Talpa Media doet reclame Viaplay

Talpa Media zal de reclame-exploitatie uitvoeren van de streamingdienst Viaplay en de te lanceren eigen lineaire zenders van Viaplay. Ook zal Talpa Network per 15 maart 2025 de zender SBS9 terugplaatsen op de plek van Viaplay TV met uitsluitend films, series en amusement zoals voor 5 april 2024 te zien was.

Viaplay TV

Per 14 maart 2025 zal Viaplay TV als standalone-zender gelanceerd worden bij vooralsnog alleen Odido en Delta. De grotere tv-zenders VodafoneZiggo en KPN hebben de komst van Viaplay TV als standalone zender (nog) niet gepland.

Viaplay TV zal als standalone-zender een pure sportzender worden met Formule1-trainingen en raceprogramma’s met Rob Kamphues, waaronder samenvattingen van Formule 1-races. Deze samenvattingen verdwijnen bij de NOS/NPO.

Betaalzender Viaplay TV+

Naast Viaplay TV zal een betaal-variant worden gelanceerd onder de naam Viaplay TV+ waar Formule1, Premier League voetbal en WK Darts te zien zal zijn.

Viaplay TV+ zal 16,99 euro per maand kosten. Viaplay TV+ profileert zich als alternatief voor iedereen die geen programma’s kan of wil streamen via de Viaplay app.

William Linders, CEO bij Viaplay Group Netherlands: “Als de premium aanbieder van live sport zijn we heel blij met deze twee nieuwe zenders, want hiermee maken we ons prachtige sportaanbod beschikbaar voor nog meer mensen. Viaplay TV biedt een mooi overzicht van de premium live sporten, en de samenvattingen van de Formule 1-wedstrijden. Met Viaplay TV+ bieden we mensen de mogelijkheid om heel eenvoudig, met een druk op hun afstandsbediening, te kunnen genieten van de mooiste live sportuitzendingen. We zijn heel blij met de samenwerkingen met Talpa Network, Odido en DELTA.”

Talpa Network

Talpa Network zal de operationele en technische distributie van de programma’s op de Viaplay TV-zenders voor zijn rekening nemen.

Joost Brakel, CEO van Talpa Network: “We kunnen terugkijken op een succesvolle pilot waaruit is gebleken dat er een grote behoefte in de markt is voor een dedicated lineaire Viaplay-zender. En we zijn blij dat we onze partner kunnen helpen met het ontwikkelen en verwaarden van niet één, maar twee eigen zenders! Ook dat is de kracht van onze open medianetwerkstrategie. Voor de SBS9-kijker is dit trouwens ook goed nieuws. Vanaf 15 maart brengen we SBS9 weer terug met films, Nederlandse programma’s en internationale komedieseries."

Het huidige Viaplay TV dat sinds 5 april 2024 bestaat, zendt een mix van programma’s van Talpa Network met de (herhalingen) van films, Nederlandse programma’s en komedieseries uit met sportprogramma’s van Viaplay.

Reclameverkoop

De reclameverkoop voor de streamingdienst Viaplay zal plaatsvinden via een mix van pre-rolls, splitscreen advertising en sponsorships. Zo zal Talpa Media adverteerders diverse manieren aanbieden om in contact te komen met een breed en betrokken publiek.

Talpa Media geeft aan erg blij te zijn met de exclusieve, brand safe en kwalitatieve content die Viaplay biedt. Volgens het salesbedrdijf van Tapa Network vormt dit een solide basis voor reclameverkoop. Talpa Media werkt volgens eigen zeggen aan een totaalverhaal: de lineaire zenders en de streamingdienst vullen elkaar aan in een geïntegreerde Total Video-propositie gericht op Sport.

 Volg Marketing Report op LinkedIn!

 Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief

 Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List

 

Lees ook:

Talpa Network: overheid potentiële stoorzender

17-07-2025 | 12:40:00
Talpa Network heeft Station10 (van Heiko Bleeker) opdracht gegeven de gevolgen de verruiming online reclame bij de NPO/Ster Talpa Network te onderzoeken

Talpa Network krijgt boete vanwege kansspelreclames

15-07-2025 | 12:43:00
Talpa Network heeft een bestuurlijke boete van 12.500 euro gekregen vanwege het overtreden van de Mediawet vanwege kansspelreclames

Samenwerking OMS en AdsWizz

13-07-2025 | 15:42:00
One Media Sales (OMS) gaat een samenwerking aan met AdsWizz, het technologieplatform dat wereldwijd de monetarisering van audiocontent mogelijk maakt

Talpa Network vangt bot bij rechtszaak radiovergunningen

02-07-2025 | 00:02:00
Talpa Network heeft bot gevangen bij de aangespannen rechtszaak tegen de minister van Economische Zaken over het per 1 september 2023 mogen hebben van drie in plaats van vier landelijke FM-frequentiepakketten

Kink verliest rechtszaak radiokavels Mediahuis/Talpa Network

01-07-2025 | 23:27:00
Kink, het alternatieve radiostation van Leon Ramaker onder leiding van Jan Hoogesteijn, heeft op alle punten de rechtszaak verloren tegen de vergunningen van de radiofrequenties van Mediahuis Radio en Talpa Network
 

Gepubliceerd door: David de Jong

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.