[Vacatures] DPG Media zoekt een Senior Content Analist

DPG Media is per direct op zoek naar:

Senior Content Analist - Amsterdam

Bij DPG Media, een toonaangevende speler in de mediawereld, zoeken we een collega die deel wilt uitmaken van het Content Performance & Insights team binnen de afdeling Circulation. Als Content Analist speel je een essentiële rol bij het verbeteren van de verkoop van abonnementen voor alle DPG Mediamerken.

De kwaliteit van redactionele content neemt tegenwoordig een belangrijke rol in bij de keuze van een lezer om over te gaan tot het nemen van een abonnement. Het is daarom belangrijk dat we begrijpen waarom het ene artikel wel tot nieuwe abonnees leidt en het andere niet.

Het werken voor alle DPG Mediamerken betekent dat er een schat aan data ligt op basis waarvan we mediamerken kunnen benchmarken. Welk merk voert een redactionele contentstrategie die enorm effectief blijkt als we kijken naar de abonnementenbase? En welk merk voert een effectieve paywallstrategie? Zo maar wat vragen waar wij ons als team dagelijks mee bezig houden.

Om ervoor te zorgen dat de juiste content, bij de juiste doelgroep terechtkomt werkt het team nauw samen met de subteams in het Digitale Ecosysteem (zoals online marketing, e-mail en paygate). Met als resultaat dat lezers vaker terugkomen en zorgen voor een consistente instroom aan nieuwe abonnementen. Daarnaast zorgt dit bovendien voor een sterke toename van het ingelogde bereik en engagement, twee andere belangrijke doelstellingen van DPG Media.

Omdat het aantal DPG Mediamerken fors is uitgebreid en we ook intensief zijn gaan inzetten op nieuwe manieren om content te consumeren zoals luisteren, kijken en spelen is het tijd om ook het team verder uit te breiden met een Senior Content Analist.

Jouw verantwoordelijkheden:

Je doet deepdives op allerlei dwarsdoorsneden die content gerelateerd zijn. Denk aan artikel-, auteur-, onderwerpniveau en de behoefte waarin de content voorziet. De inzichten die je opdoet deel je proactief met jouw marketingcollega’s.

Daarnaast ben je druk met het analyseren van de conversiefunnel. Je weet waar in de funnel het niet goed loopt. En nog belangrijker: Je bent uit nieuwsgierigheid gedreven om uit te zoeken waarom het niet goed loopt. Daarbij redeneer je vanuit de rol van content, maar ook vanuit het gedrag van de lezer.

Je bent in staat verschillende Mediamerken met elkaar te vergelijken om erachter te komen welke content- en of paywallstrategie werkt bij het ene merk en bij het andere merk niet. Op basis daarvan adviseer je het management.

Wie we zoeken:

  • Je hebt een scherp analytisch vermogen en kunt nauwkeurig werken.
  • Goede communicatieve vaardigheden zijn essentieel voor effectieve samenwerking en kennisoverdracht.
  • Je bent proactief, resultaatgericht en hebt een passie voor het verbeteren van digitale abonnementenverkoop.
  • Ervaring en bekendheid met data-analysetools, inclusief het vermogen om data op functioneel niveau te vertalen naar begrijpelijke taal.
  • Minimaal 5 jaar relevante ervaring.
  • WO werk- en denkniveau.
  • Ben je werkzaam geweest op een redactie dan is dit een grote pré.
  • Perfecte beheersing van de Nederlandse taal spreekt voor zich.
  • Als je in staat bent de data/inzichten op een creatieve en begrijpelijke manier te visualiseren is dat absoluut een pré.

Wat wij bieden:

  • Een dynamische werkomgeving binnen een van de meest innovatieve mediabedrijven.
  • Kansen voor persoonlijke en professionele groei.
  • Een enthousiast team van professionals om mee samen te werken.
  • Competitieve arbeidsvoorwaarden en secundaire arbeidsvoorwaarden.

Over DPG media

Als hét grootste mediabedrijf van Nederland staan we open voor alle talent in de maatschappij. Wij roepen kandidaten met een diverse achtergrond in de breedste zin van het woord dan ook op om te solliciteren op deze functie. Juist door de verschillen tussen collega’s ontstaan verrassende inzichten en innovatieve oplossingen.

En dat past dan weer heel erg goed bij ons als organisatie. We zijn benieuwd wie jij bent en welke kwaliteiten en ervaring jij meebrengt. Er staan meer dan 5500 collega’s klaar om je te ontmoeten in trainingen, projectteams en bij bedrijfsfeesten en borrels.

Solliciteren, en dan?

Heb je direct zin om aan de slag te gaan? Solliciteer hier. Je krijgt binnen twee weken na ontvangst van je sollicitatie altijd een reactie. Zit je bij de eerste selectie, dan zullen we telefonisch contact met je opnemen om een afspraak in teplannen.Eerst nog wat meer weten? Oliver Zwiebel, onze Recruiter beantwoordt graag je vragen. Stuur een mail naar [email protected] of bel/app naar 06 29 83 26 28.

www.dpgmedia.nl

Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List




Lees ook:

DPG Media publiceert Journalistiek Jaarverslag 2025

25-03-2026 | 10:11:00
In het verslag over 2025 blikken 17 hoofdredacties van Nederlandse en Belgische nieuwsmerken terug op hun belangrijkste producties, innovaties en journalistieke afwegingen.

DPG Media/RTL Nederland vraagt KPN meer geld

23-03-2026 | 14:32:00
DPG Media vraagt KPN behoorlijk meer geld voor het aanbieden van de lineaire zenders van RTL Nederland. Daarbij wil DPG Media dat streamingdienst Videoland veel prominenter bij KPN beschikbaar komt

Peter Lubbers volgt Van der Vorst op als Directeur Content bij RTL en Videoland

20-03-2026 | 11:57:00
Peter Lubbers wordt per 1 mei 2026 Directeur Content bij RTL Nederland en Videoland. Hij volgt Peter van der Vorst op, die sinds 1 december 2025 verantwoordelijk is voor de videocontent- en strategierol in Nederland en België binnen DPG Media

DPG Media verspreidt Kidsweek kosteloos in klas

19-03-2026 | 10:23:00
De vernieuwde Kidsweek wordt in de week van 23 maart gratis verspreid onder alle 6110 basisscholen in Nederland.


Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

Wenneker Amsterdam ondersteunt Kipling-campagne

26-03-2026 | 17:13:23
Voor de uitwerking werkte Wenneker Amsterdam samen met bureau Good, regisseur Rogier Smalhout en fotograaf Ines Vansteenkiste-Muylle.

Creative Family zet in op offline community building

26-03-2026 | 17:00:53
Offline community building krijgt meer aandacht in een marketingwereld die sterk leunt op performance, automatisering en schaalbare content.

Timothy Kasri: Het vinden van de juiste locatie is essentieel

26-03-2026 | 15:51:00
Hard Cut is een maandelijkse column van creative video agency Bruut, waarin ’t team interessante en opvallende insights uit de (content)industrie deelt

WPP Media maakt adidas-campagne met Brainpower

26-03-2026 | 15:04:00
WPP Media’s StudioM heeft voor adidas een campagne ontwikkeld rond de Superstar sneaker.

Daelmans breidt merkbouw uit in Nederland

26-03-2026 | 12:49:55
Het familiebedrijf zet in op merkbouw in eigen land, met een brede introductie bij Albert Heijn en een strategie gericht op een jongere doelgroep.
 

Dit artikel is gepubliceerd door: Michelle Waweru

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.