Jeroen Kijk in de Vegte wint eerste Voice-Over Award 2025
Jeroen Kijk in de Vegte heeft de eerste editie van de Voice-Over Award gewonnen. Dat maakte jurylid Richard Otto maandag 11 augustus bekend in het NPO Radio 2-programma Jan-Willem Start Op (BNNVARA). De presentator van B&B Vol Liefde kon de prijs vanwege vakantie nog niet persoonlijk in ontvangst nemen, maar zal dat binnenkort alsnog doen.
De Voice-Over Award is een initiatief van vakplatform Spreekbuis.nl en NLZIET en wordt jaarlijks uitgereikt om de stemmen achter bekende televisieprogramma’s te belichten. Volgens initiatiefnemer Richard Otto worden deze makers vaak over het hoofd gezien. Richard Otto, uitgever Spreekbuis.nl: "Voice-overs zijn cruciaal voor de beleving van televisieformats. Ze brengen sfeer, geven context, en maken programma's toegankelijk en herkenbaar."
Vakmanschap in stemwerk
De jury roemt het vakmanschap van Kijk in de Vegte. Patrick Kicken, voice-over bij RadioNL en media-columnist: "Kijk in de Vegte's kwaliteit als voice-over zorgt tijdens B&B Vol Liefde voor de perfecte sfeer en samenhang. Hij tilt het hele programma naar een uitzonderlijk niveau en is mede de reden dat zoveel mensen ernaar kijken én blijven kijken. Altijd verrassend en passend, nooit saai of plichtmatig. Hij legt de lat voor het voice-overvak in Nederland terecht heel hoog."
Jeroen Kijk in de Vegte is onder meer de vaste stem van RTL Boulevard en B&B Vol Liefde. Zijn stijl wordt omschreven als betrokken en naturel, met een toon die altijd aansluit bij de beelden.
Belang van de voice-over
Voice-overs spelen een belangrijke rol in televisie, radio, online video en bedrijfsproducties. Ze zorgen voor helderheid, versterken de boodschap en vergroten de kans dat informatie blijft hangen. Een sterke stem kan bovendien bijdragen aan lagere productiekosten en een breder bereik van de boodschap.
De jury van de Voice-Over Award bestaat uit Nicolas Ruis (Radio 10), Patrick Kicken en Richard Otto. De prijs wordt mede mogelijk gemaakt door NLZIET.
Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List
Lees ook:
OSAGE in consortium voor grafische diensten Rijksoverheid
Happy Horizon lanceert AI Optimizer voor AI-vindbaarheid
Happy Horizon ontwikkelt digitaal platform fietsfabrikant vanRaam
Happy Horizon wint pitch van Tricorp Workwear
Mike Hendrixen: AI neemt je baan niet, nog niet
Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List
Lees ook:
Colorclub scherpt visie aan na 30 jaar events
Noise-campagne verschuift norm rond discriminatie in voetbal
Genomineerden Gouden Loeki goede doelen zijn bekend
ZEKUR kiest FCB Amsterdam na pitch
AS Watson kiest Somention voor community management
Dit artikel is gepubliceerd door: Saskia van Weert