Screenforce: De kracht van live TV tijdens een sportzomer

Deze zomer stond weer in het teken van sport, met naast de jaarlijks terugkerende evenementen als de Tour de France, nu ook weer het Europees Kampioenschap en de Olympische Spelen. In beide toernooien is Nederland behoorlijk verdienstelijk geweest en daar hebben we massaal naar gekeken. Verschillende broadcasters kwamen met cijfers naar buiten. Screenforce heeft de cijfers op een rijtje gezet.

Olympische programmering NOS en Eurosport bijzonder goed bekeken

In hun persbericht op 12 augustus, de dag na de sluiting van de Olympische Spelen, rapporteerde de NOS al mooie cijfers over de Olympische Spelen. Met uitgesteld kijken erbij komen sommige van die cijfers nog wat hoger uit. In de twee weken die de Olympische Spelen duurden hebben bij elkaar bijna 12,3 miljoen mensen gekeken naar de Olympische programmering van de NOS en Eurosport. Dat aantal staat gelijk aan 74,4 procent van de Nederlandse bevolking van 6 jaar en ouder. De NOS bereikte alleen al 12,2 miljoen mensen met hun Olympische programmering. Eurosport bereikte in die twee weken 4,6 miljoen mensen met de Olympische uitzendingen, een kleine 28 procent van alle Nederlanders van 6 jaar en ouder. In 2024 ligt het maandbereik van die zender op gemiddeld 3,2 miljoen mensen per maand. Indrukwekkende cijfers dus!

Ook de zenderaandelen van deze Olympische zenders in de doelgroep 6 jaar en ouder laten een mooie stijging zien, zoals te zien is in onderstaande grafieken. Het Europees kampioenschap zorgde al voor een stijging in het zenderaandeel van NPO 1 in de maand juni. In de periode van het EK (14 juni – 14 juli) was het gemiddelde zenderaandeel van NPO 1 over de gehele dag al 38,1 procent. Tijdens de Olympische Spelen steeg dat zenderaandeel door naar een indrukwekkende 42,7 procent.

Grafiek 1: zenderaandeel NPO 1 bij 6 jaar e.o. in procent (02:00-26:00)

Bron: NMO/Media Buying Systems

Eurosport wist tijdens de Olympische Spelen gemiddeld 1,9 procent zenderaandeel te halen bij de doelgroep 6 jaar en ouder, zoals te zien is in onderstaande grafiek. Opvallend in die grafiek is de gelijke score in mei. De zender scoorde in die maand erg goed met vooral de Giro D’Italia, maar ook met Roland Garros en de Vuelta voor Dames.

Grafiek 2: zenderaandeel Eurosport bij 6 jaar e.o. in procent (02:00-26:00)

Bron: NMO/Media Buying Systems

Lees het volledige artikel op de site van Screenforce

www.screenforce.nl

 Volg Marketing Report op LinkedIn!

 Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief

 Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List

Lees ook:

Merken bouwen? Zet in op televisie

12-06-2025 | 09:14:00
Campagnes die uitsluitend focussen op de onderkant van de funnel blijken op lange termijn aanzienlijk minder effectief.

VAB-onderzoek: tv-reclame verhoogt digitale betrokkenheid

04-06-2025 | 10:52:00
Een analyse van de Video Advertising Bureau (VAB) toont aan dat tv-campagnes een significante toename in website- en appbezoek genereren

Inschrijving jubileumeditie TV Masters geopend

26-05-2025 | 13:43:00
Deze masterclass, gericht op jonge professionals bij bureaus en adverteerders, biedt verdieping in alle facetten van het Total Video-landschap.

Screenforce onderzoekt de rol van aandacht in reclame

20-05-2025 | 11:33:42
Wat is aandacht precies, hoe meet je het betrouwbaar en wat is de strategische waarde ervan voor adverteerders?

AI helpt winnaars Kantar Awards consument beter te raken

13-05-2025 | 10:09:56
De winnaars van dit jaar komen uit 18 landen en vertegenwoordigen 28 klanten, 37 merken en 26 categorieën.

Gepubliceerd door: Daan Dekkers

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.