Mediahuis en Bever lanceren gerecyclede online campagne: ReUsed

MHX, de creatieve studio van Mediahuis, heeft in opdracht van Bever de eerste hergebruikte online campagne van Nederland bedacht en gemaakt. In deze ReUsed-campagne zijn eerder gemaakte campagnes en content van Bever in een ander jasje gestoken om zo deze campagne vorm te geven. De campagne sluit goed aan bij de duurzame missie van de buitenwinkel waarin het verlengen van de levensduur van producten centraal staat.

Hergebruik oude content

De Bever ReUsed-campagne bestaat uit verschillende video’s en artikelen die een tweede leven hebben gekregen. De artikelen zijn geïnspireerd door eerder verschenen uitgebreide blogs van Bever en door MHX in een ander jasje gestoken. De uitgebreide How-to-video’s van Bever zijn omgezet naar korte en pakkende TikTok-video’s en Instagram-reels. Om met name een jongere doelgroep te bereiken kiest Mediahuis voor de inzet van de digitale lifestyleplatformen Manners en NSMBL. De video’s zijn op het gehele Mediahuisnetwerk te zien.

Jasper Kemme, Creative bij MHX): “In eerste instantie waren we gelijk bezig nieuwe uitingen te bedenken. Maar de boodschap van Bever gaf ons een belangrijk inzicht: het duurzaamheidsprincipe moet op één staan. Al helemaal als je een jonge doelgroep wil bereiken. Waarom weggooien wat nog goed is? Dit geldt ook voor creatieve campagnes. Met ReUsed voel je het DNA van Bever in de campagne.”

For Future Fridays

De ReUsed-campagne is bewust in de periode rondom Black Friday gelanceerd, een feestdag waar de buitenwinkel zich fanatiek tegen verzet. Voor het derde jaar op rij organiseert Bever op vrijdag 24 november ‘For Future Fridays’. In plaats van consumenten met kortingen te verleiden om nog meer producten aan te schaffen, zet de retailer zich in om consumenten te inspireren langer met producten te doen en daardoor minder bij te dragen aan de afvalberg.

Van prestige pitch tot echte campagne

Wat de samenwerking en de campagne extra bijzonder maakt is dat het concept is bedacht voor de live pitch van het Branded Content Event. Dit jaar schreef Bever de pitch uit en &C, Talpa en Mediahuis presenteerden op het podium hun ideeën. Mediahuis won met het unieke ReUsed-concept. Het is niet vanzelfsprekend dat deze prestige pitch vervolgens ook uitgevoerd wordt, dus het is bijzonder dat het winnende idee dit jaar ook een echte campagne is geworden.

Marjolein Vendrig, Director Marketing bij Bever: “Het ReUsed-concept sluit zo goed aan bij onze missie dat we het ook echt een kans wilden geven. Ons doel is om een gedragsverandering teweeg te brengen en mensen te inspireren om te consuminderen. Door het lanceren van deze campagne hopen we nu ook andere adverteerders te inspireren door te laten zien hoe gemakkelijk het kan zijn om ook de levensduur van campagnes te verlengen.”

www.mediahuis.nl

www.bever.nl

Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List




 

Lees ook:

[Vacatures] Mediahuis zoekt een Teamlead Sales

29-01-2026 | 10:12:00
Mediahuis is per direct op zoek naar Teamlead Sales - Amsterdam

[Vacatures] Mediahuis zoekt een Online Grafisch Redacteur De Telegraaf

29-01-2026 | 09:56:00
Mediahuis is per direct op zoek naar Online Grafisch Redacteur De Telegraaf - Amsterdam

Sandra Phlippen benoemd tot commissaris Mediahuis NRC

28-01-2026 | 15:45:00
Econoom Sandra Phlippen treedt toe tot de raad van commissarissen van Mediahuis NRC. Per 1 mei volgt zij Mijntje Lückerath op

Dominique Henskens benoemd bij Mediahuis NRC

28-01-2026 | 12:53:00
Mediahuis NRC versterkt het commerciële managementteam met de aanstelling van Dominique Henskens als Director Commercial Strategy & Innovation

Noordhollands Dagblad zet regio centraal in merkcampagne

26-01-2026 | 12:10:05
De campagne benadrukt het belang van lokale journalistiek die dicht bij het dagelijks leven van lezers staat.
 


Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

amsterdam&partners lanceert Uitpas-campagne voor cultuurbezoek

04-02-2026 | 12:20:00
De campagne is ontwikkeld in samenwerking met The Family en wordt uitgerold via een campagnevideo op social media en out-of-home-uitingen in de stad

TBWA\NEBOKO lanceert eerste campagne voor Landal

04-02-2026 | 10:00:00
Landal en TBWA\NEBOKO zijn een creatieve samenwerking gestart rond de ontwikkeling van het Landal-merk.

Publicis Groupe boekt sterke resultaten in 2025

04-02-2026 | 09:43:40
De reclame- en communicatiespecialist realiseerde 5,6 procent autonome groei en verbeterde zowel de marge als de kasstroom.

NOISE ontwikkelt campagne over zichtbaarheid mantelzorgers

04-02-2026 | 08:50:57
Met ZIEN dat zij er voor iemand ZIJN wil het bureau, samen met MantelzorgNL en andere partners, mantelzorg zichtbaar maken

[Vacancy] VML has a position for PXM - Senior Solution Architect

04-02-2026 | 08:44:00
VML is directly looking for PXM - Senior Solution Architect - Amsterdam
 

Dit artikel is gepubliceerd door: David de Jong

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.