McDonald's stond met The Invaders en TBWA\X op TwitchCon

McDonald’s stond voor het eerst op TwitchCon. De plek waar duizenden Twitch-streamers en kijkers - vooral Gen Z-ers - samenkwamen voor een weekend lang gamen en fun in Rotterdam Ahoy. Het was deze restaurantketen die in 1973 als allereerste Easter Egg ooit werd ingezet.

Gamers die toen de grenzen van het spel Moonlander opzochten, kwamen voor een verrassing te staan. McDonald’s zat namelijk verstopt in deze game! Voortbouwende op dit iconische stukje gaming-geschiedenis creëerde McDonald’s in samenwerking met The Invaders en TBWA\X het Easter X Galaxy, een digitale gaming experience (eveneens verstopt) in de McDonald’s App. Gamers worden uitgedaagd om in de App te duiken en op zoek te gaan naar Easter eggs, missies te voltooien en raadsels op te lossen om zo kans te maken op te gekke goodies.­

En voor de meest fanatieke gamers werd er vóórdat TwitchCon begon, nog een geheime campagne gelanceerd. Er werden McDonald’s Easter eggs in de livestreams van de Twitch-streamers Jeremy Frieser en Duncan Massink verstopt, waarmee ze TwitchCon tickets en exclusieve toegang tot de one-of-a-kind McDonald’s Moonlander booth konden winnen. Met als kers op de McFlurry een IRL gamingsessies met Jeremy Frieser en Duncan Massink.

Stijn Mentrop-Huliselan, CMO van McDonald’s Nederland: "In 1973 creëerde een McDonald’s fan de allereerste Easter Egg in een game. Die liefde voor ons merk en onze roots in gaming gaan we verder unlocken met nieuwe Easter Eggs, waar alleen de oplettende fan van kan profiteren."

Easter X Galaxy, ontwikkeld door The Invaders en TBWA\X, is sinds zaterdag 29 juni live in de McDonald’s App.

www.tbwa.nl

www.theinvaders.nl

www.mcdonalds.com

 Volg Marketing Report op LinkedIn!

 Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief

 Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List




 

Lees ook:

TBWA Australia aan de slag met merkstrategie ahm

21-10-2025 | 12:00:16
TBWA gaat geïntegreerde creatie, digitale en sociale communicatie leveren die voortbouwt op de challengerspositie van ahm in de verzekeringsmarkt.

TBWA\NEBOKO laat emoties spreken in fraudecampagne NVB

16-10-2025 | 14:55:00
De campagne moedigt Nederlanders aan om te vertrouwen op hun emoties bij een poging tot fraude.

Stichting ALS, Boldking, Albert Heijn en Michel Tiggelman winnen bij Audify Awards

03-10-2025 | 22:25:00
Stichting ALS, Boldking en Albert Heijn winnen bij Audify Awards; Michel Tiggelman (Randstad) is Audio-ambassadeur 2025

Dit zijn de genomineerden voor de Audify Awards 2025

30-09-2025 | 09:34:00
De jury keek naar de kracht van geluid, auditieve originaliteit en de manier waarop merk en boodschap elkaar versterken.

Noah Zeeuw: Merken moeten écht meedoen in cultuur

17-09-2025 | 15:36:00
In aanloop naar de Influencer & Content Marketing Awards 2025 spreken we met de juryleden. Vandaag spreken we met Noah Zeeuw


 Volg Marketing Report op LinkedIn!

 Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief

 Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

Marlies van Voorthuizen: Mentale gezondheid luistert nauw

29-10-2025 | 12:01:00
Op World Mental Health Day lanceerden Zilveren Kruis en de KNVB de campagne Trap het gesprek af. In het interview vertelt van Voorthuizen hier meer over

Jurgen Retra: Een klein gebaar zegt meer dan duizend woorden

29-10-2025 | 11:43:00
Op World Mental Health Day lanceerden Zilveren Kruis en de KNVB de campagne Trap het gesprek af. In het onderstaand interview vertelt Natwerk hier meer over

Monks ontwikkelt Veerkracht-campagne voor Pink Ribbon

28-10-2025 | 17:25:00
Kleine gebaren zijn nooit echt klein. Een berichtje, een knuffel, een herinnering of een cadeautje: ze brengen steun, hoop en bouwen veerkracht, in de ander en in onszelf.

DPG Media integreert Brand Metrics-technologie in Ad Manager

28-10-2025 | 17:14:00
Brand Metrics, wereldwijd marktleider in brand lift-meettechnologie, breidt de samenwerking met de advertentietak van DPG Media verder uit.

Onlyhumans laat Vlaanderen blauw kleuren voor Flitsmeister

27-10-2025 | 13:47:00
Om in Vlaanderen meer naamsbekendheid op te bouwen, werkt Flitsmeister samen met reclamebureau Onlyhumans.
 

Dit artikel is gepubliceerd door: Daan Dekkers

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.