World Television Day 2023 in het teken van toegankelijkheid van tv-platforms en content

Op 21 november wordt jaarlijks World Television Day gevierd, een dag om de kracht van televisie te benadrukken. Het thema dit jaar is toegankelijkheid, waarbij de inzet van omroepen om voor iedereen toegankelijk te zijn, centraal staat. Dit streven wordt ook omarmd door Nederlandse omroepen en Screenforce.

World Television Day biedt een belangrijke kans om het bewustzijn over sociale inclusie te vergroten en de bijdrage van zowel tv-omroepen als adverteerders aan een toegankelijker medialandschap te benadrukken. Een landschap waarin iedereen gelijke toegang heeft tot dezelfde diensten, ervaringen, informatie en entertainment. Hoewel televisie altijd en overal toegankelijk is, moet deze toegankelijkheid voor iedereen gelijk zijn, ongeacht hun visuele of auditieve beperkingen. Dit streven naar meer inclusie en toegankelijkheid is niet alleen belangrijk voor de inhoud van tv-programma's, maar ook voor tv-reclames.

Toegankelijkheid is een belangrijk thema in de tv-industrie

In 2022 heeft de Nederlandse tv-industrie onder de vlag van Media Perspectives een werkgroep opgericht met tv-omroepen en -providers. Samen werken ze aan het toegankelijk maken van hun platforms en content voor slechtzienden en slechthorenden. Dit kan zich vertalen naar verschillende vormen van toegankelijkheid, zoals ondertiteling, audiobeschrijving, gebarentaal, enzovoort, evenals het gemakkelijk vindbaar maken van deze opties door middel van metadata. Deze inspanningen zijn zowel gericht op televisie als online, zowel lineair als on-demand. De Europese Toegankelijkheidswet zal tegen 2025 worden omgezet in Nederlandse wetgeving, waardoor diensten op verschillende vlakken moeten zorgen dat ze toegankelijk zijn: handleidingen, afstandsbedieningen, elektronische gidsen, enzovoort, en natuurlijk ook de inhoud zelf.

De impact van ondertitelde reclames op zowel je commercial als je merk is positief

Screenforce publiceerde onlangs een artikel over onderzoek van Ad Alliance en Procter & Gamble. Hieruit blijkt dat ondertitelde tv-reclames effectiever en inclusiever zijn. Ster ondertitelt alle tv-reclames sinds januari 2020 en deelde onlangs drie redenen waarom adverteerders er goed aan doen om hun tv-reclames te ondertitelen.

In Nederland zijn er ongeveer 1,5 miljoen doven en slechthorenden. Zonder ondertiteling is de content niet of minder goed te volgen voor deze groep. Het toevoegen van ondertiteling vergroot de toegankelijkheid van je reclameboodschap, wat leidt tot meer inclusie. Daarnaast zijn er positieve neveneffecten voor je merkimago: je merk kan unieker, eerlijker en relevanter worden bevonden door het publiek dan wanneer er geen ondertiteling aanwezig is.

www.screenforce.nl

www.un.org

www.worldtelevisionday.com

Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List




 

Lees ook:

Michel van der Voort: Explosieve groei streaming redt tv niet

03-03-2026 | 21:29:00
Michel van der Voort is algemeen directeur van brancheorganisatie Screenforce en presenteerde gisteren in Beeld en Geluid het tv Jaarrapport 2025

Tv-reclamemarkt daalt naar €850 miljoen

03-03-2026 | 17:00:00
De tv-reclamemarkt is in 2025 uitgekomen op 850 miljoen euro, een daling van 5,1 procent ten opzichte van 2024

Screenforce- Ipsos: merkverlangen voorspelt groei challengers

24-02-2026 | 09:36:37
Uit onderzoek van Ipsos blijkt dat de omvang van het mediabudget neit doorslaggevend is, maar de mate waarin een merk mentaal sterk aanwezig is bij consumenten.

NMO Kijkonderzoek fase 2 (Video Totaal) start 6 april 2026

23-02-2026 | 07:00:00
De tweede fase van het NMO Kijkonderzoek die de naam Video Totaal heeft gekregen, start op 6 april 2026

Lokale uitgevers sluiten aan bij politiekereclame.nl

20-02-2026 | 11:19:00
Politiekereclame.nl is gereed voor de komende gemeenteraadsverkiezingen.
 


Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

Allianz Direct zet influencerstunt in bij awardshow

09-03-2026 | 11:02:25
Binnen enkele minuten verschenen video’s en foto’s online, waarna het incident ook werd gedeeld via grotere kanalen zoals Dumpert.

Andy Mosmans: Sterke merken belanden niet in een race to the bottom

09-03-2026 | 10:29:00
Marketing Report publiceert een lang gesprek tussen Andy Mosmans van VENGEAN en Bas Vlugt van Marketing Report Nederland & België in verschillende delen

Ubbo Maagdenberg: Wij bouwen het platform van de toekomst

09-03-2026 | 10:18:00
In dit exclusieve interview met Marketing Report schetst de kersverse CEO waar het volgens hem schuurt in de bureauwereld.

[Vacatures] CS Digital Media zoekt een Onsite Service Engineer

09-03-2026 | 08:19:00
CS Digital Media is per direct op zoek naar Onsite Service Engineer - Fulltime

Aangiftecampagne roept 9,6 miljoen mensen op

06-03-2026 | 14:16:00
Belastingdienst is gestart met de publiekscampagne Aangifte inkomstenbelasting.
 

Dit artikel is gepubliceerd door: David de Jong

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.