Slam! blijft in Noord-Holland en Den Haag op FM

Mediahuis Radio heeft een overeenkomst gesloten met Zuidelijke Media Groep (Radio Limburg 97 FM BV) opdat de radiozender Slam! vanuit Amsterdam, Alkmaar en Den Haag op FM blijft uitzenden voor Noord-Holland en Den Haag.

Noor-Holland

De overeenkomst is een gevolg van de veiling van regionale commerciële radiofrequenties. Het officiële bereik van het frequentiepakket waar Slam! per 1 september 2025 op zal uitzenden is 14,72 procent. Zuidelijke Media Groep betaalt 418.091 euro voor het 10 jaar mogen gebruiken van de FM-frequenties, waarbij ook een DAB+ slot behoort. De overeenkomst met Slam! is voor meerdere jaren afgesloten.

Thans zendt Kink uit op de frequenties waar Slam! per 1 september 2025 op zal uitzenden (via een overeenkomst met Perry Oerlemans als eigenaar van Decibel). GLXY Radio heeft de frequenties verkregen waar Slam! thans op uitzendt.

Slam! wint in met name Noord-Holland aan bereik dankzij krachtigere zenders in Amsterdam en Alkmaar die nagenoeg de gehele provincie bestrijken (behalve de regio's Texel, Den Helder, Enkhuizen en Den Oever).

Verlies aan bereik in Zuid-Holland, Utrecht en Almere

Slam! verliest echter bereik in Utrecht, Almere en Alphen aan den Rijn. Ook zal bereik in Rotterdam vervallen, aangezien de Haagse zender op een veel lager vermogen zal komen dan de huidige FM-frequentie. Slam! zal per 1 september 2025 van frequenties wisselen.

Formeel gaat het om een productieovereenkomst waarbij Mediahuis Radio de programmering produceert voor Zuidelijke Media Groep. Het programma via de regionale frequenties is identiek als de landelijke DAB+/online programmering van Slam!

Michael Bartelet, directeur/eigenar van Zuidelijke Media Groep/Radio Limburg 97FM BV: “De samenwerking met Mediahuis Radio verloopt al jaren uitstekend. We zijn dan ook blij dat we deze succesvolle samenwerking kunnen voortzetten. Dankzij de nieuwe frequenties versterken we onze aanwezigheid in het hart van de Randstad aanzienlijk.”

Dancezender

Slam! noemt zich de enige volwaardige dancezender van Nederland en bereikt volgens eigen zeggen een jonge, energieke en voor adverteerders interessante doelgroep. De zender is daarnaast landelijk te beluisteren via DAB+, online (waaronder de app en website) en tv-distirbuteurs.Op 1 september 2023 verloor de radiozender zijn landelijke FM-frequentiepakket.

Marktaandeelgroei en reclame

Zuidelijke Media Groep verwacht dat de FM-zenders per 1 september 2025 bijdragen aan een verdere groei van het marktaandeel, met name door beter ontvangst op werkplekken en in de auto.

One Media Sales (OMS) blijft de spotreclame verzorgen van Slam! waarbij Mediahuis zelf de gesponsorde en branded content blijft verkopen.

Zuidelijke Media Groep/Radio Limburg 97FM BV heeft naast de Randstad ook  alle (twee)  commerciële FM-frequenties in de provincie Limburg verworven. De plannen voor deze regio worden op korte termijn bekendgemaakt. Ook heeft het radiobedrijf in de Randstad nog een DAB+ frequentienetwerk verkregen.

www.slam.nl

www.mediahuisradio.nl

 Volg Marketing Report op LinkedIn!

 Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief

 Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List




 

Lees ook:

Mediahuis lanceert Banenrijknoord

03-11-2025 | 17:20:33
De lancering markeert de eerste grote regionale uitbreiding van het merk en vormt een belangrijke stap in de ambitie van Mediahuis om de regionale vacaturemarkt te moderniseren en te versterken.

Sander van Gestel: Mediahuis kiest voor eigen innovatie

28-10-2025 | 10:08:00
Hij vertelde over zijn rol in het bouwen van bruggen tussen technologie en commercie, het belang van klantgerichte innovatie en strategische keuzes

[Vacatures] Mediahuis zoekt een Product Designer

27-10-2025 | 07:48:00
Mediahuis is per direct op zoek naar Product Designer - Amsterdam

[Vacatures] Mediahuis zoekt een Projectmanager

17-10-2025 | 09:20:00
Mediahuis is per direct op zoek naar Projectmanager - Amsterdam

[Vacatures] Mediahuis zoekt een Junior DBA Engineer

17-10-2025 | 09:03:00
Mediahuis is per direct op zoek naar Junior DBA Engineer - Antwerpen/Amsterdam
 

 

 


 Volg Marketing Report op LinkedIn!

 Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief

 Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

[Vacatures] Crocodile Agency zoekt een Sr. Content Creator

04-11-2025 | 07:33:00
Crocodile Agency is per direct op zoek naar Sr. Content Creator - 32–40 uur · Amsterdam

Blue Band en De Ruijter lanceren TikTok-serie

03-11-2025 | 15:28:00
Blue Band en De Ruijter slaan de handen ineen voor een gezamenlijke social-first campagne: Het Lekkerste Stel van Nederland.

Roorda ontwikkelt campagne Handig, van de Belastingdienst

03-11-2025 | 15:14:00
De Belastingdienst start een campagne waarin vragen en twijfels van burgers en ondernemers centraal staan.

Aidem agency creëert socialserie voor ICI PARIS XL

03-11-2025 | 14:48:00
Met het format wil het merk de wereld van beauty en lifestyle dichter bij de belevingswereld van Gen Z en jonge Millennials brengen.

Genomineerden Gouden Loeki Q3 zijn bekend

03-11-2025 | 10:27:00
Kruidvat is twee keer genomineerd met campagnes rond duurzaamheid en beauty. Ook de commercial van de Politie en Omroep MAX springt in het oog
 

Dit artikel is gepubliceerd door: David de Jong

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.