AI Opener, Artific en AI Ready starten samenwerking

Gezamenlijk AI-platform biedt commerciële teams veilige en efficiënte ondersteuning

De Nederlandse bedrijven AI Opener, Artific en AI Ready gaan samenwerken aan één centraal AI-platform voor commerciële teams. De samenwerking moet zorgen voor meer overzicht, veiligheid en efficiëntie bij het gebruik van AI binnen organisaties. AI Ready neemt in dit kader een belang van 25 procent in AI Opener.

Veel bedrijven hebben nog geen duidelijke aanpak voor het gebruik van AI. Medewerkers gebruiken tools zoals ChatGPT vaak zonder beleid of toezicht, wat risico’s met zich meebrengt. Het platform speelt in op deze behoefte aan structuur en controle.

Vraag naar veilige en lokale AI-oplossingen groeit

De samenwerking komt op een moment dat de inzet van AI in een stroomversnelling raakt. Ferran Rohaan, founder van Artific en AI Ready: "AI-collega’s zijn geen gimmick meer. Maar de meeste bedrijven hebben nog geen infrastructuur of beleid en durven hun data daarom niet te ontsluiten. Met dit platform laten we zien dat het ook veilig, overzichtelijk en mensgericht kan."

Ook bij bedrijven groeit de behoefte aan technologie van Nederlandse bodem. Radboud Langenhorst, co-founder van AI Opener: "Bedrijven willen wel versnellen met AI, maar binnen hun eigen kaders en waarden. Technologie made in NL en echte domeinkennis worden daarom steeds belangrijker."

Pablo van den Berg, founder van Trojan Monkeys en investeerder in AI Opener: "Het gat tussen alle AI-ontwikkelingen en de trage adoptie door bedrijven is groter dan ooit. Juist daarom is er behoefte aan een betrouwbare Nederlandse partner én één centraal platform voor alle commerciële AI-toepassingen."

 Volg Marketing Report op LinkedIn!

 Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief

 Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List




 

Lees ook:

Monks Nederland slankt af bij introductie AI-visie

12-12-2025 | 12:34:00
Monks Nederland heeft de afgelopen periode een proces doorgemaakt waarbij het zal afslanken. Het bedrijf bevestigt aan Marketing Report dat het intern een andere visie heeft gepresenteerd die inspeelt op met name AI-ontwikkelingen

Harold Groeneveld en Johan Keurentjes: 2026: het jaar van AI-First waardegedreven groei inlossen

12-12-2025 | 00:00:00
Harold Groeneveld is Managing Director van De Nieuwe Zaak. Johan Keurentjes is COO en CEO ad interim van United Playgrounds. We spreken het duo

Helft van Nederlandse organisaties mist AI-beleid

11-12-2025 | 10:19:00
Ruim de helft van de Nederlandse werknemers gebruikt AI op het werk zonder dit te melden.

McDonald's trekt AI-kerstcommercial terug

10-12-2025 | 19:54:00
McDonald's heeft de door TBWA\NEBOKO ontwikkelde kerstcommercial It’s the most terrible time of the year teruggetrokken

Ate van der Meer: Bezieling is terug, het kan niet anders

10-12-2025 | 10:01:26
Identiteit, waarde en creativiteit zijn opnieuw leidend in een sector die jarenlang verslaafd was aan performance. Dat is geen nostalgie. Dat is overleven.


 Volg Marketing Report op LinkedIn!

 Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief

 Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

Dawn ontwikkelt merkstrategie en campagne voor Greenpeace

14-12-2025 | 08:00:00
Greenpeace presenteert een merkcampagne die het werk van de organisatie breder en inhoudelijker in beeld brengt.

[Marketing Week] Bob Koigi: marketeers verhogen digitale bestedingen in 2026

12-12-2025 | 12:00:24
Flexibiliteit in budgetten staat daarbij centraal: 85 procent verwacht ook in 2026 tussentijdse bijstellingen.

Fightclub zet mens centraal in campagne Hulphond Nederland

12-12-2025 | 09:19:11
De campagne laat zien wat hulphonden betekenen voor mensen die dagelijks leven met PTSS, epilepsie of andere beperkingen.

[Vacancy] Cheil Benelux has a position for Medior Strategist / Strategy Manager

12-12-2025 | 08:53:00
Cheil Benelux is directly looking for Medior Strategist / Strategy Manager - Hybrid | Amsterdam

[Vacatures] AndAgency Amsterdam zoekt een Senior PR & Events Manager

12-12-2025 | 08:02:00
AndAgency Amsterdam is per direct op zoek naar Senior PR & Events manager - Fulltime · Amsterdam
 

Dit artikel is gepubliceerd door: Lieselot Berentzen

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.