.webp)
Screenforce: Op safe spelen is een riskante strategie
In zijn presentatie tijdens Screenforce Day Amsterdam brak Orlando Wood al een lans voor showmanship over salesmanship met als reden dat die eerste, met alle creativiteit die ermee gemoeid gaat, veel meer inspeelt op emoties en daardoor vele malen effectiever is. In lijn daarmee hebben onderzoeksbureau System1, Adam Morgan van Eatbigfish en marketingstrateeg Peter Field een analyse gedaan naar de hoeveelheid budget die nodig is om effect te sorteren met een saaie campagne.
De onderzoekers zien onder andere dat naarmate een uiting saaier wordt gevonden, dit vooral ten koste gaat van die positieve emoties, terwijl het aandeel van negatieve emoties gelijk blijft. Dit is een belangrijke bevinding omdat het toont dat op safe spelen een riskante strategie is.
Adam Morgan van EatBigFish heeft vier factoren geïdentificeerd die saaiheid in de hand werken. Trends die je ook in branding, marketing en reclame terugziet. Een daarvan is Perfomance.
Over de andere factoren en alle resultaten van het onderzoek lees je in het artikel op de website van Screenforce.
Volg Marketing Report op LinkedIn!
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List
Viaplay treedt toe tot Screenforce
Merken bouwen? Zet in op televisie
VAB-onderzoek: tv-reclame verhoogt digitale betrokkenheid
Inschrijving jubileumeditie TV Masters geopend
Screenforce onderzoekt de rol van aandacht in reclame
Gepubliceerd door: Laura Heerlien