Landelijk bioscoopreclamebedrijf FoxScreen stopt activiteiten

Voortbestaan was al onzeker

Het bioscoopreclamebedrijf FoxScreen stopt per 1 september 2025 met de activiteiten. Het bedrijf maakt deel uit van Fox Groep van de familie De Vos en heeft niets te maken met het Amerikaanse Fox Corporation. De groep gaat door met het verkopen van (korte) regionale bioscoopreclames die sinds 2003 via CineFox worden verkocht. FoxScreen bestond sinds 2015.

Financiële positie

De website van FoxScreen is inmiddels offline. Esther Twal-Schoolderman, commercieel directeur van de FoxGroep, geeft tegenover Marketing Report aan dat het afnemende aantal bioscopen in het netwerk, in combinatie met lagere bezoekersaantallen ten opzichte van de periode voor corona, het bereik  aanzienlijk heeft verminderd.

Volgens haar is het financieel niet langer verantwoord om de activiteiten voort te zetten door het afgenomen bereik en de daaraan gekoppelde reclame-inkomsten. Wel geeft de commercieel directeur aan dat verschillende pogingen gedaan zijn om het netwerk uit te breiden.

Het jaarverslag van FoxScreen over 2024 meldde dat het voortbestaan van de onderneming onzeker is, gezien de financiële positie. Daarbij werd aangegeven dat duurzame voortzetting niet onmogelijk is en dat het bestuur van de groep het voortbestaan van de vennootschap in het belang van de groep als totaal vindt.

De familie De Vos gaf in de jaarrekening aan bereid te zijn daarvoor de nodige middelen beschikbaar te stellen. Die bereidheid is er aldus niet meer.  

Dat het in de bioscoopsector niet heel goed gaat, blijkt ook uit de aankondiging van de grootste keten Pathé Nederland, die bezig is met een reorganisatie.

42 bioscopen

FoxScreen verkocht de landelijke bioscoopreclame in 42 bioscooptheaters. Het regionale bioscoopreclamebedrijf CineFox is actief in zowel Nederland als Vlaanderen voor 106 bioscopen. Deze activiteiten zijn volgens het bedrijf wel succesvol. Er is voor FoxScreen niet gekeken naar een verkoop, aangezien dat volgens het bedrijf geen enkele zin had.

Jean Mineur Mediavision

Met het verdwijnen van FoxScreen blijft Jean Mineur Mediavision het enige verkoopbedrijf voor landelijke bioscoopreclame in Nederland. Jean Mineur Mediavision bedient mede dankzij overeenkomsten met de grote ketens (Pathé, Vue Cinemas en Kinepolis) al nagenoeg de gehele bioscoopmarkt. FoxScreen zou circa 10 procent van de markt hebben bediend.

Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List




 

Lees ook:

Joe Public en Grolsch lanceren Proost op karakter

02-04-2026 | 17:05:00
De campagne is ontwikkeld door Joe Public en zet het thema authenticiteit centraal, met een focus op mensen die hun eigen keuzes maken.

Lemon Scented Tea ontwikkelt campagne voor LYNX

20-03-2026 | 10:41:00
Met de campagne en bijbehorende merkpositionering richt het merk zich nadrukkelijk op beleggers die zich bezighouden met serieus beleggen.

We Agency en Artsen Slaan Alarm starten campagne tegen vapeverkoop

10-03-2026 | 10:27:00
Aanleiding is nieuw onderzoek waaruit blijkt dat 38 procent van de minderjarige gebruikers hun vapes in een fysieke winkel koopt, terwijl dat bij wet verboden is.

Marlene Wickel en Christian Borstlap winnen Coq de Grand Honneur bij GVR

06-03-2026 | 09:39:27
Marlene Wickel en Christian Borstlap hebben een Coq de Grand Honneur gewonnen van het Genootschap voor Reclame (GVR)

ParkinsonFonds en Endeavour lanceren 'dans’-campagne

23-02-2026 | 13:00:00
ParkinsonFonds lanceert samen met Endeavour een campagne waarin dans, parkinson en wetenschap samenkomen.
 

 


Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

Shortlist SAN New Kids on the Block 2025 bekend

03-04-2026 | 10:32:00
6 bureaus maken nog kans op een plek in de finale van de competitie voor opkomende bureaus.

Joe Public en Grolsch lanceren Proost op karakter

02-04-2026 | 17:05:00
De campagne is ontwikkeld door Joe Public en zet het thema authenticiteit centraal, met een focus op mensen die hun eigen keuzes maken.

Livewall lanceert Easter Hunt met AR-game

02-04-2026 | 16:35:00
De activatie combineert augmented reality met een spelelement en is toegankelijk voor zowel klanten als het brede publiek.

Endeavour organiseert WNiD Spring Sessions

02-04-2026 | 15:40:47
De sessies zijn een vervolg op het What's Next in Digital-event en bieden verdieping op thema’s als e-commerce en leadgeneratie.

Dit zijn de genomineerden voor de AMMA’s

02-04-2026 | 14:00:00
Tijdens de nominatieweek van 30 maart tot en met 2 april zijn in totaal 46 kanshebbers verdeeld over 13 categorieën geselecteerd.
 

Dit artikel is gepubliceerd door: David de Jong

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.