[Grow by DPG Media] De betrokkenheid van klanten verhogen? IKEA doet het zo!

Als adverteerder ben je constant op zoek naar manieren om je klanten effectief te bereiken. Zo ook IKEA België, één van de grootste retailers van de BENELUX. Daarom onderzocht DPG Grow samen met IKEA de mogelijkheden van CRM-onboarding. Mede door de komst van privacy en technologische veranderingen, zal dat een belangrijk alternatief worden binnen targeted campagnes. Het resultaat? Een CTR die twee keer zo hoog ligt als de gemiddelde benchmarks. Hieronder lees je er alles over. Of bekijk het artikel op DPG Media Group.

De uitdaging

Datalab van DPG Media als antwoord

De briefing van IKEA en agency Mindshare was duidelijk: de betrokkenheid bij klanten die ook deel uitmaken van de e-mailinglijst verhogen. De reden? Binnen die doelgroep bestaat er heel wat onbenut potentieel om de e-mail-inspanningen nog bijkomend te ondersteunen. Meer specifiek wilden ze:

  • Hun CRM doelgroep bereiken met een displaycampagne.
  • Klanten die e-mails niet openen ertoe bewegen om dat wel te doen.
  • De sterke promotie boodschap die zichtbaar was voor de IKEA Family gebruikers kracht bij zetten om zo extra betrokkenheid te stimuleren.

Om deze uitdaging te beantwoorden, maakten ze gebruik van Datalab van DPG Media, het self-service data platform waarmee adverteerders via first-party data gepersonaliseerde segmenten kunnen opbouwen. Twee redenen gaven de doorslag:

  • IKEA was op zoek naar een betrouwbaar lokaal platform dat eenvoudiger en sneller te gebruiken was in vergelijking met de grote, wereldwijde spelers.
  • Datalab van DPG Media beschikt over een geïntegreerde lookalike functie. Daarmee kan je, op basis van de geüploade CRM data, extra segmenten aanmaken.

Céline Smidts, Integrated Media Leader IKEA: "In de toekomst wensen we Datalab te integreren in onze mediamix voor activerende campagnes."  

De oplossing

Voor IKEA en Mindshare betekende dit ook meteen een geheel nieuw segment om aan te boren. Hun nieuwsgierigheid was geprikkeld en er werd dan ook snel beslist om deze nieuwigheid op te nemen in de campagne.

Céline Smidts, Integrated Media Leader IKEA: "Deze test heeft de kracht van first-party data als strategische hefboom aangetoond. We hebben een succesvolle matching uitgevoerd, waarbij we binnen het wettelijke kader zijn gebleven. De eerste resultaten zijn veelbelovend en we zijn van plan om in de toekomst uit te breiden naar andere tests door Datalab te integreren in onze mediamix voor activerende campagnes."

Ze lanceerden de campagne voor de drie segmenten: de openers, niet-openers en de lookalikes. Het lookalike segment scoorde zo goed ten opzichte van de benchmarks dat er al snel beslist werd om deze te optimaliseren.

De resultaten

De resultaten tonen de effectiviteit van CRM-onboarding duidelijk aan:

  • Openers en lookalikes: een CTR die 2 keer zo hoog ligt vergeleken met de benchmarks van eerdere IKEA displaycampagnes.
  • Lookalikes: CPC tot 56 procent lager, bij openers was dat 22 procent.
  • Niet-openers: maakten hun reputatie als moeilijk te bereiken doelgroep waar. De CTR lag slechts 30 procent hoger in vergelijking met de benchmarks, terwijl de CPC boven het gemiddelde lag.

De kracht van first-party data

Deze aanpak bewijst dat het activeren van first-party data een waardevolle strategie is om huidige klanten te bereiken.

Minh-Thi Do, data-analyst bij IKEA: "We waren op zoek naar een innovatieve oplossing met een focus op lokale relevantie om het gebruik van onze first-party data - naast onze traditionele kanalen - te stimuleren. Daarnaast wilden we de betrokkenheid van onze doelgroep vergroten, waarbij de privacy van de gebruiker voorop staat."

De openers en de lookalikes segmenten leggen uitzonderlijk goede resultaten voor, maar ook de niet-openers steken boven de gemiddelde benchmarks uit.

www.dpggrow.nl

www.ikea.com

 Volg Marketing Report op LinkedIn!

 Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief

 Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List




Lees ook:

Context bepaalt succes: platform en omgeving maken verschil

03-09-2025 | 10:41:06
Niet alleen wat je vertelt doet ertoe, maar vooral waar en aan wie. Want de context waarin een boodschap verschijnt, bepaalt in hoge mate of deze aankomt.

De helft van de Nederlanders verlaagt kledingbudget

02-09-2025 | 17:23:00
Samen met Panel Inzicht onderzochten we onder 1.000 respondenten tussen de 16 en 65 jaar wat het winkelgedrag is van de Nederlandse consument.

Zakelijke beslissers bereiken? Deze 6 contentvormen raken

22-08-2025 | 09:40:00
Je kunt adverteren met advertorials en branded content, maar ook zelf verhalen delen met klantcases en expertblogs om je merkwaarde te versterken

Podcasts populair, maar nauwelijks in audiobudgetten

21-08-2025 | 10:36:00
Roger Verdurmen en René Zeedijk over de impact van AI en algoritmes op de nieuwsvoorziening.

Betting Wonen vergroot zichtbaarheid met campagne

20-08-2025 | 14:04:00
Betting Wonen, al 90 jaar een vertrouwd adres in de Achterhoek voor comfortabel wonen, wilde haar merk nieuw leven inblazen.


 Volg Marketing Report op LinkedIn!

 Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief

 Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

Bob Koigi: De toekomst van tv-metingen ligt in big data

05-09-2025 | 12:26:13
Door de explosie van streamingplatforms, on-demand content en gefragmenteerd kijkgedrag hebben traditionele meetmethoden moeite om het tempo bij te houden

Closed on Monday toont avontuur met De Koffiejongens

05-09-2025 | 09:27:58
Closed on Monday heeft voor De Koffiejongens een landelijke campagne ontwikkeld die de nieuwsgierige houding van het koffiemerk centraal stelt.

[Vacatures] TBWA zoekt een Brand Coordinator (NL)

05-09-2025 | 09:01:00
TBWA is per direct op zoek naar Brand Coordinator (NL) - Full-time  \  Amsterdam

Johan van der Zanden: Jeroen past perfect bij ons merk

04-09-2025 | 13:11:00
[Interview] Johan van der Zanden over de nieuwe supermarktmanager Daan, gespeeld door Jeroen van Koningsbrugge

Jeroen van Koningsbrugge supermarktmanager Daan Albert Heijn

04-09-2025 | 13:00:37
Albert Heijn heeft acteur Jeroen van Koningsbrugge gepresenteerd als het nieuwe gezicht in de reclamecampagnes.
 

Dit artikel is gepubliceerd door: Daan Dekkers

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.