
AD en DPG Media verhuizen naar de Coolsingel
De centrale redactie van het AD verhuist begin 2027 naar de Coolsingel in Rotterdam. Ook de redacties van AD Rotterdams Dagblad en indebuurt, evenals de ICT-, sales-, marketing- en finance-afdelingen van DPG Media, krijgen daar hun werkplek.
Het pand is in aanbouw tegenover het stadhuis en het voormalige postkantoor. De betrokken afdelingen worden gevestigd op de zevende en achtste verdieping en krijgen de beschikking over een dakterras. De oplevering is gepland voor 2026. Het huurcontract is deze week ondertekend. Het gebouw is ontwikkeld door Edge.
Redactie blijft in het centrum van Rotterdam
Rennie Rijpma, hoofdredacteur AD: "Heel Nederland kent de Coolsingel. Als finishplaats van de marathon van Rotterdam, als huldigingsplek van Feyenoord, als die dure Monopolystraat. En straks van het AD. We willen altijd dicht bij ons publiek staan en kijken er enorm naar uit dat vanuit hartje Rotterdam te gaan doen."
Paul van den Bosch, hoofdredacteur AD Regio: "Wij zijn ontzettend blij dat ook onze regionale en lokale redacties midden in Rotterdam blijven. De Coolsingel is een bijna heilige plek, ook voor de journalistiek. Zo waren de redactie en drukkerij van het voormalige Rotterdamsch Nieuwsblad, één van de voorlopers van het Rotterdams Dagblad, ooit op de Coolsingel gevestigd."
Duurzaamheid speelt belangrijke rol
De huidige locatie van het AD in het voormalige postsorteercentrum naast Rotterdam Centraal wordt eind 2026 verlaten. Bereikbaarheid, werkplezier en duurzaamheid waren leidende factoren bij het kiezen van de nieuwe locatie.
DPG Media wil dat al haar kantoren binnen vijf jaar energiezuinig zijn. De organisatie stelt strengere eisen aan haar vastgoed dan voorheen. Gebouwen moeten onder andere goed bereikbaar zijn met het openbaar vervoer, beschikken over energielabel A+ en gebruikmaken van lokale groene stroom.
Vastgoedbeleid sluit aan bij nieuwe eisen
Stijn Van den Acker, bij DPG Media verantwoordelijk voor de vergroening van het vastgoed: "Kantoren moeten goed zijn voor mens en planeet. Zo moeten ze dicht bij openbaar vervoer liggen, een minimaal energielabel A+ hebben, lokale groene stroom gebruiken en nog een tal van andere eisen. Zonder deze eigenschappen komen locaties niet in aanmerking. Dit pand op de Coolsingel past helemaal in deze visie."
De overige regionale redacties van het AD blijven gevestigd in Den Haag, Utrecht, Dordrecht en Alphen aan den Rijn.
Volg Marketing Report op LinkedIn!
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List
Lees ook:
[Vacatures] Mediahuis zoekt een Visual Designer bij De Telegraaf
[Vacatures] Mediahuis zoekt een Social Media Presentator & Redacteur
Kamer wil samenwerking NPO, RTL Nederland & Talpa Network
Sijthoff Media stopt met Business Insider in Nederland
DPG Media 2024: omzetgroei, resultaat NL blijft achter
Gepubliceerd door: Lieselot Berentzen