Global Media & Entertainment krijgt voorlopige exploitatie buitenreclame RET (Rotterdam)

Vanaf 1 mei 2024 is Global minimaal 3 maanden terug in de gemeente Rotterdam met bijna 3000 Out-of-Home postervlakken behorende bij tram en bushaltes op straat en in de metro van RET. Global won een door het Rotterdamse openbaar vervoerbedrijf RET uitgezette tijdelijke aanbesteding in afwachting van een uitspraak in kort geding die Global samen met JCDecaux had aangespannen. Het zou kunnen dat RET de tijdelijke gunning na 3 maanden met nog eens 3 maanden verlengt.

Medio mei is de verwachting dat de rechtbank in kort geding een uitspraak doet over de gedane aanbesteding die Clear Channel en CS Digital hadden gewonnen. CS Digital won daarbij de digitale exploitatie. Die gunning is niet betwist.

JCDecaux heeft met de gunning de exploitatie in de havenstad verloren, maar ging daartegen in beroep tegen RET. Global is volgens eigen zeggen marktleider met Digital Out-of-Home alsmede de grootste speler in de 100.000+ gemeentes van Nederland. Door de toevoeging van Rotterdam is Global vertegenwoordigd in meer dan de helft van deze steden, waaronder Den Haag, Groningen, Apeldoorn en Amersfoort.

Iedereen op een effectieve en efficiënte manier buiten bereiken

Eric Kip, Managing Director van Global: “Onze missie is iedereen op een effectieve en efficiënte manier buiten bereiken. De toevoeging van Rotterdam per 1 mei. draagt daar in een grote mate aan bij. We zijn blij om na zes jaar weer terug te zijn in deze stad van geen woorden maar daden!”

Typerend

De situatie rondom de buitenreclame gunning is typerend van de buitenreclamesector waar exploitanten veel juridische procedures voeren tegen gunnnigen en aanbestedingen. Dit leidt wel vaker tot ingrijpen van rechters in ondeugdelijke aanbestedingprocedures van overheden.

www.global.com/nl

Lees ook:

Global geeft 115 bushokjes Enschede sedumdak

24-04-2025 | 14:05:00
Sedumplanten bieden een leefomgeving voor bijen en andere bestuivers

Joe Public | United Playground | O2H | Somention | Global

23-03-2025 | 16:22:00
Marketing Report maakt ieder weekend een selectie van de interessante LinkedIn-posts van afgelopen week

Global en JCDecaux steunen duurzame buitenreclamecampagne

26-02-2025 | 12:04:25
De Nationale Week Zonder Vlees & Zuivel krijgt steun van Global en JCDecaux bij hun duurzame buitenreclamecampagne.

OOH-markt 2024: 8 procent stijging tot 300 miljoen euro

21-02-2025 | 14:37:00
De buitenreclamemarkt (OOH) boekte in 2024 een groei van 8 procent en kwam uit op 302 miljoen euro omzet. Dat is ruim 23 miljoen euro meer dan 2023

Clear Channel verkoopt Latijns-Amerikaanse tak

17-02-2025 | 11:44:00
Clear Channel Outdoor Holdings, Inc. heeft de verkoop van zijn activiteiten in Mexico, Peru en Chili aan Global Media US LLC afgerond
 

Gepubliceerd door: Bas Vlugt

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.