Ster bundelt eerste kerstcommercials in speciale première

Op zaterdag 6 december 2025 introduceert Ster een speciaal reclameblok waarin de eerste feestdagencommercials gezamenlijk in première gaan. Met de Kerstreclame Première wil Ster een feestelijk startpunt creëren voor de kerstcampagneperiode.

Frank Volmer, directeur van Ster: "De kerstcommercial is voor veel merken hét creatieve hoogtepunt van het jaar. Met de Kerstreclame Première creëren we een gezamenlijk moment dat recht doet aan die creativiteit en tegelijkertijd een groot aantal kijkers bereikt."

Gezamenlijk moment voor merken en publiek

Het reclameblok wordt om 20:20 uur uitgezonden op NPO 1, direct na het NOS Journaal van 20.00 uur en voor Wie is de Mol. Voor de gelegenheid is er een speciaal filmpje ontwikkeld met Loeki de Leeuw dat het blok feestelijk opent. Alleen verhalende, thematische kerstcommercials komen in aanmerking; promotiegedreven uitingen zijn uitgesloten.

Ster ziet de kerstperiode als hét Nederlandse moment voor reclamecreativiteit, vergelijkbaar met de rol van de Super Bowl in de Verenigde Staten.

De kracht van kerstcommercials

Frank Volmer: "Kerstreclames zijn vaak kleine verhalen die raken, verbinden en herinneringen oproepen. Juist daardoor lenen ze zich bij uitstek voor een gezamenlijk première-moment, waarin merken samen laten zien hoe mooi reclame kan zijn."

Nederland kent inmiddels meerdere kerstcommercials die iconische status hebben bereikt, zoals de Staatsloterij-spot met hondje Frekkel, de hamsters van Albert Heijn en HEMA’s Takkie en Siepie. Deze campagnes trokken miljoenen kijkers en werden bekroond met de publieksprijs Ster Gouden Loeki.


Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

Ster-omzet daalde in 2025 naar 189 miljoen

06-03-2026 | 09:11:00
Ster draagt over 2025 in totaal 167 miljoen euro af aan het ministerie van OCW ten behoeve van de mediabegroting waar onder meer de NPO van betaald wordt

[DutchMedia Podcast] met Frank Volmer (Ster) over 2025 en r/tv-ontwikkelingen

06-03-2026 | 08:51:00
David de Jong en Taco Jelgersma maken in samenwerking met Audiohuis de tweewekelijkse DutchMedia Podcast. In deze podcast gaan zij in op actuele onderwerpen uit de wereld van media, marketing en telecom. Feiten en een mening met een bite

Ster: Geen Vlaamse reclameversies NPO1, 2 en 3

05-03-2026 | 12:05:00
Er komen geen Vlaamse reclamevensters op NPO1, NPO 2 en NPO3. Ster, de reclameverkoopmaatschappij die de reclames bij de NPO verkoopt, heeft de afgelopen tijd onderzocht of het opportuun was om dit te initiëren

NMO Kijkonderzoek fase 2 (Video Totaal) start 6 april 2026

23-02-2026 | 07:00:00
De tweede fase van het NMO Kijkonderzoek die de naam Video Totaal heeft gekregen, start op 6 april 2026

Rianne Letschert is beoogd minister OCW met mediaportefeuille

06-02-2026 | 14:40:00
Rianne Letschert (D66) is per 23 februari 2026 de beoogd minister van OCW die hoogstwaarschijnlijk ook de mediaporteuille onder zich zal krijgen
 

Dit artikel is gepubliceerd door: Saskia van Weert

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.