Canvas wordt per 4 september VRT Canvas

Op 4 september 2023 wijzigt de tweede zender van de VRT zijn naam in VRT Canvas. Dit is een stap die volgens  de VRT past binnen de VRTRN 2030-strategie, waarmee de VRT wil uitgroeien tot een centraal digitale mediaorganisatie. Op 1 mei 2023 werd de naam van de eerst tv-zender van de VRT al gewijzigd in VRT 1, waarmee de Vlaamse publieke omroep zijn VRT-merk voortaan centraal stelt bij zijn tv-kanalen en laat aansluiten bij de merken VRT NWS en het VOD-merk VRT Max.

De rebranding van VRT Canvas kwam tot stand door een samenwerking tussen VRT (met Marketing Manager Elisabeth Roelandt, Brand Manager Saartje Vanderstukken en Marketing Producer Rebecca Van de Voorde) en het brand consultancy bureau Saffron & Gédéon.

Elisabeth Roelandt,  Manager Marketing van de VRT: “VRT Canvas positioneren we als een challenger. Kritisch, prikkelend, maar altijd relevant. Door de merknaam te veranderen, versterken we de band met het moedermerk VRT, zodat we elke doelgroep de juiste content kunnen blijven aanbieden.”

De zwart-wit look & feel maakt plaats voor meer kleur, met een huisstijl die de content laat spreken. De idents, de korte animaties die het net herkenbaar maken, tonen krachtige beelden uit specifieke programma's, die een duidelijke uniformiteit tonen bij de verschillende zenders en VRT MAX.

VRT Canvas houdt volgens eigen zeggen de nadruk op kwaliteit, durf, humor en de wens om de Vlaamse kijkers te inspireren. VRT Canvas wordt in Nederland bij alle distributeurs aangeboden mede dankzij een wettelijke doorgifteplicht.

www.vrt.be

www.canvas.be

www.saffron-consultants.com

Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List




 

Lees ook:

Bob Koigi: Emotie presteert beter dan technologie in reclame

20-02-2026 | 14:18:00
Emotioneel storytelling blijkt de krachtigste drijfveer voor reclamesucces, volgens onderzoek van System1 dat campagnes van de Winterspelen 2026 en de Super Bowl analyseert

Florian Jonathans wordt Business Director Benelux bij Readpeak

20-02-2026 | 12:04:00
In deze rol wordt hij verantwoordelijk voor de verdere ontwikkeling van de Benelux-markt, samen met Ernst Dirkzwager.

VodafoneZiggo en Telenet worden onderdeel Ziggo Group

18-02-2026 | 14:55:00
Liberty Global heeft aangekondigd Vodafone Group uit te kopen bij VodafoneZiggo. Beide bedrijven bezitten thans 50 procent. Hierna zullen de Belgische telecomprovider Telenet enVodafoneZiggo onderdeel worden van Ziggo Group

NOS kiest voor Vlaamse Fisheye voor vernieuwing studio NOS Journaal

16-02-2026 | 18:08:00
De NOS heeft vorig jaar voor het Vlaamse creatief bureau Fisheye gekozen om de studio en het design van het NOS Journaal te vernieuwen. Het gaat om de studio (Studio 8) waar het NOS Journaal van 18:00 uur, 20:00 uur, het Jeugdjournaal en Nieuwsuur vandaan komen

WPP Media Benelux benoemt Executive Committee voor België

16-02-2026 | 15:04:00
WPP Media Benelux heeft het Executive Committee (ExCo) voor België benoemd. In 2025 was al met de gewijzigde Benelux-structuur voor WPP Media de Benelux en het Nederlandse Executive Committee bekend gemaak
 


Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

Bob Koigi: Emotie presteert beter dan technologie in reclame

20-02-2026 | 14:18:00
Emotioneel storytelling blijkt de krachtigste drijfveer voor reclamesucces, volgens onderzoek van System1 dat campagnes van de Winterspelen 2026 en de Super Bowl analyseert

[Vacatures] Zandbeek zoekt een Consultant (medior/senior)

20-02-2026 | 08:41:00
Zandbeek is per direct op zoek naar Consultant (medior/senior) - Fulltime/Parttime

[Vacancy] VML has a position for PXM - Technology Director

20-02-2026 | 08:11:00
VML is directly looking for PXM - Technology Director - Amsterdam

Somehow en PINK lanceren campagne Humanistisch Verbond

19-02-2026 | 15:53:00
Precies 80 jaar na de oprichting lanceert het Humanistisch Verbond een landelijke merkcampagne, ontwikkeld door Somehow en PINK.

Modern Citizens volledig geïntegreerd in Brand Potential

19-02-2026 | 15:23:00
Brand Potential stapt af van het traditionele agency-model en organiseert zich voortaan als partnerstructuur. Het digitale bureau Modern Citizens gaat volledig op in de organisatie.
 

Dit artikel is gepubliceerd door: David de Jong

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.