25 jaar Wilde Mossels op Film by the Sea

Reünievoorstelling met Frank Lammers en Fedja van Huêt

Het Zeeuwse filmfestival Film by the Sea zet dit jaar filmmaker Erik de Bruyn in de schijnwerpers. Zijn speelfilm Wilde Mossels (2000) bestaat 25 jaar en krijgt een speciale jubileumvertoning, in aanwezigheid van de hoofdrolspelers Frank Lammers en Fedja van Huêt, samen met de regisseur.

Grondlegger van de Zeeuwse cinema

Met Wilde Mossels maakte De Bruyn de eerste lange speelfilm die Zeeland nadrukkelijk op de kaart zette. De film was een van de vroege producties van een nieuwe generatie Nederlandse makers en de eerste met een internationale soundtrack. Daarop waren onder anderen Burt Bacharach, ELO, Boz Scaggs en Deftones te horen.

Later volgden meer projecten in de regio, zoals Groenlanders en de documentaire Swingtij, Blue Notes Higher Ground. Met zijn stichting Upstream Film & TV en de Zeeuwse Film Alliantie stimuleerde De Bruyn verdere ontwikkeling van de regionale filmsector. Film by the Sea laat dit jaar een recordaantal inzendingen van Zeeuwse makers zien.

Reünie en Q&A

Op zaterdag 13 september om 18:45 uur wordt Wilde Mossels opnieuw vertoond, precies 25 jaar na de première. Daarbij zijn regisseur Erik de Bruyn, acteurs Frank Lammers en Fedja van Huêt en producent Peter van Vogelpoel aanwezig. Aansluitend volgt een Q&A onder leiding van Marjan van der Haar.

Prijswinnende documentaire Swingtij

Naast de speelfilm is ook De Bruyns documentaire Swingtij, Blue Notes Higher Ground te zien. De film wordt vertoond op 13 september in Vlissingen en op 20 september tijdens Jazz by the Sea in Domburg. Afgelopen week won de documentaire in Barcelona de Best Music Film Award op het Europe Film Festival en is bovendien genomineerd voor het International Sound & Film Music Festival in Kroatië.

In de film volgt De Bruyn de Schouwse Seaside Dixieland Band uit Bruinisse, met onder anderen zijn 89-jarige vader Anton de Bruijn. Het portret van de muzikanten werd door de jury geprezen om authenticiteit en warmte.

Film by the Sea is het vierde filmfestival van Nederland en vindt plaats van 12 tot en met 21 september 2025 in Vlissingen. 


Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

Joe Public vervolgt campagne Het blijft mensenwerk voor KPMG

19-01-2026 | 14:16:00
In het vervolg staan opnieuw medewerkers centraal en laat het bedrijf zien hoe menselijkheid een rol speelt in het werk van accountants en consultants.

IFFR breidt culturele samenwerkingen in Rotterdam uit

15-01-2026 | 16:41:20
Het International Film Festival Rotterdam (IFFR) presenteert voor zijn 55ste editie een reeks uitgebreide en terugkerende culturele samenwerkingen in Rotterdam.

Eenkoppige directie bij NFF na wegvallen subsidie

14-01-2026 | 15:58:00
Marjolijn Bronkhuyzen treedt aan als Algemeen Directeur/Bestuurder. Ido Abram neemt afscheid als Artistiek Directeur/Bestuurder.

Marlene Wickel ontvangt Jan Nijland Zilveren Roos; Jeroen Koopman krijgt Zilveren Roosje

06-01-2026 | 23:03:00
Marlene Wickel (Jean Mineur Mediavision) heeft de Jan Nijland Zilveren Roos toegekend gekregen. Het Jan Nijland Zilveren Roosje ging naar Jeroen Koopman (NewBe/de Bigger Picture Podcast)

Filmbezoek daalt licht in 2025: 28,4 miljoen bezoeken

06-01-2026 | 15:00:00
Er zijn in 2025 ruim 28,4 miljoen kaartjes voor bioscopen en filmtheaters verkocht
 

Dit artikel is gepubliceerd door: Saskia van Weert

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.