
John Lin: Hoe Europa kan leren van China's techstrategie
In de aflevering van de podcast Whazzup!? in Media bespreken Roger Verdurmen en René Zeedijk samen met China-expert John Lin de snelle technologische opmars van China.
China wordt inmiddels gezien als koploper op het gebied van innovatie, met succesverhalen als TikTok, Temu, elektrische voertuigen en investeringen in duurzame energie. Europa kijkt met gemengde gevoelens toe, zonder eigen techgiganten van vergelijkbare schaal.
Kijk de nieuwe aflevering van Whazzup!? in Media LIVE met John Lin nu op Grow van DPG Media of luister ‘m op Spotify!
Tussen China en de VS: kansen voor Europa
In de aflevering komt aan bod hoe platforms als TikTok en Temu in korte tijd marktaandeel hebben gewonnen en hoe China miljarden investeert in innovatie. Volgens John Lin voelt Europa zich vaak ingeklemd tussen China en de Verenigde Staten, maar liggen er kansen voor wie durft te investeren in groei en ondernemerschap.
Lin pleit voor meer ruimte voor kleine bedrijven om te innoveren. Alleen door die te stimuleren, kan Europa concurrerend blijven in het internationale speelveld.
Lees ook:
[Vacatures] DPG Media zoekt een Verslaggever Gezondheid bij AD
[Vacatures] DPG Media zoekt een Coördinator/redacteur Nieuws DPG Radio
Whazzup?! in Media #8: Politiek en media in balans
Gratis studentenabonnement op DPG-titels
JOE en Kai Merckx zoeken betrouwbaarste stem van de verkiezingen
Volg Marketing Report op LinkedIn!
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List
Lees ook:
ARTIS werkt met UNLIKE aan TikTok-strategie
Havas Lemz ontwikkelt Doe je Updates-campagne voor EZ
Initiative en Yune winnen geïntegreerde pitch van Makro
The Family ontwikkelt ledenwervingscampagne Follow The Money
Dawn maakt merkcampagne voor Exact
Dit artikel is gepubliceerd door: Daan Dekkers