Tim Bonney: De marketing-funnel blijft relevant

[Screenflash] Geen zorgen, de funnel is niet dood

De marketing-funnel mag dan niet perfect zijn, de logica erachter is volgens Tim Bonney, strategy director bij Electric Glue, nog altijd bruikbaar. In een opiniestuk in The Medialeader pleit hij voor behoud van het bekende marketingmodel, ondanks geluiden dat het model zijn beste tijd gehad zou hebben.

Volgens Bonney zijn recente voorspellingen over het einde van de funnel overtrokken. Het idee dat een contentgestuurde, kanaaloverstijgende aanpak de funnel volledig overbodig maakt, noemt hij misleidend. Het model biedt volgens hem nog steeds houvast bij het begrijpen van consumentengedrag.

Model blijft bruikbaar ondanks veranderingen

Tim Bonney benadrukt dat het model nooit bedoeld was als exacte weergave van de realiteit.

Tim Bonney:  "Het idee dat mensen netjes van awareness naar aankoop gaan in een voorspelbare rechte lijn, heeft nooit de realiteit weerspiegeld. Maar de fundamentele logica geldt nog steeds: mensen kopen geen spullen waarvan ze nog nooit hebben gehoord."

Hoewel het consumentengedrag rommeliger is geworden en beïnvloed wordt door meer contactpunten, vindt Bonney dat dit geen reden is om het model te verwerpen. Hij vergelijkt het met navigatie: "De funnel helemaal weggooien omdat het geen perfecte weergave is van modern consumentengedrag, is als GPS afdanken omdat wegen zijn veranderd."

Geen tegenstelling tussen content en kanaal

In het opiniestuk stelt Tim Bonney dat de veelgemaakte tegenstelling tussen content en kanaal een valse keuze is. Beide zijn volgens hem onlosmakelijk met elkaar verbonden. Een sterk stuk content verliest waarde als niemand het ziet, en de manier waarop het gepresenteerd wordt, beïnvloedt de impact.

"Neem dezelfde advertentie en zet hem op een YouTube pre-roll, een TikTok feed, een London Underground poster en een LinkedIn carrousel. De creatieve uitvoering komt misschien voort uit hetzelfde kernidee, maar het werkt in elke context anders."

Bonney sluit af met een uitspraak van Sir John Hegarty, voorzitter van Electric Glue: "Processen veranderen, maar principes blijven."

Lees het volledige artikel op de site van Screenforce

www.screenforce.nl

 Volg Marketing Report op LinkedIn!

 Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief

 Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List




Lees ook:

Tv behoudt sterke positie tussen streaming en social video

11-11-2025 | 15:50:00
Tv scoort in het onderzoek hoger dan streamingdiensten en social video op betrouwbaarheid, redactionele kwaliteit en maatschappelijke relevantie.

Lantern laat zien hoe tv consumentengedrag beïnvloedt

04-11-2025 | 09:08:46
Het project brengt voor het eerst in kaart welke acties consumenten ondernemen nadat zij een tv-commercial hebben gezien

Screenforce: Context bepaalt aandacht voor reclames in december

28-10-2025 | 10:23:30
De analyse laat zien dat reclameblokken rond luchtige of humorvolle programma’s meer kijkers vasthouden dan blokken bij serieuze of zware titels

Screenforce: Supermarkten riskeren stormachtig kerstseizoen

21-10-2025 | 09:50:00
Consumenten zoeken in december naar voordeel en beleving, maar willen niet meer betalen.

Screenforce: Vooruitkijken via platforms groeit bij Nederlandse kijkers

07-10-2025 | 16:02:43
Vooruitkijken via online platforms wint aan populariteit. Dat blijkt uit de resultaten van het Trends In Digitale Media-onderzoek 2025.


 Volg Marketing Report op LinkedIn!

 Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief

 Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

[Vacatures] Serviceplan Amsterdam zoekt een Customer Journey Director bij Plan.Net

14-11-2025 | 08:36:00
Serviceplan Amsterdam is per direct op zoek naar een Customer Journey Director bij Plan.Net - Amsterdam

TBWA\NEBOKO maakt Sinterklaas-commercial voor Albert Heijn

13-11-2025 | 14:00:00
Albert Heijn bereidt zich voor op het jaarlijkse Sinterklaasfeest en richt zich dit jaar sterk op de traditie van het schoentje zetten.

Inter lanceert INTERISTA met DEPT

13-11-2025 | 11:00:23
Het Nederlandse verfmerk Histor is gestart met Geef kleur aan jouw verhaal, een social-first campagne waarin persoonlijkheid en verhalen worden vertaald naar een eigen verfkleur.

Volkswagen en TeamNL lanceren Hey, is dat niet?!

13-11-2025 | 10:42:00
Na een pauze van acht jaar is de samenwerking tussen Volkswagen en TeamNL opnieuw opgestart.

[Vacatures] INDIE zoekt een Account Manager / Account Director

13-11-2025 | 10:25:00
INDIE Amsterdam is per direct op zoek naar Account Manager / Account Director
 

Dit artikel is gepubliceerd door: Daan Dekkers

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.