Home ontwikkelt campagne kunstmuseum Fenix

Home is verantwoordelijk voor de introductiecampagne van Fenix, het kunstmuseum over migratie dat op 16 mei de deuren opent in Rotterdam. De campagne bestaat uit een commercial en verdiepende video’s waarin bekende gezichten thema’s als afscheid, hoop en identiteit belichten.

Fenix is gevestigd in de voormalige San Franciscoloods op Katendrecht, een historische plek van vertrek en aankomst voor miljoenen migranten. Het museum toont werk van meer dan honderd kunstenaars van over de hele wereld en legt de nadruk op de universele impact van migratie.

Verhalen van migratie centraal in filmische campagne

De campagne is opgebouwd rond scènes die zijn geïnspireerd op kunstwerken uit de collectie van Fenix. Regisseur Fergus Riem Vis, Home: "Met de kunstwerken als vertrekpunt creëerden we verhaallijnen, die we vervolgens tot leven hebben gebracht. In de scènes voel je wat migratie met zich meebrengt: afscheid, geluk, liefde, verdriet, hoop, identiteit. Daarmee tonen we een eerste inkijkje in de vele verhalen die je vindt bij Fenix."

De cast van de commercial bestaat uit personen voor wie de thema’s persoonlijk zijn, onder wie Gerda Lenten Havertong, Winne, Quilindschy Hartman en Jill Mathon.

 

Online video’s bieden persoonlijke reflectie

Na de officiële opening verschijnen online video’s waarin de bekende gezichten uit de campagne hun persoonlijke blik op migratie delen, steeds in combinatie met een kunstwerk dat hen raakt.

Willemijn van Drunen, hoofd marketing en communicatie Fenix: "Met de commercial stelt Fenix zich voor. Van mens tot mens. We laten zien hoe migratie ons allemaal raakt. Hoe het je raakt, is voor ieder persoon anders. In de verdiepende videoserie met de bekende gezichten blijkt dat ook. Bij Fenix is voor al die verhalen ruimte en we nodigen iedereen uit dat te komen ervaren."

De campagne is ontwikkeld door Home, in samenwerking met Ffono, Combo en Fenix.

 Volg Marketing Report op LinkedIn!

 Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief

 Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List

Lees ook:

SuperRebel: Echte Mannekes lopen met hun zak te koop

04-06-2025 | 10:15:00
SuperRebel laat deze week overal in Nederland Echte Mannekes opduiken – en die doen waar ze goed in zijn: met hun zak te koop lopen.

Countdown to Cannes - Kiki Knoops, DDB

04-06-2025 | 09:00:00
In the countdown to Cannes Lions, MarketingReport will be introducing you to the RA*W Summercourse 2025 delegation

Programma Marketing Report Cannes 2025

04-06-2025 | 07:06:06
Marketing Report is voor het vierde jaar op rij met een programma tijdens Cannes Lions. Het programma is met de lancering van het Dutch Opering Dinner en de Whitepaper Sessions Cannes groter dan ooit

Roorda ontwikkelt campagne Patiëntenfederatie Nederland

04-06-2025 | 00:00:00
Patiëntenfederatie Nederland lanceert maandag 2 juni een landelijke campagne om Nederlanders bewust te maken van de mogelijkheden van digitale zorg.

ACE Social ontwikkelt social strategie voor Avis

03-06-2025 | 17:02:30
Het bureau gaat content ontwikkelen die aansluit bij de Nederlandse cultuur en Avis moet positioneren als een opvallende speler binnen de categorie.

 

Gepubliceerd door: Saskia van Weert

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.