NOISE ontwikkelt campagne tegen discriminatie voor KNVB

NOISE heeft voor de KNVB een campagne ontwikkeld die omstanders oproept om in actie te komen bij discriminatie in het voetbal. De boodschap Discriminatie = Kansloos wordt verspreid via tv en online kanalen.

De campagne richt zich op mensen die getuige zijn van discriminatie op of rond het voetbalveld. Uit onderzoek blijkt dat veel mensen tegen discriminatie zijn, maar zelden ingrijpen. Terwijl de invloed van omstanders groot kan zijn.

De campagne maakt onderdeel uit van het actieplan Ons Voetbal Is Van Iedereen, een samenwerking tussen KNVB en Rijksoverheid om racisme en discriminatie in het voetbal aan te pakken. NOISE is verantwoordelijk voor de strategie en de creatieve uitvoering. De film bij de campagne is geregisseerd door Souf Kinani en Ismael ten Heuvel van Pink Rabbit.

Omstanders in beeld

De campagne geeft handelingsperspectieven aan supporters, spelers en andere aanwezigen. Die kunnen bijvoorbeeld de dader aanspreken, melding maken bij de KNVB of de scheidsrechter, of het clubbestuur of een steward inschakelen.

Volgens de campagne maken ook kleine acties al verschil. Via de website van Ons Voetbal Is Van Iedereen krijgen bezoekers praktische tips over hoe zij kunnen reageren als ze discriminatie zien.

Ondersteuning door clubs

Sinds september 2024 ondersteunen ruim vijfhonderd voetbalclubs de campagne. Zij hebben Discriminatie = Kansloos-borden geplaatst op hun sportparken. Zo willen zij omstanders stimuleren om actie te ondernemen en duidelijk maken waar de club voor staat.

 

Cogonez aan de slag voor Biota Nutri

04-07-2025 | 12:31:00
Biota Nutri heeft communicatiebureau Cogonez geselecteerd als strategisch partner.

Ik rookte nog weleens een jointje

04-07-2025 | 08:55:23
In deze serie geven we een ‘taste of our excellence’ met 5 korte vragen. Deze keer: Tony Dočekal, een getalenteerde fotograaf

TEAM LEWIS zet Sarcasper in voor Stayokay-campagne

03-07-2025 | 14:33:00
Stayokay en bureau TEAM LEWIS starten een campagne die laat zien dat de hostelketen meer biedt dan de standaard verwachtingen.

Joe Public lanceert XXL Voordeelweken-campagne voor ALDI

03-07-2025 | 12:31:48
In de commercial staat een klant centraal die voor het eerst boodschappen doet bij ALDI en verrast is door het aanbod aan grote verpakkingen en voordeelacties.

ACE Social krijgt social media van Kruidvat onder beheer

03-07-2025 | 12:21:03
Naast de social media strategie werkt ACE Social ook samen met Kruidvat op het gebied van PR.

Gepubliceerd door: Lieselot Berentzen

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.