[Vacatures] iO zoekt een Adviseur Contentmarketing & Marketingcommunicatie

iO is per direct op zoek naar:

Adviseur Contentmarketing & Marketingcommunicatie - Campus Utrecht

Wat je gaat doen

Zin om gave contentcampagnes te bedenken? Klanten te adviseren over uiteenlopende marketingcommunicatie-, merk- en contentmarketingvraagstukken? Dan is deze vacature iets voor jou. We zoeken namelijk een ervaren, creatieve contentmarketingadviseur. Heb jij minimaal 3 jaar ervaring in marketingcommunicatie of contentmarketing aan klant- of bureauzijde? Join us!

Je gaat strategieën optuigen, campagnes ontwikkelen, content creëren én distribueren. Samen met je collega’s van Creatie ga je merken bouwen met content. Je gaat aan de slag voor A-merken als ABN AMRO, APG, ONVZ, Enexis en HISWA-Recron. Maar ook voor (internationale) klanten in de gezondheidssector, zakelijke dienstverlening en publieke sector.

Klanten adviseren van strategie tot uitvoering. Dat is waar je dagelijks mee bezig bent. Alle content- en marketingcommunicatievraagstukken komen voorbij. De belangrijkste: hoe kan ik bouwen aan mijn merk en hoe komt mijn merk onder de aandacht bij de doelgroep? Je ontwikkelt de strategie of tactieken, het creatieve (campagne)idee, de opbouw van een campagne en adviseert over de mediamix en content. Als adviseur weet je wat de ultieme invulling is waarmee het grootste effect wordt bereikt. Naast advies voer je ook regie op de uitvoering. Ook ben je als adviseur vaak betrokken bij new business-trajecten en aanbestedingen en heb je een neus voor commercie. Oh ja, het spreekt voor zich, maar je gebruikt AI op dagelijkse basis. Je bent op de hoogte van de laatste ontwikkelingen en weet deze (en andere technische) ontwikkelingen in te zetten voor je eigen werkzaamheden en voor onze klanten.

Bij iO geloven we in creativiteit én in inhoud. Je kan (soms) lastige inhoud vertalen naar creatieve contentconcepten en hebt er geen moeite mee om je in deze inhoud en de doelgroep te verdiepen en creatieve, verrassende High Quality Content-Marketing-concepten te bedenken. Dat vertaalt zich vaak in content, die we in house maken. Als adviseur creëer je geregeld ook zelf content, zoals social posts, blogs of andere copy. Dat doe je allemaal binnen een super enthousiast team van adviseurs. Je werkt vanuit het Creatieteam op Campus Utrecht, maar bent minimaal 1 keer in de week ook op onze campus in Den Bosch om daar te werken op klanten en projecten.

Jouw werkzaamheden omvatten:

  • Je adviseert klanten van strategie tot uitvoering over alle content- en marketingcommunicatievraagstukken en bent het inhoudelijke aanspreekpunt.
  • Je ontwikkelt contentconcepten, campagnes en strategieën die de balans vinden tussen wat merken willen vertellen en waar de behoefte van hun doelgroep ligt.
  • Je creëert zelf content zoals social posts, blogs, copy en andere contentformats die passen bij de doelstellingen van klanten.
  • Je voert regie op de uitvoering van campagnes en zorgt dat alle specialisten (design, video, social media) optimaal bijdragen aan het eindresultaat.
  • Je bent betrokken bij new business-trajecten en aanbestedingen en adviseert over de juiste mediamix en contentdistributie.
  • Je werkt samen met multidisciplinaire teams en zorgt voor naadloze samenwerking tussen alle disciplines.
  • Je bewaakt de balans tussen creativiteit, kwaliteit en commerciële doelstellingen.

Daarom ben jij de perfecte Adviseur Contentmarketing & Marketingcommunicatie

  • Je hebt minimaal 3 jaar ervaring in contentmarketing of marketingcommunicatie aan klant- of bureauzijde.
  • Je bent proactief, stressbestendig en wilt graag voor klanten werken en ze adviseren.
  • Je schuwt complexe inhoud niet en hebt een brede interesse in verschillende sectoren en onderwerpen.• Je bent op de hoogte van de laatste ontwikkelingen in ons vakgebied.
  • Je bent een actieve AI-gebruiker, weet hoe je technieken inzet voor jezelf en voor klanten en weet hoe je techniek kan inzetten om jouw inhoudelijke doel te behalen.
  • Je hebt een scherpe commerciële antenne.
  • Je begrijpt dat content moet bijdragen aan merkdoelstellingen.
  • Je hebt uitgebreide kennis over contentdistributie en weet je weg in (social)mediakanalen, waar je elke doelgroep weet te bereiken én aan weet te zetten tot actie.
  • Je vindt het leuk om zelf content te creëren en kunt complexe materie toegankelijk maken.
  • Je bent een uitstekende communicator die creatieve, verrassende concepten kan bedenken binnen commerciële kaders.
  • Je kunt zelfstandig werken, bent besluitvaardig en resultaatgericht.
  • Bureauervaring is een pré.

Dit krijg jij van ons

  • 25 vakantiedagen: Op basis van een 40-urige werkweek.
  • Reiskosten & vakantiegeld: Uiteraard kun je rekenen op 8 procent vakantiegeld. Daarnaast hebben we verschillende mobiliteitsregelingen, maar afhankelijk van jouw functie en voorkeur een keuze.
  • Goede pensioenregeling: Jij legt 4 procent in en iO vult de rest aan tot de volledige premie.
  • Hybride werken: Een goede werk- en privébalans is superbelangrijk. Samen met jouw team maak je afspraken over wanneer én waar je werkt.
  • Gezonde snacks & lunch: Op iedere iO campus pak je de hele dag een gezond tussendoortje en kun je tegen een kleine vergoeding gezond én gevarieerd lunchen.
  • Persoonlijk ontwikkelbudget: Zet jaarlijks € 3.000,- in om jezelf te ontwikkelen, in je vak of als persoon, met trainingen, events of cursussen.
  • Milestones & celebrations: En bovenal zijn we bij iO ook gewoon een gezellige club mensen, al zeggen we het zelf. Het Fun & Party-team op jouw campus staat op z'n tijd dan ook garant voor de leukste feestjes.

Solliciteer nu

Klaar voor een bruisende carrière bij iO? Solliciteer hier. Je hoort snel van ons.

www.iodigital.com/nl

 Volg Marketing Report op LinkedIn!

 Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief

 Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List

Lees ook:

[Vacatures] iO zoekt een Digital Marketing Domain Lead – Web & Content Management

05-08-2025 | 10:38:00
iO is per direct op zoek naar Digital Marketing Domain Lead – Web & Content Management - Campus Eindhoven

[Vacatures] iO zoekt een Content Director

05-08-2025 | 10:14:00
iO is per direct op zoek naar Content Director - Campus Utrecht

[Vacatures] iO zoekt een Concept Creative

05-08-2025 | 10:07:00
iO is per direct op zoek naar Concept Creative - Campus Rotterdam

[Vacatures] iO zoekt een Data Analytics Consultant

05-08-2025 | 09:55:00
iO is per direct op zoek naar Data Analytics Consultant - Campus Eindhoven

[Vacatures] iO zoekt een Client Director - Creatie

05-08-2025 | 09:41:00
iO is per direct op zoek naar Client Director - Creatie - Campus Utrecht

Gepubliceerd door: Michelle Waweru

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.