
Ster: basisspotlengte tv blijft 30 seconden; commerciële banners bij NPO
De Ster is per 1 oktober 2024 begonnen met het verkopen van commerciële banners in de online omgeving van de NPO. Tot voor kort was dit enkel mogelijk voor partijen met boodschappen van algemeen nut (goede doelen en politieke partijen).
Dit heeft Ster bekendgemaakt bij de presentatie van zijn tarieven voor 2025. Daarbij werd ook aangekondigd dat de basisspotlengte op televisie in 2025 30 seconden blijft. In de praktijk is deze volgens algemeen directeur Frank Volmer gemiddeld 20 seconden. Het idee is dat de basislengte in lijn wordt gebracht met die van online spots en radiospots, zodat ze beter kunnen worden vergeleken.
In reactie daarop kreeg Ster vanuit de mediabureaus het verzoek dit in de gehele markt te doen. Ster heeft met RTL Nederland (Ad Alliance) en Talpa Network (Talpa Media) contact gehad, maar die willen dat volgens Frank Volmer nu nog niet invoeren. Ster is voornemens het in 2026 alsnog in te voeren. De prijzen zouden daarbij niet stijgen, maar naar rato worden omgerekend als gewijzigde currency.
Ster wil commerciële reclames terug bij NPO Start/VOD
Ster zegt zich hard te maken om de reclame-inkomsten voor de NPO te verhogen (via het ministerie van OCW), nu de NPO een bezuinigingstaakstelling meekrijgt van de regering. Ster mag sinds enkele jaren geen commerciële reclame meer uitzenden bij NPO Start en wil dit graag wel weer doen. Volgens Frank Volmer kan daarmee het financiële fundament voor de NPO worden verstevigd. Ook wil de Ster bij podcasts reclames gaan uitzenden.
Basisprijs tv 7,6 procent hoger
De basis GRP-prijs op televisie is bij de Ster met 7,6 procent verhoogd naar 710 euro. Ster stelt dat het getracht heeft de prijzen te matigen. Op televisie verwacht Ster een vermindering van 20 procent aan aanbod doordat het geen sportevenementenjaar is.
Radio
Voor het radio-aanbod stijgen de prijzen voor zenders als NPO Radio 2 en NPO 3FM in de doelgroep 25- tot 54-jarigen. Prijzen voor NPO Radio 1, NPO Klassiek, NPO Radio 5 en een combinatie voor de doelgroep 25- tot 67-jarigen dalen.
Volg Marketing Report op LinkedIn!
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List
Lees ook:
NPO 2025/2026: de plek van ons allemaal
Tv-reclamemarkt daalt -8,1 procent tot 390 miljoen in eerste helft 2025
Ster: omzetcijfers eerste half jaar 2025 fors gedaald, tv -18,5%
Loeki de Leeuw viert 60 jaar Ster met speciale filmpjes
Genomineerden tweede kwartaal Ster Gouden Loeki 2025 bekend
Volg Marketing Report op LinkedIn!
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List
Lees ook:
Chris Oomen introduceert Christian Alexander parfums
Burger King zet Gordon Ramsay buitenspel in campagne
[Vacatures] Mediahuis zoekt een Audio Campaign Producer
DEPT en Univé lanceren Pas-op-Pop campagne in woonwijken
[Vacancy] Kinesso has a position for Programmatic Campaign Manager - Nike account
Dit artikel is gepubliceerd door: David de Jong