Screenforce: Op safe spelen is een riskante strategie

In zijn presentatie tijdens Screenforce Day Amsterdam brak Orlando Wood al een lans voor showmanship over salesmanship met als reden dat die eerste, met alle creativiteit die ermee gemoeid gaat, veel meer inspeelt op emoties en daardoor vele malen effectiever is. In lijn daarmee hebben onderzoeksbureau System1, Adam Morgan van Eatbigfish en marketingstrateeg Peter Field een analyse gedaan naar de hoeveelheid budget die nodig is om effect te sorteren met een saaie campagne.

De onderzoekers zien onder andere dat naarmate een uiting saaier wordt gevonden, dit vooral ten koste gaat van die positieve emoties, terwijl het aandeel van negatieve emoties gelijk blijft. Dit is een belangrijke bevinding omdat het toont dat op safe spelen een riskante strategie is.

Adam Morgan van EatBigFish heeft vier factoren geïdentificeerd die saaiheid in de hand werken. Trends die je ook in branding, marketing en reclame terugziet. Een daarvan is Perfomance.

Over de andere factoren en alle resultaten van het onderzoek lees je in het artikel op de website van Screenforce.

www.screenforce.nl

 Volg Marketing Report op LinkedIn!

 Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief

 Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List




Lees ook:

Michel van der Voort: Maak tv-inkoop even simpel als online

09-09-2025 | 00:15:00
Michel van der Voort is algemeen directeur van brancheorganisatie Screenforce. We spreken met hem over de halfjaarcijfers, NMO Kijkonderzoek Fase 2 en meer.

NMO Kijkonderzoek Fase 2: alleen NPO Start volledig gemeten

04-09-2025 | 00:00:00
Van de streamingdiensten met exclusieve content zal alleen van NPO Start al het aanbod worden gemeten bij het NMO Kijkonderzoek fase 2 dat naar verwachting in de loop van oktober zal starten. Dit stelt brancheorganisatie Screenforce

Tv-reclamemarkt daalt -8,1 procent tot 390 miljoen in eerste helft 2025

04-09-2025 | 00:00:00
De tv-reclamemarkt komt in de eerste helft van 2025 uit op 390 miljoen euro. Dit is een daling van 8,1 procent vergeleken met de eerste helft van 2024. Dit heeft brancheorganisatie Screenforce bekend gemaakt

Televisieseizoen vol vertrouwde titels en klassiekers

28-08-2025 | 10:25:00
Waar vorig jaar nog sprake was van veel wisselingen en experimenten, is er dit seizoen vooral sprake van stabiliteit.

Orlando Wood: showmanship bij reclame belangrijker voor winst en groei op de lange termijn

21-08-2025 | 13:26:00
Orlando Wood is Chief Innovation Officer bij System1 Group waar hij sinds 2005 werkt, auteur van het book Lemon and Look Out en creator van de cursus a.p.e. (advertising principles explained). We spreken hem over ontwikkelingen in de reclamemarkt, televisie. AI en meer

 


 Volg Marketing Report op LinkedIn!

 Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief

 Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

[Vacatures] iO zoekt een Marketplaces Advertising Specialist

09-09-2025 | 08:50:00
iO is per direct op zoek naar Marketplaces Advertising Specialist - Campus Amsterdam

[Vacatures] iO zoekt een Head of Marketing Operations

09-09-2025 | 08:12:00
iO is per direct op zoek naar Head of Marketing Operations - Campus Eindhoven

Eye Wish zet vakmanschap centraal in merkcampagne

08-09-2025 | 17:15:00
Eye Wish Opticiens is gestart met de merkcampagne Vaktermen, ontwikkeld in samenwerking met The USP Agency en Abovo Maxlead.

Roularta en Zeeman lanceren diamant met virtuele influencer

08-09-2025 | 16:59:02
Tijdens de lancering van de labgrown diamant van Zeeman in Amsterdam maakte virtuele influencer Sassy Soeki haar eerste live optreden.

Higuita en Ocean Outdoor maken campagne Het Nationale Ballet

08-09-2025 | 14:46:17
Voorbijgangers konden afgelopen week zelf balletdansers in beweging zetten tijdens een interactieve campagne van Het Nationale Ballet.
 

Dit artikel is gepubliceerd door: Laura Heerlien

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.