
Viaplay start met reclameversie
Viaplay start op 3 februari 2025 onder de naam Basic met een reclameversie van zijn streamingdienst. De versie zonder reclame zal Standaard heten. Bestaande abonnees zullen per 3 maart worden omgezet naar de Basic versie met reclame.
De verwachting is dat Talpa Media de reclame zal verkopen, aangezien Talpa Network sinds 2024 een samenwerking daartoe heeft waar de breed beschikbare tv-zender Viaplay TV uit is voortgekomen.
Viaplay zendt de komende jaren de Formule 1 Grand Prix live uit alsmede darts en onder meer de Engelse Premier League.
Prijzen
Bij een jaarabonnement zal Viaplay voor de Basic-versie met reclame 16,99 per maand vragen; bij een opzegbaar abonnement wordt dat 19,99 euro per maand.
Voor de standaardversie zal bij een jaarabonnement 19,99 euro per maand worden gevraagd, bij een maandelijks opzegbaar abonnement 21,99 euro per maand. Concreet wordt voor hetzelfde product zonder reclame meer gevraagd; alleen als men de reclameversie kijkt, kost die iets minder.
Geen live-sportonderbrekeningen
Viaplay belooft live sportwedstrijden niet te onderbreken voor reclame. De hoeveelheid advertenties varieert, maar is volgens Viaplay aanzienlijk minder dan op traditionele tv.
Viaplay zal reclames tonen voor en na sportwedstrijden, tijdens de rust van voetbalwedstrijden en tijdens time-outs van dartwedstrijden, Bij Formule1 kunnen reclames worden getoond in een split-screenomgeving tijdens blijvoorbeeld de inzet van een Safety Car zodat de race nog bekeken kan worden. Bij films en series kan er programma-onderbrekende reclame zijn tijdens en voor het starten van de flims en series.
Marco Zwaneveld, Head of Sport van Viaplay Group Netherlands: “Het draait bij Viaplay ook in 2025 om de magie van live sport. We brengen competities van het hoogste niveau samen, zodat je de beste sporters ziet presteren op één plek. Zeker voor de kijkers die met een oranje bril naar de sportkalender kijken, belooft het een ongekend spannend jaar te worden. Zowel in de Formule 1, de Premier League als bij het darten zijn de ogen op Nederlandse titelkandidaten gericht. Wij volgen ze, vanaf de eerste rij.”
Volg Marketing Report op LinkedIn!
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List
Lees ook:
Formule 1 keert terug bij Grand Prix Radio
Viaplay kiest voor Did Another Thing en Hagens PR
Talpa Media doet reclame Viaplay
Viaplay Group benoemt William Linders tot CEO Viaplay Nederland per 1 januari 2025
Jim Leeuw stapt over van Wavemaker (GroupM, WPP) naar Viaplay Nederland
Gepubliceerd door: David de Jong