Zorgen over toekomst radio door auto’s zonder DAB+/FM

Autofabrikanten overwegen infotainmentsystemen zonder DAB+/FM

Er zijn zorgen bij de radio-industrie over de toekomst van lineaire radio, aangezien (een deel van) de autoindustrie overweegt met connected infotainmentsystemen in auto’s niet langer een FM/DAB+ ontvanger in te bouwen.

Daarmee zou het beschikbaar zijn en de simpele toegankelijkheid van lineaire radio volledig afhankelijk worden van een internetverbinding en hoe de applicaties in de infotainmentsystemen zijn gebouwd.

Daarbij bestaat een grote kans dat het medium radio daarmee meer dan thans het geval is, moet concurreren met andere vormen van infotainment en het geen automatisme is dat lineaire radio prominent beschikbaar blijft.

Italiaanse AGCOM

De Italiaanse toezichthouder AGCOM stuurde de Italiaanse regering in mei jl. een verzoek om hier regelgeving over te maken opdat FM/DAB+ in elke auto verplicht wordt. De huidige EU-regelgeving verplicht bij het aanwezig zijn van radio-ontvangst, de aanwezigheid van DAB+, maar als er geen radio aanwezig is, hoeft geen radio-ontvanger te worden ingebouwd. 

Jacqueline Bierhorst/WorldDAB

Jacqueline Bierhorst, voorzitter van WorldDAB en projectleider van Digital Radio NL alsmede Radioplayer Nederland, zal op het Automotive 2025 symposium van WorldDAB in Madrid op 19 juni 2025 samen met projectleider Bernie O'Neill aandacht hiervoor vragen.

AGCOM vreest dat met het verdwijnen van FM/DAB+ in auto’s ook de rampenfunctie van (publieke) radiostations in het geding is. Bij het uitvallen of niet beschikbaar zijn van een internetverbinding is er immers geen radio meer aanwezig. Ook is het bij FM/DAB+ zo dat radiosignalen altijd en overal zonder kosten en zonder het gebruik van persoonlijke data, beschikbaar zijn. Het privacy-aspect bij beluistering via FM/DAB+ speelt immers geen rol.

Radioplayer

Radioplayer heeft met enkele autofabrikanten een overeenkomst voor de beschikbaarheid waaronder met Volkswagen Group (Volkswagen, Audi, Seat, Skoda), Polestar en Volvo. Daarbij wordt gebruik gemaakt van hybride ontvangst: dus zowel via FM, DAB+ als internet. Ook is de app (internet-only) via Apple Carplay en Android Auto beschikbaar.

 Volg Marketing Report op LinkedIn!

 Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief

 Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List

 

Lees ook:

David de Jong: European Media Freedom Act theoretische exercitie?

22-08-2025 | 11:41:00
De European Media Freedom Act (EMFA) die op 8 augustus van kracht is geworden, lijkt vooral een theoretische exercitie te zijn

Grand Prix Radio wordt Sportradio; René Oosterman Managing Director

22-08-2025 | 00:33:00
Grand Prix Radio heeft René Oosterman per direct aangesteld als Managing Director. De radiozender zal binnenkort worden omgedoopt tot Sportradio

Radio 10 en Joe Public lanceren campagne ochtendshow

20-08-2025 | 10:31:00
Met de slogan Rustig wakker worden is voorbij! wil Radio 10 benadrukken dat luisteraars kunnen rekenen op een dynamische start van de dag.

[Vacatures] Qmusic zoekt een Producer Middagshow Qmusic

18-08-2025 | 08:53:00
Qmusic is per direct op zoek naar Producer Middagshow Qmusic - Amsterdam

[Vacatures] Qmusic zoekt een Producer QMusic - Ochtendshow Mattie & Marieke (5 maanden)

18-08-2025 | 08:34:00
Qmusic is per direct op zoek naar Producer QMusic - Ochtendshow Mattie & Marieke (5 maanden) - Amsterdam
 

 

Gepubliceerd door: David de Jong

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.