stroom aan adviezen die ouders krijgen tijdens de zwangerschap. De boodschap is helder: vergeet je geboortepremie niet aan te vragen bij Brussels Family.

Tutje tegen overdaad aan advies

De centrale gedachte van de campagne is het tutje als kalmerend middel. Niet alleen voor baby’s, maar ook voor bemoeizuchtige familieleden en vrienden. Het tutje krijgt een dubbele functie: het dempt ongevraagd advies én brengt een belangrijke boodschap.

Alexander Cha’ban, creatief directeur Joe Public: “Zwangerschap is een periode waarin iedereen plots expert lijkt. We vertaalden dat gevoel op een herkenbare, licht absurde en warme manier. Door een baby-accessoire aan volwassenen te geven, maken we het onderwerp bespreekbaar én laten we het enige relevante advies opvallen.”

De campagne wordt via social media verspreid, waarbij het tutje fungeert als visueel en inhoudelijk ankerpunt.

Campagne afgestemd op Brussel

De campagne is inclusief opgezet en weerspiegelt de diversiteit van Brussel, waar 184 nationaliteiten samenleven en bijna veertig procent van de inwoners geen Belg is.

Bruno Van de moortel, hoofd marketing en communicatie Brussels Family: “We willen ouders geruststellen in een hectische periode. Niet met nóg meer advies, maar met rust én één duidelijke boodschap: vergeet je geboortepremie niet. En dat op z’n Brussels: met een knipoog, én oog voor de diversiteit van onze stad.”

Brussels Family profileert zich met deze campagne als steunpilaar voor jonge Brusselse ouders. De boodschap: je hoeft niet alles over zwangerschappen te weten, zolang je je geboortepremie maar niet vergeet.

Credits:
Client: Brussels Family | Contacts: Bruno Van de moortel | Agency: Joe Public Belgium | Strategic Direction: Tom Dehaes | Creative Direction: Manuel Ostyn, Alexander Cha’ban | Creative Team: Wannes Vandael, Fleur Delanghe | AI Models: Wannes Vandael, Fleur Delanghe | Design Director: Martijn Leenaers | Design: Eline De Wulf | Motion: Dieter Theuns | Account Direction: Melinde Vandaele, Esther Blangenois, Petra Lauwers

www.joepublic.be

 Volg Marketing Report op LinkedIn!

 Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief

 Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List

Lees ook:

Joe Public lanceert XXL Voordeelweken-campagne voor ALDI

03-07-2025 | 12:31:48
In de commercial staat een klant centraal die voor het eerst boodschappen doet bij ALDI en verrast is door het aanbod aan grote verpakkingen en voordeelacties.

Joe Public ontwikkelt Thuis in Italië-campagne Grand’Italia

30-06-2025 | 15:29:00
Joe Public Amsterdam is verantwoordelijk voor de ontwikkeling van de campagne, waarmee Grand’Italia haar positionering aanscherpt.

Peter van Wijnaerde: Porno gaat ons redden van big tech

30-06-2025 | 09:12:46
Vroeger waren er drie soorten videobanden. Je had Betamax, Video 2000 en VHS. Technisch gezien waren Betamax en Video 2000 beter. Toch won VHS.

Peter van Wijnaerde: Algoritmes zijn betere verleiders

23-06-2025 | 08:25:12
Creativiteit komt uit conflict. Uit iets meemaken. Uit iets opmerken. Dáár zit de lading dat het doet resoneren.

Cannes 2025: Liesbeth Bakels en Carina Snippe

20-06-2025 | 09:25:00
New Business Radio zendt deze week live uit vanaf het Cannes Lions International Festival of Creativity. Iedere dag spreken Bas Vlugt en Peter Wybenga met toonaangevende professionals uit media en marketingcommunicatie.

 

Gepubliceerd door: Saskia van Weert

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.