Cees van der Laan stopt als hoofdredacteur van Trouw
Cees van der Laan stopt als hoofdredacteur van Trouw. Na tien jaar de krant te hebben geleid, vindt hij het tijd het stokje over te geven. Hij blijft wel aan Trouw verbonden, op welke manier is niet bekendgemaakt.
Cees van der Laan werkt sinds 1999 bij Trouw. Hij trad op 1 januari in 2014 aan als hoofdredacteur na eerder chefsfuncties te hebben bekleed op de politieke redactie en de nieuwsdienst. Sindsdien maakte Trouw een transitie door van een papieren krant met één deadline naar een nieuwstitel die op allerlei digitale platformen verschijnt, en op tal van momenten publiceert.
Vernieuwingen
Onder zijn leiding voerde Trouw veel vernieuwingen door, zoals de fusie tussen de redactie Duurzaamheid en Economie, de versterking van de online redactie, en de fusie van de zaterdagbijlagen Tijd en Letter&Geest tot het huidige Tijdgeest. Bovendien investeerde Trouw fors in onderzoeksjournalistiek en journalistieke samenwerking, zowel nationaal als internationaal. Zo publiceerde de krant over de PanamaPapers en won ze prijzen met onthullingen over de Toeslagenaffaire, de financiering van Syrische verzetsgroepen en de bijwerkingen van medische hulpmiddelen.
Als dieptepunt in zijn tijd als hoofdredacteur ziet Cees van der Laan de journalistieke fraude gepleegd door een Trouw-redacteur. Die fraude kwam in 2014 naar boven. Wel zorgde de affaire volgens Van der Laan voor een forse verbetering van de interne kwaliteitscontroles.
Volg Marketing Report op LinkedIn!
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List
Lees ook:
[Vacatures] Qmusic zoekt een Video-Editor
Cosmopolitan wint goud bij Mercurs 2025
Influencer & Content Marketing Awards 2025 | De Winnaars
Whazzup?! in Media #10: Is Nederland klaar voor social commerce?
Gezamenlijke nieuwsmediasector en NDP Nieuwsmedia sturen brandbrieven aan informateur Buma
Volg Marketing Report op LinkedIn!
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List
Lees ook:
Corendon: na afscheid Cor en Don, Fitzroy creatief bureau
Fightclub geeft ticket weg voor BAM Congress 2025
Smirnoff start wereldwijde Why Change a Good Thing-campagne
Dirk van den Bosch: iO is agency, tech én consultancy
Rick Franx: Social-first en bewijslast bij Abovo Maxlead
Dit artikel is gepubliceerd door: Saskia van Weert