NPO presenteert tv-seizoen 2024-2025

De NPO heeft zijn tv-seizoen 2024-2025 gepresenteerd. Zonder daarbij aan te geven waar de focus voor de NPO ligt, werden tientallen verse titels gepresenteerd in Studio 21 in het Hilversum Mediapark.

Talkshows, dramaseries, documentaires en andere programma’s worden volgens de NPO onder de noemer van informeren, inspireren en verbinden op alle platforms gebracht.

Talkshows

Opvallende titels voor het komend seizoen zijn naast de talkshow van Eva Jinek (maandag tot en met donderdag om 19:00 uur op NPO1 voor AVROTROS), Bar Laat met afwisselend Sophie Hilbrand, Jeroen Pauw en als vaste invaller Tim de Wit op NPO 1 op maandag tot en met donderdag in de late avond (BNNVARA), Carrie op Vrijdag vanuit IJsselmeervogels met Carrie ten Napel (vrijdagen om 19:00 uur op NPO1, MAX), Cafe Kockelmann (op vrijdagavonden laat op NPO2 met Sven Kockelmann, WNL) en Dit is Tijs vooralsnog op zondagen op NPO1 met Tijs van den Brink (EO).

Remco van Weasterloo, zendernamanger van NPO1 gaf desgevraagd aan dat het voor de zomer van 2025 niet de bedoeling is talkshowloos te zijn, zoals afgelopen zomer. Volgens hem lagen logistieke en productionele oorzaken, waaronder het einde van Op1, daaraan ten grondslag. De nieuwsontwikkelingen vond de zendermanager niet relevant genoeg om alsnog ad hoc talkshows in te zetten. 

Naast talkshows, zet de NPO per 9 september 2024 elke werkdag in op een journaal in makkelijke taal, dat de NOS wil maken voor mensen die moeite hebben met lezen en schrijven en mensen met een beperking.

Dramaseries

Op het vlak van dramaseries staat Laura H op het programma (HUMAN/VPRO. NPO3), een zesdelige serie over Laura H., een driedelige dramaserie over de Toeslagenaffaire (BNNVARA, NPO1). Ook de fictieserie De Ring (BNNVARA, NPO1) over seksuele chantage en diefstal en Ik val niet, ik Dans, (KRO-NCRV) een feelgood dramaserie die eerst op het Nederlands Film Festival te zien zal zijn en in 2025 bij NPO Start.

Titels als Oogappels (BNNVARA, NPO1), Tropenjaren (BNNVARA, NPO3) en Dertigers (BNNVARA, NPO3) krijgen een vervolg.

Documentaire(series)

In de Wapenroute volgt Sinan Can het spoor van de wapens bij de moord op Theo van Gogh, Pim Fortuin en Peter R. de Vries (BNNVARA), De Taxioorlog (uitsluitend op NPO Start, Powned) over de (Amsterdamse) taxi-oorlog uit 2000, Racisme in liefde en seks staat centraal in de NPO3-documentaire Sexotisch, de NPO Start-documentaire Frenna- All-in gaat over de rapper Frenna (pseudoniem van Francis Edusei)(NTR). Verder zijn documentaires als Verloren Jongeren (EO, NPO3) ontheemde, verdwaalde en onthaarde jongeren en de documentaire Meiden van de Keileweg, 25 jaar later is een vervolg op de documentaire uit 1999 en drie daarin geportretteerde vrouwen.

Verder staan titels als Geheimen van het Museum (AVROTROS, NPO2), Hollandse Meesters Herzien (NPO2, MAX), Dolly for President over Dolly Parton (NPO1, MAX), De Afro-Europeaan (VPRO, NPO2), De Grooten Tour van de Gebroeders De Witt (NPO2, MAX) op het programma.

Onderweg naar Liefde (NPO3, KRO-NCRV) over droomreizen op zoek naar liefde, Het verhaal van Nederland-Amsterdam (NPO1, NTR) over 750 jaar Amsterdam en Ondergrondse Sporen (Omroep ZWART, NPO2) legt een link naar de slavernij (en de protesten) en hoe slavernijverleden nog steeds doorwerkt in de Verenigde Staten.

Regiosoap

Eind dit jaar is het de bedoeling dat de 40-delige regiosoap Woeste Grond (AVROTROS) van Johan Nijhuis 5 dagen per week te zien zal zijn op NPO1 die gaat over drie generaties van een boerenfamilie met een melkveehouderij in Oost-Nederland.

719 miljoen euro

In het kalenderjaar 2024 heeft de NPO in totaal 719 miljoen euro begroot voor zijn video-tak. De totale NPO-begroting bedraagt in 2024 963,8 miljoen euro. Daarbij is 181 miljoen euro geprognotiseerd als Ster-reclameopbrengen.

Alle NPO-programma's voor het seizoen 2024-2025 zijn via deze site te vinden.

www.npo.nl

Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List




 

Lees ook:

Tweedekamerdebat media: herhaling van zetten, wachtend op volgend kabinet

28-01-2026 | 00:44:00
Tijdens het Tweedekamerdebat over de mediabegroting 2026 bleek demissionair minister Gouke Moes (BBB) vooral kwesties aan zijn opvolger te laten

Brandpunt+ gaat verder als Pointer View

27-01-2026 | 11:29:00
Brandpunt+ krijgt een andere naam en positionering. Het online videolabel van de NPO/KRO-NCRV gaat verder als Pointer View en wordt onderdeel van de redactie Pointer

[DutchMedia Podcast] over jaarcijfers Talpa, luistercijfers, ARTE en Jan Slagter

23-01-2026 | 12:19:00
David de Jong en Taco Jelgersma maken in samenwerking met Audiohuis de tweewekelijkse DutchMedia Podcast. In deze podcast gaan zij in op actuele onderwerpen uit de wereld van media, marketing en telecom. Feiten en een mening met een bite

NPO en omroepen willen uitstel en minder bezuinigingen

22-01-2026 | 18:46:00
De NPO, de publieke omroepverenigingen en NOS/NTR hebben in een gezamenlijke brief aan de Tweede Kamer het huidige omroepstelsel verdedigt en roepen op de voorgestelde bezuinigingen van 140 miljoen euro per 2027 uit te stellen

[DutchMedia Podcast] over de Radioring, KPN en de rijdende rechter

11-01-2026 | 20:11:54
David de Jong en Taco Jelgersma maken in samenwerking met Audiohuis de tweewekelijkse DutchMedia Podcast. In deze podcast gaan zij in op actuele onderwerpen uit de wereld van media, marketing en telecom. Feiten en een mening met een bite
 

 

 


Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

Sporticonen leiden Olympische campagne Staatsloterij

28-01-2026 | 16:23:00
Staatsloterij lanceert haar Olympische Spelen-campagne met de boodschap Staatsloterij is supporter van dromen. De aftrap is een korte film waarin oud-olympisch kampioenen een centrale rol spelen

La Place kiest Buro Bagsy als influencermarketing partner

28-01-2026 | 15:59:21
La Place heeft na een pitchtraject gekozen voor Buro Bagsy als vaste partner voor influencer marketing.

HEMA grootste kanshebber bij The Best Social Awards

28-01-2026 | 10:59:12
HEMA is dit jaar de grootste kanshebber met 10 nominaties, verdeeld over meerdere categorieën, waaronder Beste Merk, Beste Videoserie en Beste Campagne

[Vacatures] Follo zoekt een Business Development Representative

28-01-2026 | 09:29:00
Follo is per direct op zoek naar Business Development Representative - 32-40 uur | Hybride werken

[Vacatures] Follo zoekt een Medior Advertising Specialist

28-01-2026 | 09:12:00
Follo is per direct op zoek naar Medior Advertising Specialist - 32-40 uur | Hybride werken
 

Dit artikel is gepubliceerd door: David de Jong

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.