Internationale vakbladen: GroupM wordt WPP Media

WPP heeft plannen om dochterbedrijf GroupM om te dopen tot WPP Media. Dit stellen internationale vakbladen als Adweek, Ad Age en Campaign. Group herbergt mediabureaus als Mindshare, EssenceMediacom, Wavemaker, Greenhouse, GroupM Nexus (digital) en StudioM (creatie).

Wereldwijd werken er 40.000 mensen bij GroupM. Bij het hernoemen van GroupM naar WPP Media zou een (wereldwijde) reorganisatie worden doorgevoerd. GroupM zet wereldwijd circa 63 miljard dollar om aan mediabudgetten en is tot op heden de grootste mediabureaugroep in Nederland. In het eerste kwartaal daalde de wereldwijde omzet van WPP met 5 procent.

Bij WPP werden de afgelopen jaren bij de de PR-bureaus en creatieve bureaukant fusies doorgevoerd (Hill&Knowlton en BCW fuseerden tot Burson en VML, Y&R en Wunderman Thompson fusserden tot VML).

WPP heeft te maken met consolidatieslagen en concurrentie in de markt, mede daar Omnicom aankondigde in de tweede helft van 2025 Inter Public Group (IPG) te willen overnemen en te fuseren tot de grootste wereldwijde bureaugroep. 

Maiko Valentijn, CEO van GroupM Nederland, zegt desgevraagd tegenover Marketing Report hier op dit moment niets over te melden te hebben en noemt de berichtgeving speculatie.

 Volg Marketing Report op LinkedIn!

 Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief

 Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List




 

Lees ook:


 Volg Marketing Report op LinkedIn!

 Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief

 Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

NABV kiest LevelUP Digital voor merkcampagne We Are Airsoft

09-10-2025 | 16:30:00
De Nationale Airsoft Belangen Vereniging (NABV) heeft gaming agency LevelUP Digital gekozen voor de uitvoering van haar merkcampagne We Are Airsoft.

Brout werkt samen met Draft Digital aan digitale groei

09-10-2025 | 09:17:00
De samenwerking is gericht op het versterken van de digitale marketingaanpak van Brout en het integreren van CRM-data voor gerichtere communicatie en groei

N=5 ontwikkelt campagne Dan is er Menzis

09-10-2025 | 07:30:00
Zorgverzekeraar Menzis heeft de door N=5 ontwikkelde campagne Dan is er Menzis gelanceerd. De campagne wil laten zien waar mensen in het dagelijks leven met gezondheidsuitdagingen mee te maken hebben en hoe Menzis daarbij kan ondersteunen

FCB en Mastercard maken visuele beperkingen voelbaar

09-10-2025 | 01:15:00
FCB heeft voor creditcardmerk Mastercard een campagne ontwikkeld om te laten zien hoe mensen met een visuele beperking deze omzetten in mogelijkheden

[Vacatures] Abovo Maxlead zoekt een Display, Video & Audio (DVA) Consultant

08-10-2025 | 09:03:00
Abovo Maxlead is per direct op zoek naar een Display, Video & Audio (DVA) Consultant
 

Dit artikel is gepubliceerd door: David de Jong

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.