Granenmerk Holie lanceert campagne Holie's Suiker ABC

De voedingsindustrie stopt suiker in ons voedsel onder schuilnamen als dextrose, fructose, honing en ahornsiroop. Daarom werpt het krokante granenmerk Holie zich op om met voorlichting online, in boekvorm en in het straatbeeld Nederland te leren hoe zij toegevoegde suikers kunnen herkennen. Zo krijgt iedereen weer grip op zijn gezondheid.

20 kilo toegevoegde suiker per jaar

Nederlanders eten gemiddeld 20 kilo aan toegevoegde suikers per jaar en hierdoor ligt de kans op overgewicht en daarmee diabetes type 2 op de loer. De helft van de bevolking heeft overgewicht en de zorgkosten als gevolg hiervan werden in 2022 in Nederland al geschat op meer dan 79 miljard euro per jaar. Volgens het Diabetes Fonds zijn er meer dan vijftig schuilnamen voor suiker en hebben veel mensen daardoor geen idee hoeveel suikers ze eigenlijk eten.

Leren verborgen suikers te herkennen

Het gezonde granenmerk Holie introduceert daarom het Suiker ABC. Een volledig nieuw alfabet van alle schuilnamen voor toegevoegde suikers. Het educatieve initiatief is vanaf nu landelijk te zien in het straatbeeld, online op suikerabc.nl en in boekvorm. De komende weken laat Holie ook op social media i.s.m. met voedingsexperts en de diëtist van het Diabetes Fonds heel Nederland kennismaken met het alfabet om verborgen suikers te leren herkennen in ontbijtgranen en andere producten in de supermarkt.

Valentijn van Santvoort, Chief Brand bij Holie: "Met Holie’s Suiker ABC willen we iedereen op een speelse manier leren om verborgen suikers te herkennen. Dit is een belangrijke stap richting een bewuster en gezonder Nederland."

Neeke Smit, diëtist bij het Diabetes Fonds: "Om suiker te herkennen is letten op woorden die eindigen op -ose, zoals dextrose, of -stroop en -siroop belangrijk. Kijk maar eens op het etiket van jouw favoriete producten, dan zie je welke onnodige suikers er allemaal zijn toegevoegd."

www.holiefoods.com

 Volg Marketing Report op LinkedIn!

 Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief

 Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List

 

Lees ook:

[Vacatures] Media Info Groep zoekt een Marketing- en Communicatiemanager

15-05-2025 | 07:49:00
Media Info Groep is per direct op zoek naar Marketing- en Communicatiemanager (24-32 uur)

a.s.r. richt zich op ouders tijdens Avond4daagse

14-05-2025 | 14:22:57
Het concept en de productie van de campagne zijn ontwikkeld door The Merge. Planning en inkoop zijn verzorgd door Media Reverse.

[Vacancy] Initiative has a position for Partnerships Manager - Nike

13-05-2025 | 09:28:00
Initiative is directly looking for Partnerships Manager - Nike

Schiphol introduceert programmatic digitale buitenreclame

12-05-2025 | 15:28:26
Schiphol heeft, in samenwerking met LDSK, programmatic advertising beschikbaar gemaakt op het digitale netwerk van mediaschermen op de luchthaven.

Open Now ontwikkelt campagne tegen vapen voor VWS

12-05-2025 | 14:02:00
Vapen onder jongeren neemt toe, terwijl veel ouders nog onvoldoende zicht hebben op de schadelijkheid ervan.
 

Gepubliceerd door: Lieselot Berentzen

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.