NPO vernieuwt vormgeving NPO1, 2 en 3 en NPO Start

NPO 1, NPO 2, NPO 3 en NPO Start hebben voortaan een iets andere vormgeving. De logo’s van de zenders zijn dezelfde gebleven, maar de styling waar de zenders zich mee profileren, is gewijzigd. Het gaat onder meer om de aankondigingen en de bumpers. De vorige vormgeving dateert van 2018, waarbij die net als de nu geïntroduceerde vormgeving voortgaat op de bekende logo's. De NPO heeft niet overwogen zijn logo’s te wijzigen. Op termijn zal ook de vormgeving voor NPO 1 Extra, NPO 2 Extra en NPO Nieuws & Politiek worden vernieuwd.

De vormgeving is tot stand gebracht onder leiding van Martine Bannink (manager merk en vormgeving bij de NPO) samen met het bureau CapeRock. De gewijzigde vormgeving is gerealiseerd  met een projectteam bestaande uit verschillende disciplines. Er is circa één jaar aan gewerkt.

Martine Bannink: "Het nieuwe design op NPO 1, 2 en 3 was een prachtig en uitdagend project. Het draagt bij aan een soepele presentatie van promo's op de zenders, op een aantrekkelijke en vlotte manier. Ongeveer een jaar lang hebben we hard gewerkt aan het design maar ook aan het technisch mogelijk maken ervan. Die complexiteit maakt zo'n project voor mij extra interessant. Samen tot dit resultaat komen met diverse afdelingen en externe partijen, zoals de directie Video en designbureaus, dat is waar ik warm voor loop."

"In mijn rol beheer ik de uitstraling van o.a. NPO 1, 2 en 3. Het aantrekkelijk maken van deze zenders en de NPO-merken is waar ik mij mee bezighoud. Vergelijk het met gebruiksvoorwerpen en kleding: als het er goed uitziet, wil je het gebruiken. Daarover nadenken en verbeteringen in aanbrengen, maakt mijn werk elke dag weer boeiend.



www.npo.nl

www.caperock.tv

Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List




 

Lees ook:

Rianne Letschert is beoogd minister OCW met mediaportefeuille

06-02-2026 | 14:40:00
Rianne Letschert (D66) is per 23 februari 2026 de beoogd minister van OCW die hoogstwaarschijnlijk ook de mediaporteuille onder zich zal krijgen

[DutchMedia Podcast] over regeerakkoord, mediadebat, streamingdiensten en kijkcijfers

06-02-2026 | 13:51:00
David de Jong en Taco Jelgersma maken in samenwerking met Audiohuis de tweewekelijkse DutchMedia Podcast. In deze podcast gaan zij in op actuele onderwerpen uit de wereld van media, marketing en telecom. Feiten en een mening met een bite

Tweede Kamer: geen podcastreclame bij NPO; 10 procent tv-reclame ongewenst

05-02-2026 | 02:10:00
De Tweede Kamer wil niet dat de Ster podcastreclames gaat verkopen voor podcasts van de NPO. Ook wil de Tweede Kamer geen verdere commercialisering van de NPO in reactie op het voornemen om de hoeveelheid lineaire reclame te verhogen

Aankomende regering wil totaalverbod online gokreclame en 50 miljoen naar NPO/persveilig

30-01-2026 | 15:12:00
De aankomende minderheidsregering van D66, VVD en CDA willen een volledig reclameverbod op online gokken. Ook willen de aankomende coalitiepartijen een voorgenomen bezuiniging op de NPO verlagen

NPO volop in de prijzen bij RadioRingen 2025: Bart Arends en Aan de Slag winnen

30-01-2026 | 01:07:00
Het NPO Radio 2- programma Aan De Slag! (AVROTROS) is de winnaar van de Gouden RadioRing voor Populairste Programma


Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

Eva Chapiteau: Empathie is strategische precisie

11-02-2026 | 14:54:00
Nu de rol van strategische planning verandert in een wereld die steeds meer door AI wordt gedreven, onderzoekt Eva Chapiteau wat strategen écht onderscheidt

NOISE ontwikkelt campagne over verborgen diabetes type 2

11-02-2026 | 11:45:22
Centraal in de campagne staat het gegeven dat in Nederland naar schatting 400.000 mensen rondlopen met diabetes type 2 zonder dat zij dit weten.

Paul van Kuilenburg: Pepsi | Grubhub | Rippling

11-02-2026 | 10:57:00
[The International] Head of Strategy en Partner bij Alfred bespreekt een aantal Super Bowl-commercials

Zandbeek ontwikkelt campagne voor Bruynzeel cosmetic homecare

11-02-2026 | 10:49:00
Centraal in de campagne staat de herkenbare Bruynzeel-fles. De houtnerven, bronzen details en de paarse kleur zijn in de video nadrukkelijk in beeld gebracht.

LYNX kiest Lemon Scented Tea als creatief bureau

11-02-2026 | 10:17:00
LYNX heeft na een pitchtraject Lemon Scented Tea geselecteerd als strategisch en creatief bureau.
 

Dit artikel is gepubliceerd door: David de Jong

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.