Talpa Media doet reclame Viaplay

Talpa Media zal de reclame-exploitatie uitvoeren van de streamingdienst Viaplay en de te lanceren eigen lineaire zenders van Viaplay. Ook zal Talpa Network per 15 maart 2025 de zender SBS9 terugplaatsen op de plek van Viaplay TV met uitsluitend films, series en amusement zoals voor 5 april 2024 te zien was.

Viaplay TV

Per 14 maart 2025 zal Viaplay TV als standalone-zender gelanceerd worden bij vooralsnog alleen Odido en Delta. De grotere tv-zenders VodafoneZiggo en KPN hebben de komst van Viaplay TV als standalone zender (nog) niet gepland.

Viaplay TV zal als standalone-zender een pure sportzender worden met Formule1-trainingen en raceprogramma’s met Rob Kamphues, waaronder samenvattingen van Formule 1-races. Deze samenvattingen verdwijnen bij de NOS/NPO.

Betaalzender Viaplay TV+

Naast Viaplay TV zal een betaal-variant worden gelanceerd onder de naam Viaplay TV+ waar Formule1, Premier League voetbal en WK Darts te zien zal zijn.

Viaplay TV+ zal 16,99 euro per maand kosten. Viaplay TV+ profileert zich als alternatief voor iedereen die geen programma’s kan of wil streamen via de Viaplay app.

William Linders, CEO bij Viaplay Group Netherlands: “Als de premium aanbieder van live sport zijn we heel blij met deze twee nieuwe zenders, want hiermee maken we ons prachtige sportaanbod beschikbaar voor nog meer mensen. Viaplay TV biedt een mooi overzicht van de premium live sporten, en de samenvattingen van de Formule 1-wedstrijden. Met Viaplay TV+ bieden we mensen de mogelijkheid om heel eenvoudig, met een druk op hun afstandsbediening, te kunnen genieten van de mooiste live sportuitzendingen. We zijn heel blij met de samenwerkingen met Talpa Network, Odido en DELTA.”

Talpa Network

Talpa Network zal de operationele en technische distributie van de programma’s op de Viaplay TV-zenders voor zijn rekening nemen.

Joost Brakel, CEO van Talpa Network: “We kunnen terugkijken op een succesvolle pilot waaruit is gebleken dat er een grote behoefte in de markt is voor een dedicated lineaire Viaplay-zender. En we zijn blij dat we onze partner kunnen helpen met het ontwikkelen en verwaarden van niet één, maar twee eigen zenders! Ook dat is de kracht van onze open medianetwerkstrategie. Voor de SBS9-kijker is dit trouwens ook goed nieuws. Vanaf 15 maart brengen we SBS9 weer terug met films, Nederlandse programma’s en internationale komedieseries."

Het huidige Viaplay TV dat sinds 5 april 2024 bestaat, zendt een mix van programma’s van Talpa Network met de (herhalingen) van films, Nederlandse programma’s en komedieseries uit met sportprogramma’s van Viaplay.

Reclameverkoop

De reclameverkoop voor de streamingdienst Viaplay zal plaatsvinden via een mix van pre-rolls, splitscreen advertising en sponsorships. Zo zal Talpa Media adverteerders diverse manieren aanbieden om in contact te komen met een breed en betrokken publiek.

Talpa Media geeft aan erg blij te zijn met de exclusieve, brand safe en kwalitatieve content die Viaplay biedt. Volgens het salesbedrdijf van Tapa Network vormt dit een solide basis voor reclameverkoop. Talpa Media werkt volgens eigen zeggen aan een totaalverhaal: de lineaire zenders en de streamingdienst vullen elkaar aan in een geïntegreerde Total Video-propositie gericht op Sport.

Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List




 

Lees ook:

Talpa Topco Holding jaarcijfers 2024: hogere omzetten en positief resultaat

16-01-2026 | 13:29:00
Talpa Topco Holding, de holding waar Talpa Network (tv, radio en LINDA.) en productiemaatschappij Talpa Studios onder vallen, maakte in 2024 419,17 miljoen euro omzet en (1,6 procent meer dan in 2023) en behaalde daarbij een operationele winst van 23,9 miljoen euro (was 34,3 miljoen euro verlies in 2023).

Dorine van Mullem wint Koffiedik Kijken 2026

09-01-2026 | 11:22:00
Nadat we bij Koffie Kijken 2025 met ons kaartje niet naar binnen mochten omdat het event was overboekt, zit Marketing Report bij de 2026 editie gewoon weer op de eerste rij zoals dat hoort

NMO Kijkonderzoek 2025: Eurovisie Songfestival best bekeken programma

08-01-2026 | 20:37:00
De finale van het Eurovisie Songfestival was het best bekeken Nederlandse tv-programma met gem. 3,59 miljoen kijkers en in totaal 6,56 miljoen aan bereik

Talpa Network haalt GLORY-kickboksen exclusief naar KIJK

07-01-2026 | 13:45:00
Talpa Network en GLORY zijn een exclusieve samenwerking aangegaan. Talpa Network heeft de rechten verworven voor alle GLORY-livestreams in 2026

Sky Radio The Christmas Station tot kerst te horen in Albert Heijn

06-12-2025 | 06:45:00
Vanaf 6 december tot aan kerst is Sky Radio The Christmas Station in alle winkels van Albert Heijn te horen
 


Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

Crocodile Agency maakt vervolg Cup-a-Soup-campagne

19-01-2026 | 16:00:00
In de campagne gaat het personage manager Sjors met pensioen en maakt plaats voor zijn opvolger Davy.

Jolyn van Doorn: Koopmans draait om samen aan de bak gaan

19-01-2026 | 15:01:00
Marketing Report houdt een serie interviews met Brand Managers van aansprekende, bekende merken.

Joe Public vervolgt campagne Het blijft mensenwerk voor KPMG

19-01-2026 | 14:16:00
In het vervolg staan opnieuw medewerkers centraal en laat het bedrijf zien hoe menselijkheid een rol speelt in het werk van accountants en consultants.

Creatieve sector schaart zich achter campagne 113 Fonds

19-01-2026 | 12:22:00
De campagne is ontwikkeld in samenwerking met onder meer The Committed Agency, Martin van Zwol, Merlin Studio en Nozem Films.

Myrthe van den Elsen: Autodrop is rebels en absurd lekker

19-01-2026 | 11:35:17
Marketing Report houdt een serie interviews met Brand Managers van aansprekende, bekende merken.
 

Dit artikel is gepubliceerd door: David de Jong

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.