Sander Schimmelpenninck met Zelfspodcast op nummer 1 in de Podcast50 2023

De Zelfspodcast van Sander Schimmelpenninck en zanger Jaap Reesema is voor de eerste keer beland in de Podcast50 van de Media100. De journalist en mediamaker staat meteen op de toppositie van de lijst, waarin de 50 populairste podcasts van het land zijn opgenomen.

In de podcast bespreken de twee jeugdvrienden allerlei zaken, van familieperikelen tot trends in de media. De podcast bestaat al een aantal jaar en wordt geproduceerd door Tonny Media. Sanders gesprekspartner Jaap Reesema is uitgekomen op de derde plek van de lijst.

Top 10

Aaf Brandt Corstius staat met Marc-Marie & Aaf Vinden Iets op de tweede plek van de top tien. Samen met kompaan Marc-Marie Huijbregts bespreekt ze op humoristische manier elke week een bepaald thema.

In de top tien vinden we drie van de grootste stijgers binnen de ranglijst. Zo schiet Marcel van Roosmolen met zijn Weer een Dag van de 47e naar de vierde plek. Kaj Gorgels en Monica Geuze nemen met hun Geuze en Gorgels respectievelijk de 6e (komt van 45) en 7e plek (gestegen van 35) in.

De top tien wordt afgesloten met een van de hoogste nieuwe binnenkomer: Angela de Jong met haar AD Mediapodcast.

Hoogste nieuwkomers

De Podcast50 van dit jaar kent een flink aantal nieuwkomers die meteen op hoge plaatsen staan. Zo vinden we Arend Jan Boekestijn van BNR Boekestijn & De Wijk op plaats 12 en Ruud de Wild met NPO 30 Minuten Rauw op 18. Een plek lager staat Jort Kelder met de NPO Jortcast. Hoofdredacteur Gert-Jaap Hoekman van NU.nl is de laatste hoge nieuwkomer op de 29e plaats van de lijst.

www.demedia100.nl


Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

WARC Creative 100: LePub en Serviceplan bovenaan

10-03-2026 | 15:12:26
WARC heeft de 2026-editie van de Creative 100 gepubliceerd, de wereldwijde ranglijst van meest bekroonde campagnes en bedrijven op het gebied van creativiteit.

Harry Demey: Bureaus gaan betere jaren tegemoet

10-03-2026 | 14:56:00
LDV United CEO ziet ruimte voor herwaardering van merken

JUMP! Retail introduceert Huub voor Hubo

10-03-2026 | 13:06:00
JUMP! Retail ontwikkelde voor Hubo een TV- en radiocampagne waarin Huub van Hubo centraal staat. Huub is de personificatie van de kernwaarde helpen

AWOL partner van Nike voor tweede editie School to Swoosh

10-03-2026 | 12:32:00
Het programma richt zich op het toegankelijker maken van de creatieve industrie voor een nieuwe generatie makers.

Marco van Lisdonk: Het enige wat op 8 maart eindigt, is de aandacht van marketeers

10-03-2026 | 12:12:00
We doen al decennialang aannames over hoe je vrouwen bereikt met adverteren. De data laten zien dat die aannames nog steeds niet kloppen.
 

Dit artikel is gepubliceerd door: Saskia van Weert

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.