NPO, Talpa Network, RTL Nederland en DPG Media testen Jouw ID op eigen websites

NPO, Talpa Network, RTL Nederland en DPG Mediazijn begonnen met een testversie van Jouw ID. De partijen zijn samen met Mediahuis oprichters van de Stichting Nederlandse Datakluis. De sites van de NPO, Hart van Nederland (Talpa Network), Nu.nl (DPG Media), RTL Nieuws (RTL Nederland) en Shownieuws (Talpa Network) doen mee aan het initiatief. Stichting Nederlandse Datakluis streeft ernaar dat in 2025 veel meer websites aangesloten zijn bij Jouw ID. 

Eigen voorkeuren zonder cookies

Gebruikers die een account hebben bij Jouw ID krijgen na inloggen niet meer te maken met geen cookiemeldingen en worden ook niet meer getrackt. Jouw ID zal maximaal 10.000 gebruikers toelaten tijdens de testfase, die drie tot vier weken duurt. Daarna is de dienst niet meer te gebruiken tot aan de lancering.

Gebruikers kunnen via Jouw ID per website aangeven welke gegevens de site mag zien om inhoud of advertenties aan te passen. Jouw ID werkt met software van het Vlaamse overheidsbedrijf Athumi en werkt op basis van de Solid-standaard.

Jouw ID van Nederlandse Datakluis

Jouw ID is de merknaam van Stichting Nederlandse Datakluis, waarbij websites gegevens alleen mogen gebruiken met specifieke toestemming. Hoewel een e-mailadres moet worden opgegeven om in te loggen, wordt deze niet gedeeld. Op de site van Hart van Nederland wordt bijvoorbeeld inhoud aangeboden die aansluit bij opgeslagen en opgegeven voorkeuren en interesses. Die worden daarbij niet aan Talpa Network verstrekt, maar blijven bij Stichting Nederlandse Datakluis. Nu.nl biedt testgebruiker tijdens de pilot toegang tot de premiumversie Nu.nl+

Stichting Nederlandse Datakluis heeft een subsidie verkregen van de Europese Unie uit een fonds voor regionale ontwikkelingen. Fondsaanvragen bij onder meer het Nationale Groeifonds in Nederland, slaagden niet. De organisatie wordt geleid door oprichters Martijn van Dam en Arno Otto

www.jouw.id

www.datakluis.nl

Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List




 

Lees ook:

Rien van Beemen: Met AI de grootste diefstal uit de geschiedenis

26-03-2026 | 18:41:00
Rien van Beemen, CEO van Mediahuis Nederland noemt LLM’s die getraind zijn om content (ook achter betaalmuren) te gebruiken voor hun diensten de grootste diefstal uit de geschiedenis

Adwise helpt marketeers uit de data black box

26-03-2026 | 13:45:47
Tijdens de sessie wordt ingegaan op de impact van privacyontwikkelingen en de groeiende rol van AI binnen marketing

[Vacatures] Scheepens zoekt een Creative

26-03-2026 | 10:38:00
Scheepens is per direct op zoek naar Creative

TelSell opnieuw failliet

25-03-2026 | 17:00:01
TelSell oftewel MediaShop Benelux BV) is opnieuw failliet verklaard. De eerste versie van TelSell werd in 1993 opgericht en ging in januari 2008 failliet

NMO Mediatrends 2025: mediagedrag digitaliseert verder

24-03-2026 | 14:03:00
Het mediagedrag van Nederlanders digitaliseert verder en apparaten, platforms en content raken steeds meer met elkaar verweven
 


Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

LePub en Heineken lanceren The Clinker op Coachella

30-03-2026 | 16:50:00
De slimme band koppelt muziekvoorkeuren van festivalbezoekers en moet helpen om nieuwe contacten te leggen.

Bakers & Bananas kiest Buutvrij als creatieve partner

30-03-2026 | 15:20:00
De samenwerking start met de introductie van Bananenbar Bread, een bananenbrood gemaakt van overgebleven bananen uit de Bananenbar in Amsterdam.

NOISE introduceert Bhave Social voor gedragsstrategie

30-03-2026 | 14:09:00
NOISE introduceert Bhave Social, een aanpak waarin gedragsstrategie wordt toegepast op social content. De propositie richt zich op het realiseren van gedragsverandering via social media.

[Vacatures] Closed on Monday zoekt een Graphic Designer

30-03-2026 | 11:28:00
Closed on Monday is per direct op zoek naar een Graphic Designer  - 24 - 32 uur 

[Vacancy] All Response Media has a position for Digital Account Director

30-03-2026 | 10:17:00
All Response Media is directly looking for Digital Account Director - Amsterdam
 

Dit artikel is gepubliceerd door: David de Jong

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.