BIC Institute introduceert AI-integratie in tools

Het BIC Institute zet een stap in haar innovatie met de introductie van geavanceerde AI-functionaliteiten in haar tooling in samenwerking met techbedrijf TADA Solutions. Deze doorontwikkeling biedt marketing-, communicatie-, branding- en adviesbureaus de mogelijkheid om nog sneller en nauwkeuriger inzicht te krijgen in de kern van organisaties. Dankzij de toevoeging van AI kunnen bureaus objectieve data eenvoudig interpreteren en vertalen naar waardevolle adviezen voor hun klanten.

De kern van de toolset is gebaseerd op het Business Identity Canva, een model met 10 bouwstenen die het resultaat zijn van jarenlange expertise in ondernemerschap en merkontwikkeling, gecombineerd met wereldwijd beproefde methodieken. In de rapportages komen inzichten samen in de essentie van het bedrijf, merkidentiteit en waarden, duurzaamheid en impact. Dit geeft bureaus een 360-gradenbeeld van een organisatie, vanuit het perspectief van directie, medewerkers én klanten.

Wat betekent de AI-integratie voor bureaus?

De volledig onafhankelijke tool van het BIC Institute levert betrouwbare kwantitatieve data, waarmee bureaus direct aan de slag kunnen. Deze objectieve data geeft onder andere inzicht in onderdelen voor de strategie, positionering en branding. Het grote voordeel? Bureaus kunnen de verkregen data met hun eigen methoden – zoals bijvoorbeeld interviews en interactieve sessies – verder verrijken en omzetten naar kwalitatieve inzichten die specifiek afgestemd zijn op de behoeften van hun klanten.

Met de AI-functionaliteiten kunnen bureaus:

  • Snel en efficiënt data verzamelen vanuit directie, medewerkers en klanten, zonder tijdrovende handmatige processen.
  • Overeenkomsten, verschillen en opvallende patronen ontdekken in de onderwerpen, zodat je snel weet waar de focus ligt.
  • Onafhankelijke inzichten verkrijgen die je kunt gebruiken om strategische sessies en interviews te verrijken, en je advies beter afstemmen op de organisatiebehoeften.

De uitrol van deze AI-functionaliteiten zal gefaseerd worden ingevoerd, met de verwachting dat de eerste bureaus tegen het einde van dit jaar kunnen beginnen met de tools. 

Tom van Zeeland, Creative Director bij DeltaZuid: "Met deze AI-functionaliteiten kunnen wij op een innovatieve manier 360-graden inzichten ophalen en die combineren met onze eigen expertise. Dit zorgt voor meer diepgang in klantadviezen en stelt ons in staat niet alleen vanuit onderbuik gevoel bedrijven te helpen."

www.bic-institute.com

 Volg Marketing Report op LinkedIn!

 Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief

 Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List




Lees ook:

Michel van Velde: AI search is een slordige journalist

25-11-2025 | 13:32:00
AI-gestuurde zoekmachines veranderen het informatielandschap sneller dan veel organisaties beseffen.

[Vacatures] De Nieuwe Zaak (DNZ) zoekt een Marketing Lead

24-11-2025 | 08:12:00
De Nieuwe Zaak (DNZ) is per direct op zoek naar Marketing Lead - Hybride, Zwolle

Gezamenlijke nieuwsmediasector en NDP Nieuwsmedia sturen brandbrieven aan informateur Buma

20-11-2025 | 11:36:00
Zowel NDP Nieuwsmedia als 22 nieuwsmediaorganisaties gezamenlijk hebben brieven gestuurd aan informateur Sybrand Buma om hem op te roepen dat een volgende regering werk maakt van mediabeleid

Kantar schetst tien marketingtrends voor 2026

18-11-2025 | 17:52:00
Volgens het bureau bepalen technologie, inclusiviteit, experimenteren en een sterkere menselijke connectie de komende jaren de koers voor merken.

Joyce Lopulalan: Waar blijft mijn persoonlijke AI-agent?

18-11-2025 | 09:25:00
Als ik mijn inbox open lijken we het over niets anders meer te kunnen hebben dan de AI-agent en agentic workflows.


 Volg Marketing Report op LinkedIn!

 Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief

 Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

Corendon: na afscheid Cor en Don, Fitzroy creatief bureau

25-11-2025 | 20:55:24
Corendon heeft na een pitch die in september 2025 was uitgeschreven, Fitzroy als creatief bureau verkozen

Fightclub geeft ticket weg voor BAM Congress 2025

25-11-2025 | 16:35:00
Fightclub organiseert een actie waarbij deelnemers kans maken op een ticket voor het BAM Congress 2025.

Smirnoff start wereldwijde Why Change a Good Thing-campagne

25-11-2025 | 14:28:26
De campagne richt zich op de culturele positie van het merk en de nadruk op constante smaak en kwaliteit.

Dirk van den Bosch: iO is agency, tech én consultancy

25-11-2025 | 12:04:00
In een gesprek met Bas Vlugt vertelt Dirk van den Bosch hoe iO werkt op het snijvlak van technologie, creatie, marketing en consultancy

Rick Franx: Social-first en bewijslast bij Abovo Maxlead

25-11-2025 | 11:31:00
In een gesprek met Marketing Report vertelt Rick Franx hoe de verschuiving van creatie naar bewijslast het werk fundamenteel verandert
 

Dit artikel is gepubliceerd door: Lieselot Berentzen

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.