Blokker in januari al in acute geldnood

De financiële nood bij Blokker blijkt groter dan gedacht. De financier van het huishoudconcern weigerde in januari geld te lenen, dat nodig was om een acuut financieringstekort te voorkomen. Dat blijkt uit een vrijdag gepubliceerd vonnis van de rechtbank in Amsterdam, opgemerkt door NRC.

Geldschieter Hilco Capital, die sinds het najaar 2022 betrokken is bij Blokker, weigerde in januari 4,2 miljoen euro te lenen. Omdat dat bedrag binnen de bestaande afspraken zou vallen, spande Blokker een kort geding aan. De rechter stelde de investeerder echter in het gelijk.

Om de weken na het vonnis door te komen, draagt Blokker geen btw af over de omzet van het vierde kwartaal, zo geeft Mirage Retail Group-ceo Ynse Stapert toe tegenover het FD. Het bedrijf is daarover in overleg met de Belastingdienst.

Dat Blokker onder druk staat, bleek al uit de meest recente jaarrekening. Blokker heeft nog 6 weken de tijd om geld op te halen voor een herfinanciering. Als dat niet lukt, staat de voortzetting van het bedrijf mogelijk op het spel.

www.blokker.nl

 Volg Marketing Report op LinkedIn!

 Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief

 Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List

 

Lees ook:

Mediaplus wint mediacontract GORE-TEX in EMEA en VS

01-08-2025 | 10:17:43
Mediaplus Group en dochterbureau Mediascale gaan de mediastrategie, -planning en -inkoop verzorgen voor het merk GORE-TEX in Europa en Noord-Amerika

Veranderend koopgedrag stelt eisen aan FMCG-merken

31-07-2025 | 12:51:00
Nederlandse consumenten kiezen in 2025 vaker voor waarde, gemak en vertrouwde routines.

Flik Flak ontwikkelt TikTok-strategie voor Dunkin’ Benelux

31-07-2025 | 11:08:00
Het merk, dat voorheen vooral geassocieerd werd met donuts, wil zich profileren als een dagelijks moment voor jonge consumenten

Secrid presenteert twee iconen uit kunstcollectie op wallets

31-07-2025 | 10:48:31
Op de portemonnees staan Gezicht op Haarlem met Bleekvelden van Jacob van Ruisdael en De Grote Golf van Kanagawa van Katsushika Hokusai.

Intertoys drie jaar lang hoofdpartner Sinterklaasfilm

28-07-2025 | 11:27:00
Speelgoedketen integreert verhaal film in eigen campagnes
 

Gepubliceerd door: Lieselot Berentzen

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.