Mediahuis bundelt radioactiviteiten in Mediahuis Radio

Mediahuis bundelt zijn Nederlandse radioactiviteiten voortaan in het bedrijfsonderdeel Mediahuis Radio. Daarin worden de radioactiviteiten van Radio Veronica, RadioCorp (100% NL, Slam! en Sunlite) en Audiohuis (Sublime en Nostalgie) gebundeld. Audiohuis blijft als bedrijf voor branded podcasts bestaan.

Mediahuis Radio zal worden geleid door Herbert Visser, Carlo de Boer en Tom Klerkx (CEO Radio/Audio bij Mediahuis Groep), die bestuursvoorzitter wordt. Herbert Visser en Carlo de Boer krijgen de operationele leiding en vormden al de directie van RadioCorp. Zij verkochten hun belangen in RadioCorp in april 2023 aan Mediahuis.

Mandy van der Wal blijft als directeur van het podcastbedrijf Audiohuis actief voor Mediahuis. Ook is zij voortaan lid van het bestuur van brancheorganisatie Audify namens Mediahuis. Herbert Visser blijft namens Mediahuis Radio lid van de branchevereniging VCR.

Amsterdam, maar eerst één jaar Naarden

In het najaar van 2024 is het de bedoeling dat alle Nederlandse radioactiviteiten in Amsterdam (op de Basisweg) zullen worden gevestigd. De komende maanden zullen Radio Veronica, Sublime en Nostalgie tijdelijk verhuizen naar Naarden in het pand waar thans RadioCorp (Slam!, 100% NL en Sunlite) gevestigd is, zodat ze binnen één creatieve omgeving onder één dak komen. 

Sublime en Nostalgie die thans in Amsterdam gevestigd zijn, zullen aldus één jaar naar Naarden verhuizen om daarna terug te keren in de hoofdstad. Het pand aan de Amsterdamse Basisweg wordt gemoderniseerd en opgeknapt en biedt volgens Mediahuis voldoende ruimte voor de toekomstige groei van de radiogroep. 

Radio Veronica

Radio Veronica is thans nog gevestigd in het gebouw van Talpa Network, waar het tot 1 juli 2023 onderdeel van was. Mediahuis is na het terugtreden van Rob Stenders als zendermanager aan het bekijken hoe Radio Veronica tot betere prestaties kan komen. Daartoe is per 1 januari 2024 Robbert-Jan van de Velde aangesteld als Station Director.

Spotverkoop

De spotverkoop van de radioreclame van de Mediahuis-radiozenders vindt plaats via One Media Sales (OMS) waar Mediahuis 10 procent van bezit en Talpa Network 90 procent van in handen heeft. Non-spot (branded content) en multimediale inzet blijft de taak van de salesorganisatie van Mediahuis Radio.

Tom Klerkx, CEO Radio van Mediahuis groep: “Het is onze ambitie om een belangrijk speler in de Nederlandse radio- en audiomarkt te worden. De radiosector ontwikkelt zich razendsnel met volop kansen en groei. Radio is steeds makkelijker te beluisteren met naast FM, ook de computer, via mobiel, digitale radio (DAB+) en digitale tv. Radio is nog steeds een van de belangrijkste media voor consumenten. Door onze activiteiten en expertise samen te brengen in één organisatie op één locatie, kunnen we volop focussen op het waarmaken van onze ambities.”

Carlo de Boer, Algemeen Directeur Mediahuis Radio “We gaan een nieuwe fase in, waarbij we afscheid nemen van de naam RadioCorp en verder bouwen aan de toekomst van de nieuwe organisatie. Onze sterke en gevestigde merken weten met hun programmering een trouw luisterpubliek aan te spreken. Het grote en nog steeds groeiende bereik maakt radio ook voor adverteerders en mediabureaus een interessant medium. Door alles samen te brengen in één organisatie kunnen wij hen als crossmediaal mediapartner een sterk audioaanbod doen.”

De radiodeelnemingen in België (Play Nostalgie, Nostalgie+ Vlaanderen, Nostalgie Vlaanderen, Nostalgie Belgique, Nostalgie+ Belgique, NRJ Belgique) en Luxemburg (Radio Latina) staan los van de Nederlandse Mediahuis Radio-activiteiten.

www.mediahuis.com

www.radiocorp.nl

www.radioveronica.nl

www.100p.nl

www.slam.nl

www.sunlite.nl

www.nostalgie.nl

www.sublime.nl

www.audiohuis.com

Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List




 

Lees ook:

[Vacatures] Mediahuis zoekt een Content Creator J/M Ouders

25-02-2026 | 09:56:00
Mediahuis is per direct op zoek naar Content Creator J/M Ouders - Amsterdam

[Vacatures] Mediahuis zoekt een Onderzoeksjournalist

25-02-2026 | 09:44:00
Mediahuis is per direct op zoek naar Onderzoeksjournalist - Amsterdam

[Vacatures] Mediahuis zoekt een Category Manager E-commerce

18-02-2026 | 09:23:00
Mediahuis is per direct op zoek naarCategory Manager E-commerce - Amsterdam

[Vacatures] Mediahuis zoekt een Junior UX/UI Designer

18-02-2026 | 09:03:00
Mediahuis is per direct op zoek naar Junior UX/UI Designer - Antwerpen/Amsterdam

Merkcampagne DVHN en LC zet regio en lezer centraal

10-02-2026 | 14:50:19
De campagnes zijn ontwikkeld met G2K Brand Design Agency en richten zich op het versterken van de band met lezers tussen 30 en 50 jaar.
 


Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

Wereldwijde campagne voor LEGOLAND-coaster

26-02-2026 | 14:41:35
adam&eve\TBWA heeft met Calling All Heroes een wereldwijde campagne gelanceerd voor Merlin Entertainments

Bellicon kiest Ablestar voor merkstrategie

26-02-2026 | 12:34:00
Doel is om de internationale groei van het fitnessmerk verder te structureren en te ondersteunen met een heldere merkkoers.

TopParken en awesome. kiezen voor social-first aanpak

26-02-2026 | 10:12:00
Na de overname van awesome. door Abovo Maxlead is TopParken de eerste klant die volledig geïntegreerd samenwerkt binnen deze combinatie.

[Vacatures] Boomerang (part of Publicis Groupe) zoekt een Media Consultant (PMX)

26-02-2026 | 09:33:00
Boomerang (part of Publicis Groupe) is per direct op zoek naar Media Consultant (PMX) - Amsterdam

[Vacancy] Boomerang (part of Publicis Groupe) has a position for Retail Media Consultant

26-02-2026 | 09:04:00
Boomerang (part of Publicis Groupe) is directly looking for Retail Media Consultant - Amsterdam
 

Dit artikel is gepubliceerd door: David de Jong

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.