iO maakt tv-spot voor Amnesty: Protect the Protest

Protect the Protest. Dat is de kernboodschap van een tv-spot van iO voor Amnesty, die illustreert hoe protest in het verleden heeft geleid tot fundamentele mensenrechten die we vandaag als vanzelfsprekend beschouwen. 

Sam De Win, Executive Creative Director van iO: “De briefing van Amnesty was even eenvoudig als complex. De ngo wilde een campagne die protest niet als een risico voor de samenleving neerzet, maar als een bron van vooruitgang. Het recht op vreedzaam protest heeft immers de wereld veranderd en blijft een cruciale motor voor sociale rechtvaardigheid.” 

Positieve boodschap

Onder het motto Protect the Protest kiezen iO en Amnesty International Vlaanderen voor een positieve boodschap: die van vooruitgang door vreedzaam protest. De spot toont geen gewelddadige confrontaties, maar juist de resultaten van vastberaden acties: het stemrecht, het recht op huwelijk voor iedereen, de 8-urige werkdag, en nog zoveel meer verworvenheden die zonder protest niet mogelijk waren geweest. 

Sam de Win: "Hoe je het ook bekijkt, protesteren is nooit zinloos. Van de suffragettes die stemrecht bevochten tot de klimaatjongeren van vandaag: zonder protest geen vooruitgang. Dit inzicht vormt de kern van onze campagne."

De tv-spot werd gemaakt in nauwe samenwerking met regisseur Jef Boes: "We wilden een film maken die de impact van protest tastbaar maakt, zonder te vervallen in klassieke clichés van demonstraties. We tonen geen megafonen of massabetogingen, maar de echte gevolgen van protest: gelukkige mensen die nu leven met rechten die ooit bevochten zijn."

Naast online zal Protect the Protest vanaf 10 maart een week lang gratis en in prime time te zien zijn op VRT 1. ​ 

Eleni Verschaeve, Amnesty International Vlaanderen."Zoals elk jaar biedt de VRT zendtijd aan een NGO met een sterk maatschappelijk verhaal. We zijn blij dat we de jury konden overtuigen met deze boodschap: protest is geen bedreiging, maar een fundamenteel recht dat ons allemaal vooruit helpt."

www.iodigital.com

Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List




Lees ook:

Clarissa Filius: LLM-verkeer vormt minder dan 0,5% van organisch zoekverkeer

24-02-2026 | 09:42:00
Onderzoek van iO toont aan dat Large Language Models (LLM's) slechts tussen de 0,4 en 0,5 procent van het totale organische verkeer genereren

[Vacatures] iO zoekt een Service Line Director Marketing - Campus Rotterdam

24-02-2026 | 09:06:00
iO is per direct op zoek naar Service Line Director Marketing - Campus Rotterdam

[Vacatures] iO zoekt een Service Line Director Marketing - Campus Amsterdam

24-02-2026 | 08:56:00
iO is per direct op zoek naar Service Line Director Marketing - Campus Amsterdam

[Vacatures] iO zoekt een Service Line Director Marketing - Campus Den Bosch

17-02-2026 | 07:54:00
iO is per direct op zoek naar Service Line Director Marketing - Campus Den Bosch

[Vacatures] iO zoekt een Online Redacteur hockey.nl

17-02-2026 | 07:43:00
iO is per direct op zoek naar Online Redacteur hockey.nl - Campus Amsterdam


Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

47 Rotterdamse bureaus openen deuren tijdens Agency at Night

25-02-2026 | 12:17:00
Op vrijdag 29 mei 2026 vindt de derde editie van Agency at Night plaats. Tijdens de open avond openen 47 creatieve en digitale bureaus in Rotterdam hun deuren voor publiek

Publicis Groupe huurt bedrijfspand in Amsterdam-Schinkel

25-02-2026 | 11:34:00
Publicis Groupe heeft het bedrijfspand Staal-Kade gehuurd in het bedrijvengebied Amsterdam-Schinkel. Dit hebben vastgoedpublicaties als Vastgoedmarkt bekend gemaakt

Draft Digital ontwikkelt AI agent-to-agent displaycampagne BridgeFund

24-02-2026 | 16:43:00
De campagne kwam tot stand in samenwerking met Scope3, VDS Publishers en Planet Nine Media.

MR.BRAND ontwikkelt campagne voor Van Bruggen

24-02-2026 | 15:16:00
De financiële dienstverlener bouwt daarmee voort op de koers die in 2025 werd ingezet na de rebranding met een kortere naam en aangescherpte uitstraling.

OK Creative Agency ontwikkelt merkcampagne De Beren

24-02-2026 | 14:58:00
De horecaketen telt ruim 25 bezorgrestaurants in Nederland, maar die tak van het merk is nog niet bij iedereen bekend.
 

Dit artikel is gepubliceerd door: Laura Heerlien

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.