10 uitgevers van huis-aan-huiskranten starten advertentieplatform HYPR

Tien uitgevers van huis-aan-huiskranten zijn gestart met een landelijk hyperlokaal advertentieplatform onder de naam HYPR. De focus is op de digitale uitgaves waarbij het gaat om circa 200 titels. Op verzoek worden naast de digitale advertenties ook landelijke reclames van de printuitgaves verkocht.

Het gaat om Koninklijke BDU, Uitgeverij Telstar Media, Rodi Media Groep, Kontakt Mediapartners, BrugMedia Groep, Enter Media, Uitgeverij Verhagen, Achterhoek Nieuws, Regio Bode en Uitgeverij Starters Pers.  

Het bedrijf werkt met een shared servicemodel waarbij de diensten onder de participerende uitgevers zijn ondergebracht. De sales zelf doen medewerkers van HYPR.

Naast Ad Local

Het initiatief staat naast Ad Local van DPG Media dat als landelijk (print) verkooploket voor 51 uitgevers met 250 huis-aan-huiskranten werkt. Deze titels waren voor het grootste deel in het verleden onderdeel van DPG Media. Als gevolg van de verkoop was er destijds een afspraak gemaakt met DPG Media dat deze de landelijke printverkoop zou blijven doen. Deze afspraken lopen grotendeels in 2023 af.

HYPR is onderdeel van de uitgevers zelf en zegt desgevraagd tegenover Marketing Report er van overtuigd te zijn dat er op termijn één landelijke partij zal zijn voor de huis-aan-huis-kranten, zowel voor digitaal als print.

Via HYPR kunnen landelijke adverteerders en bureaus zowel de digitale platformen als op verzoek printuitgaves van deze huis-aan-huisuitgevers in Nederland inschakelen. HYPR is opgericht door een collectief van grote zelfstandige uitgevers om hyperlokaal adverteren via de lokale platformen van huis-aan-huis uitgevers te faciliteren.

Robert Franke, managing director HYPR: “Het unieke van HYPR is dat een groot deel van de uitgevers tevens aandeelhouder is. Hierdoor is er geen ander belang dan hyperlocal advertising uit te dragen. Met HYPR kunnen we invulling geven aan de stijgende behoefte hieraan bij landelijke adverteerders en bureaus. Naast het grootste mediumbereik in print, met bijna acht miljoen lezers, kan nu ook lokaal getarget digitaal bereik worden ingezet via de websites en nieuws-apps van de huis-aan-huisuitgevers.”

Lokaal nieuws belangrijker

Robert Franke: ”Betrouwbaar lokaal nieuws is steeds belangrijker aan het worden, niet alleen via print maar ook digitaal. Vele oorzaken liggen daaraan ten grondslag, maar feit is dat men zich - naast de dagelijkse boodschappen ook voor grote aankopen - veel meer lokaal aan het oriënteren is dan voorheen. De kracht van lokaal nieuws zien we ook terug in de recente onderzoeken van onder andere GFK en Kantar; daarin scoort het medium huis-aan-huis steevast het hoogst als het gaat om bereik, lokale binding en relevantie.”

www.hypr.nl

 Volg Marketing Report op LinkedIn!

 Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief

 Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List




Lees ook:

HYPR groeit door en kijkt vol vertrouwen naar 2026

19-12-2025 | 10:15:00
HYPR noteert 20 procent omzetgroei en trekt aandacht met PR-actie Je bent zelf een sufferdje

HYPR vraagt Van Dale om herziening betekenis sufferdje

15-12-2025 | 11:45:00
Het centrale verkoopkantoor voor lokale media wil daarmee aandacht vragen voor de huidige rol en waarde van huis-aan-huiskranten en lokale nieuwssites.

Huis-aan-huiskranten schaffen 15 procent bureaucommissie af

13-10-2025 | 14:24:00
Daarmee volgt dit mediumtype het beleid van andere mediatypen zoals radio, televisie, outdoor, print en online, waar de commissie al enkele jaren geleden werd afgeschaft.

[Vacatures] HYPR zoekt een Digital Account Manager

22-07-2025 | 07:09:00
HYPR is per direct op zoek naar Digital Account Manager  

Bart de Vries: Wij staan de hele dag op de zeepkist met HYPR

25-06-2025 | 09:06:00
Volgens Bart de Vries, directeur van HYPR, speelt sfeer een grote rol in het succes van een organisatie, vertelt hij op Marketing Report TV

 

 


 Volg Marketing Report op LinkedIn!

 Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief

 Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

SEA Water positioneert Santa als waterambassadeur

23-12-2025 | 10:55:00
Na jarenlange samenwerking met een wereldwijd frisdrankmerk verruilt Santa Claus zijn vertrouwde rol voor een positie bij SEA Water.

Philips en Prusa lanceren Gen Fix in Praag

22-12-2025 | 15:08:00
Philips heeft samen met Prusa Gen Fix gelanceerd Met het programma leren kinderen en gezinnen praktische reparatievaardigheden via 3D-printen

Rodger Werkhoven: Schadenfreudevrije kerst gewenst, allemaal!

22-12-2025 | 11:54:00
Beeld- en mediatechnoloog Rodger Werkhoven droeg op uitnodiging van OpenAI vanaf ’21 bij aan de ontwikkeling van DALL·E en ’t inbouwen ervan in ChatGPT.

[Vacatures] DPG Media zoekt een Accountmanager Vtwonen

22-12-2025 | 08:16:00
DPG Media is per direct op zoek naar Accountmanager Vtwonen - Amsterdam

Bob Koigi: De ontwikkelingen die 2025 hebben gedefinieerd

19-12-2025 | 12:46:00
AI wordt in rap tempo de bepalende kracht achter de transformatie van marketing­leadership en prioriteiten voor 2026.
 

Dit artikel is gepubliceerd door: David de Jong

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.