TBWA\NEBOKO ontwikkelt billboard-campagne McDonald's

We kennen het allemaal: of je nu een lift instapt, de metro neemt of een vergaderzaal binnenloopt, ineens ruik je het. Zonder het te zien, weet je het direct: McDonald’s. Een geur die net zo kenmerkend is als hun logo of jingle. Daarom heeft McDonald’s besloten om in hun nieuwste campagne niets anders dan deze iconische geur in te zetten.

Geur en aanraking zijn de meest primaire zintuigen van mensen en tegelijkertijd zo onderbenut in reclame. Al decennialang verleidt McDonald’s de smaakpapillen wereldwijd, wat het tot één van de meest geliefde en herkenbare merken heeft gemaakt. Maar het merk ziet in dat de McDonald’s geur voor consumenten net zo memorabel is als de gouden bogen, de producten of de jingle. Dus hoe kunnen we McDonald's fans beter verleiden naar het meest onweerstaanbare en bestverkopende product van McDonald's, de Franse frietjes, dan met geur?

Daarom neemt McDonald’s de proef op de som. In Utrecht en Leiden zijn eenvoudige rode en gele billboards geplaatst die op het eerste gezicht leeg lijken. Maar zodra voorbijgangers binnen een straal van 5 meter komen, worden ze begroet met de onmiskenbare geur van McDonald's Franse Frietjes, die vanuit het reclamebord verspreid wordt. Dit is de eerste keer dat een billboard wordt gebruikt om de geur van McDonald's te verspreiden, waardoor dit het meest waardevolle merkkenmerk wordt.

Stijn Mentrop-Huliselan, CMO McDonald’s Nederland: "McDonald’s staat symbool voor Good Times. We staan bekend om onze onderscheidende merkkenmerken, die vooral visueel zijn. Het is bewezen dat geur effectiever is om heldere en emotionele herinneren naar boven te halen dan beeld. Met de toevoeging van dit volgende zintuig voor deze campagne, hebben we een nieuwe manier gevonden om mensen te herinneren aan Good Times bij McDonald’s."

De billboards zijn strategisch binnen een straal van 200 meter van McDonald's restaurants geplaatst, om zo iedereen die trek krijgt direct naar het dichtstbijzijnde restaurant te verleiden. In een wereld waar elk merk zich richt op het visuele, kiest McDonald’s voor geur.

Darre van Dijk, CCO TBWA\NEBOKO: "We zijn altijd op zoek naar manieren om het iconische dat in het werk schuilt een plek te geven in culture. De geur van McDonald’s Franse Frietjes is een van die iconische kenmerken."

www.tbwa.nl

www.mcdonalds.com

Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List




Lees ook:

Crocodile Agency tekent jubileumcampagne Verkade

03-03-2026 | 09:56:00
Verkade viert zijn 140-jarig bestaan met de campagne Elke verjaardag verdient Verkade.

Wereldwijde campagne voor LEGOLAND-coaster

26-02-2026 | 14:41:35
adam&eve\TBWA heeft met Calling All Heroes een wereldwijde campagne gelanceerd voor Merlin Entertainments

Backslash (Omnicom): Menselijkheid wordt onderscheidend

24-02-2026 | 16:10:00
Backslash stelt dat in 2026 zichtbare menselijkheid het belangrijkste onderscheid wordt voor merken.

Marketing Report feliciteert 6 partners met behalen finale Gouden Loeki

24-02-2026 | 11:23:00
In totaal zijn meerdere campagnes van aangesloten bureaus en adverteerders doorgedrongen tot de eindronde. TBWA\NEBOKO is daarbij 4 keer vertegenwoordigd.

Finalisten Ster Gouden Loeki 2025 bekend

24-02-2026 | 09:02:33
De finalisten voor de Ster Gouden Loeki 2025 zijn bekendgemaakt. Daarmee is de stemperiode voor de publieksprijs voor tv-reclame officieel gestart.


Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

ADNIGHT breidt jubileumeditie uit met dagprogramma

10-03-2026 | 09:34:40
Ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan introduceert het creatieve festival op 8 oktober een conferentie in De Hallen in Amsterdam, voorafgaand aan het ADNIGHT Festival in de avond.

TD werkt met Stiho aan positionering rond 100-jarig jubileum

09-03-2026 | 16:25:35
In aanloop naar het jubileum werkte Stiho samen met ontwerpbureau TD (Total Design) aan een herijking van de positionering, identiteit en klantervaring.

Ete Davies Global COO LePub

09-03-2026 | 15:05:00
Met deze stap breidt het bureau zijn internationale leiding verder uit. De benoeming past binnen de strategie om het dienstenaanbod, het operationele model en het internationale netwerk verder te ontwikkelen.

Allianz Direct zet influencerstunt in bij awardshow

09-03-2026 | 11:02:25
Binnen enkele minuten verschenen video’s en foto’s online, waarna het incident ook werd gedeeld via grotere kanalen zoals Dumpert.

Andy Mosmans: Sterke merken belanden niet in een race to the bottom

09-03-2026 | 10:29:00
Marketing Report publiceert een lang gesprek tussen Andy Mosmans van VENGEAN en Bas Vlugt van Marketing Report Nederland & België in verschillende delen
 

Dit artikel is gepubliceerd door: Lieselot Berentzen

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.