AI Opener, Artific en AI Ready starten samenwerking

Gezamenlijk AI-platform biedt commerciële teams veilige en efficiënte ondersteuning

De Nederlandse bedrijven AI Opener, Artific en AI Ready gaan samenwerken aan één centraal AI-platform voor commerciële teams. De samenwerking moet zorgen voor meer overzicht, veiligheid en efficiëntie bij het gebruik van AI binnen organisaties. AI Ready neemt in dit kader een belang van 25 procent in AI Opener.

Veel bedrijven hebben nog geen duidelijke aanpak voor het gebruik van AI. Medewerkers gebruiken tools zoals ChatGPT vaak zonder beleid of toezicht, wat risico’s met zich meebrengt. Het platform speelt in op deze behoefte aan structuur en controle.

Vraag naar veilige en lokale AI-oplossingen groeit

De samenwerking komt op een moment dat de inzet van AI in een stroomversnelling raakt. Ferran Rohaan, founder van Artific en AI Ready: "AI-collega’s zijn geen gimmick meer. Maar de meeste bedrijven hebben nog geen infrastructuur of beleid en durven hun data daarom niet te ontsluiten. Met dit platform laten we zien dat het ook veilig, overzichtelijk en mensgericht kan."

Ook bij bedrijven groeit de behoefte aan technologie van Nederlandse bodem. Radboud Langenhorst, co-founder van AI Opener: "Bedrijven willen wel versnellen met AI, maar binnen hun eigen kaders en waarden. Technologie made in NL en echte domeinkennis worden daarom steeds belangrijker."

Pablo van den Berg, founder van Trojan Monkeys en investeerder in AI Opener: "Het gat tussen alle AI-ontwikkelingen en de trage adoptie door bedrijven is groter dan ooit. Juist daarom is er behoefte aan een betrouwbare Nederlandse partner én één centraal platform voor alle commerciële AI-toepassingen."

 Volg Marketing Report op LinkedIn!

 Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief

 Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List

 

Lees ook:

Nicola Tillin: Creativiteit werkt pas met bewijs

20-08-2025 | 12:23:00
In dit interview vertelt Nicola Tillin, hoe het wereldwijde marketing intelligence-platform merken, bureaus en mediapartijen helpt om hun weg te vinden

[Vacatures] Follo zoekt een Junior Data & Analytics Consultant

20-08-2025 | 08:02:00
Follo is per direct op zoek naar Junior Data & Analytics Consultant - Hybride

Recensie: #AI We're F*cked

19-08-2025 | 21:39:00
Zonder blasé te willen overkomen: vrijwel alles wat er in het boek staat, wist ik al. Toch staan er leuke dingen in #AI We're F*cked.

Patrick Petersen: Factcheck voor dummies

19-08-2025 | 11:20:14
Het is eindelijk duidelijk: de populaire AI-chatbots, zoals ChatGPT en Gemini, gaan niet factchecken voor ons, maar óns opvoeden.

Peter van Wijnaerde: Call your shot, verstop je niet

18-08-2025 | 08:00:00
Weet je wat er zo onweerstaanbaar is aan werken met data en AI? Niet dat het preciezer, goedkoper of vanzelf gaat. Het geeft een perfect excuus.

Gepubliceerd door: Lieselot Berentzen

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.