Screenforce: De kracht van live TV tijdens een sportzomer

Deze zomer stond weer in het teken van sport, met naast de jaarlijks terugkerende evenementen als de Tour de France, nu ook weer het Europees Kampioenschap en de Olympische Spelen. In beide toernooien is Nederland behoorlijk verdienstelijk geweest en daar hebben we massaal naar gekeken. Verschillende broadcasters kwamen met cijfers naar buiten. Screenforce heeft de cijfers op een rijtje gezet.

Olympische programmering NOS en Eurosport bijzonder goed bekeken

In hun persbericht op 12 augustus, de dag na de sluiting van de Olympische Spelen, rapporteerde de NOS al mooie cijfers over de Olympische Spelen. Met uitgesteld kijken erbij komen sommige van die cijfers nog wat hoger uit. In de twee weken die de Olympische Spelen duurden hebben bij elkaar bijna 12,3 miljoen mensen gekeken naar de Olympische programmering van de NOS en Eurosport. Dat aantal staat gelijk aan 74,4 procent van de Nederlandse bevolking van 6 jaar en ouder. De NOS bereikte alleen al 12,2 miljoen mensen met hun Olympische programmering. Eurosport bereikte in die twee weken 4,6 miljoen mensen met de Olympische uitzendingen, een kleine 28 procent van alle Nederlanders van 6 jaar en ouder. In 2024 ligt het maandbereik van die zender op gemiddeld 3,2 miljoen mensen per maand. Indrukwekkende cijfers dus!

Ook de zenderaandelen van deze Olympische zenders in de doelgroep 6 jaar en ouder laten een mooie stijging zien, zoals te zien is in onderstaande grafieken. Het Europees kampioenschap zorgde al voor een stijging in het zenderaandeel van NPO 1 in de maand juni. In de periode van het EK (14 juni – 14 juli) was het gemiddelde zenderaandeel van NPO 1 over de gehele dag al 38,1 procent. Tijdens de Olympische Spelen steeg dat zenderaandeel door naar een indrukwekkende 42,7 procent.

Grafiek 1: zenderaandeel NPO 1 bij 6 jaar e.o. in procent (02:00-26:00)

Bron: NMO/Media Buying Systems

Eurosport wist tijdens de Olympische Spelen gemiddeld 1,9 procent zenderaandeel te halen bij de doelgroep 6 jaar en ouder, zoals te zien is in onderstaande grafiek. Opvallend in die grafiek is de gelijke score in mei. De zender scoorde in die maand erg goed met vooral de Giro D’Italia, maar ook met Roland Garros en de Vuelta voor Dames.

Grafiek 2: zenderaandeel Eurosport bij 6 jaar e.o. in procent (02:00-26:00)

Bron: NMO/Media Buying Systems

Lees het volledige artikel op de site van Screenforce

www.screenforce.nl

Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List




Lees ook:

Screenforce: Impact Spelen op tv-kijken groot

26-03-2026 | 10:30:43
Uit analyse van het lineaire kijkgedrag blijkt dat NPO1 en Eurosport samen bijna 12 miljoen kijkers bereikten

Michel van der Voort: Explosieve groei streaming redt tv niet

03-03-2026 | 21:29:00
Michel van der Voort is algemeen directeur van brancheorganisatie Screenforce en presenteerde gisteren in Beeld en Geluid het tv Jaarrapport 2025

Tv-reclamemarkt daalt naar €850 miljoen

03-03-2026 | 17:00:00
De tv-reclamemarkt is in 2025 uitgekomen op 850 miljoen euro, een daling van 5,1 procent ten opzichte van 2024

Screenforce- Ipsos: merkverlangen voorspelt groei challengers

24-02-2026 | 09:36:37
Uit onderzoek van Ipsos blijkt dat de omvang van het mediabudget neit doorslaggevend is, maar de mate waarin een merk mentaal sterk aanwezig is bij consumenten.

NMO Kijkonderzoek fase 2 (Video Totaal) start 6 april 2026

23-02-2026 | 07:00:00
De tweede fase van het NMO Kijkonderzoek die de naam Video Totaal heeft gekregen, start op 6 april 2026


Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

Rory Sutherland: Stop met jezelf vergelijken met concurrenten

27-03-2026 | 13:40:00
Op het hoofdkantoor van Tony’s Chocolonely in Amsterdam sprak Bas Vlugt met Rory Sutherland na zijn keynote

Bob Koigi: Onrust Golfregio bedreigt advertentiebudget

27-03-2026 | 09:05:00
De wereldwijde advertentiemarkt zou naar verwachting met 10,4 procent groeien, maar die prognose hangt nu sterk af van stabiliteit

Cogonez begeleidt Grassa in stap naar scale-up

27-03-2026 | 08:47:32
Het bureau was verantwoordelijk voor de strategische positionering, de creatieve vertaling en het ontwerp en de bouw van de website

Darre van Dijk over ADCN, SAN en Cannes Lions

27-03-2026 | 07:46:00
Marketing Report is in Amsterdam.. We spreken met Darre van Dijk, Chief Creative Officer van TBWA\NEBOKO. Aanleiding zijn de nominaties voor de ADCN Awards en SAN Accenten én de blik vooruit op Cannes Lions

Longlists SAN ABC Accenten 2025

27-03-2026 | 07:00:00
De longlist voor de ABC Groot Accenten 2025 zijn vastgesteld. De ABC-jury - bestaande uit hoofdredacteuren van onder andere Adformatie, Fonk, MarketingTribune en Marketing Report, bestuursleden van de BvA, SAN-bestuursleden en externe deskundigen - heeft de onderstaande genomineerden geselecteerd
 

Dit artikel is gepubliceerd door: Daan Dekkers

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.