Havas Lemz bouwt merkidentiteit Restore Local

In opdracht van Restore Local heeft Havas Lemz een merkidentiteit ontwikkeld voor een internationale beweging gericht op landherstel in Afrika. Het traject was geen traditionele campagne, maar een co-creatief proces met lokale betrokkenen uit Kenia, Rwanda, Ghana en Burundi.

De identiteit is opgebouwd vanuit de verhalen, waarden en gebruiken van de zogenoemde restoration heroes. Restore Local is een initiatief van het World Resources Institute (WRI) en richt zich op het herstel van landbouwgrond op het Afrikaanse continent.

Beweging gericht op lokaal eigenaarschap

Volgens het WRI is 65 procent van Afrika’s landbouwgrond uitgeput als gevolg van klimaatverandering, ontbossing en onduurzame landbouw. Lokale gemeenschappen werken op steeds meer plekken aan herstel, met als doel om ecosystemen weerbaar te maken en de voedselzekerheid te vergroten.

Wessel van Eeden, Program Director bij WRI: "De sleutel tot duurzaam herstel ligt in lokaal eigenaarschap. Deze gemeenschappen weten als geen ander wat hun land nodig heeft. Hun initiatieven versnellen heeft tot wel twintig keer meer impact dan de top-down benaderingen. Met Havas Lemz hebben we een partner die niet alleen begrijpt hoe je een merk bouwt, maar ook hoe je een beweging versterkt, van binnenuit."

Identiteit ontstaan uit lokaal proces

Voor het ontwikkelen van de merkidentiteit werkte Havas Lemz samen met meer dan 240 boeren, activisten en community leaders. Het traject werd ondersteund door strateeg Willem van der Schoot en merkbouwer Peter de Lange. De identiteit kreeg vorm via workshops, muziek en gezamenlijke boomplantacties.

Remco Marinus, creatief directeur van Havas Lemz: "Het project was meteen een match en we blijven samen bouwen. Ik geloof dat echte impact begint bij de mensen die het werk doen. Restore Local is geen merkverhaal over hen, maar een beweging ván hen. Wij geven die beweging vorm, zichtbaarheid en schaal."

www.havas.com

 Volg Marketing Report op LinkedIn!

 Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief

 Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List




Lees ook:

Havas Media ziet veranderende familierelaties bij Prosumers

18-12-2025 | 09:21:37
Levensomstandigheden worden voor 7 van de 10 mensen wereldwijd onzekerder. Dat leidt tot veranderingen in de samenleving en in familiebanden

Rijksoverheid en Havas Lemz openen Phishkraam

17-12-2025 | 10:29:50
Maandagochtend 15 december verscheen op de Binnenrotte in Rotterdam een fysieke viskraam waar bezoekers in de huid konden kruipen van een online oplichter.

Havas neemt Belgisch bureau Digizik over

15-12-2025 | 19:15:00
Havas neemt DIGIZIK uit België over, een bureau dat gespecialiseerd is in entertainment, muziek en cultuur

Havas Play deelt visie in whitepaper over merken in content

12-12-2025 | 10:49:55
In dit document beschrijft het bureau hoe merken kunnen deelnemen aan entertainment en culturele momenten zonder het verhaal te verstoren

Havas PLAY ANZ start betaalde creatieve stage

11-12-2025 | 15:36:45
Stagiairs werken drie dagen per week aan campagnes voor bestaande klanten en doen ervaring op in contentcreatie en community building


 Volg Marketing Report op LinkedIn!

 Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief

 Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

Cees Faes: Waarom Basic-Fit geen Buckler is

05-01-2026 | 09:12:21
Dat is het Buckler-effect: geen boycott, geen actiegroep, geen Twitterstorm. Gewoon schaamte. Licht, herkenbaar, dodelijk.

VENGEAN benoemt Jolyne Eringaard tot Account Director

05-01-2026 | 00:15:00
Creatief bureau VENGEAN heeft Jolyne Eringaard per 5 januari 2026 benoemd tot Account Director voor nexeye, Hans Anders en eyes + more voor de Europese markten

Alfred met Praxis-campagne: Een goed begin is Eigen Merk

05-01-2026 | 00:15:00
Alfred heeft voor Praxis de campagne begin bij Eigen Merk ontwikkeld. Met deze campagne wil Praxis het eigen merk centraal stellen.

[Vacatures] AndAgency Amsterdam zoekt een PR & Events Manager

02-01-2026 | 08:28:00
AndAgency Amsterdam is per direct op zoek naar PR & Events Manager - Full-time · Amsterdam 

[Vacatures] ACT.agency zoekt een Social Producer/Projectmanager

02-01-2026 | 08:09:00
ACT.agency is per direct op zoek naar Social Producer/Projectmanager (hybride)
 

Dit artikel is gepubliceerd door: Daan Dekkers

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.