W-Sport lanceert in Nederland bij KPN
De internationale vrouwensportzender W-Sport zal vanaf 18 augustus 2023 bij KPN te zien zijn voor alle tv-klanten van KPN. Bionic Media zal per 1 oktober 2023 de reclamezendtijd van deze zender exploiteren waarbij deze via ad-insertion zal worden ingevoegd. De zender zendt uit in het Engels, zonder ondertiteling.
W-Sport startte op 1 juli 2021 als internationale vrouwensportzender en is inmiddels in meer dan 30 landen te zien. Het kanaal is in Europa naast Nederland te zien in Portugal, België en Luxemburg en kent één internationale versie. In België startte het kanaal op 23 september 2022 en is daar vooralsnog zonder reclame.
Het kanaal zendt dagelijks voetbal, motorsport, basket, volleybal en andere sporten met vrouwen te zien. Daarmee wordt het (sport)aanbod in Nederland nóg diverser.
W-Sport zendt acht voetbalwedstrijden per week live uit van onder meer de Engelse Barclays Women's Super League (WSL), de Duitse Frauen Bundesliga, de Amerikaanse NWSL en de Zweedse Damallsvenskan.
Verder zijn live wedstrijden van de Women's Volleyball Bundesliga, Super League Triathlon, Netball Super League uit het VK en PAC 12 multisporten te zien waaronder basketbal, turnen en het Amerikaanse beachvolleybal.
Diverser aanbod
Jochem de Jong, Vice-President Partnerships, tv & entertainment bij KPN: "Als trotse sponsor van de KNVB, Oranje en de Oranje Leeuwinnen en hoofdsponsor van de Eredivisie voetbal, draagt KPN de sport een warm hart toe. Met de komst van W-Sport naar Nederland, ontstaat er een diverser aanbod van sportbeleving en dat juichen we bij KPN alleen maar toe."
Het is onbekend hoeveel huishoudens worden bereikt aangezien KPN geen abonneecijfers bekendmaakt. Volgens het laatst bekende cijfers had KPN op 31 december 2020 2,16 miljoen abonnees op zijn interactieve tv-product. De zender is overigens bezig om zijn distributie in Nederland uit te breiden en is naar verluidt ook bezig om te bezien of distributie bij VodafoneZiggo (3,6 miljoen huishoudens) gerealiseerd kan worden.
Volg Marketing Report op LinkedIn!
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List
Lees ook:
Van TV tot TikTok: hoe Nederland sport beleeft
Pebble TV omgedoopt in StoryZoo & Friends
Lantern laat zien hoe tv consumentengedrag beïnvloedt
Ad Alliance breidt Pauze Ad en addressable (DAR) uit
Roorda ontwikkelt campagne Handig, van de Belastingdienst
Volg Marketing Report op LinkedIn!
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List
Lees ook:
EssenceMediacom en StudioM ontwikkelen Dr. Oetker-campagne Willie’s Bakfeest
DDB en Transavia lanceren platform: Niet normaal gewoon
Twenty Two ontwikkelt wervingscampagne PostNL
[Vacatures] Crocodile Agency zoekt een Sr. Content Creator
Blue Band en De Ruijter lanceren TikTok-serie
Dit artikel is gepubliceerd door: David de Jong