Els Dijkhuizen wordt CMO McDonald’s Nederland
McDonald’s Nederland versterkt het directieteam met de komst van Els Dijkhuizen als Chief Marketing Officer. Zij volgt Stijn Mentrop op, die afgelopen zomer de stap maakte naar de rol van CMO bij McDonald’s Duitsland. Dijkhuizen start op vijf januari 2026 en krijgt de leiding over het Nederlandse marketingteam van circa twintig marketeers.
Met de aanstelling haalt McDonald’s een marketeer in huis met brede ervaring in merkstrategie en communicatie. Dijkhuizen gaat een centrale rol spelen in het verder ontwikkelen van het merk in de Nederlandse markt.
Ervaren marketeer met focus op merk en team
Dijkhuizen stond vorig jaar bovenaan de Marketing100-lijst. Haar leiderschap draait om de combinatie van merkleiderschap, creativiteit en teamwork.
Zoe Hamburger, Managing Director McDonald’s Nederland: "Met haar ruime ervaring in merkstrategie, innovatie en marketing brengt Els een combinatie van creativiteit, commercieel inzicht en mensgericht leiderschap mee naar McDonald’s. Haar komst biedt een kans om onze positie als marktleider verder te versterken. Ik kijk ernaar uit om nauw met haar samen te werken om de groei van ons merk voort te zetten."
Zeventien jaar ervaring bij Heineken
Tot voor kort werkte Dijkhuizen bij Heineken, waar zij zeventien jaar lang verschillende nationale en internationale marketing- en communicatiefuncties vervulde. Als Marketing Director Heineken Nederland en Global Director Sponsorships Communication was zij onder meer verantwoordelijk voor de herpositionering van Texels Skuumkoppe en de honderd-vijftig jaar jubileumcampagne Heerlijk Helder hoe je ons ook noemt. Ook werkte zij met het team in China aan de introductie van Heineken Silver en gaf zij een impuls aan de digital- en datakant, onder andere met het Vrienden van Amstel-ticketingplatform.
Els Dijkhuizen: "McDonald’s is een iconisch merk dat diep geworteld is in het dagelijks leven van mensen. Het merk met de vertrouwde gele bogen straalt positiviteit, innovatie en beleving uit. Ik kijk ernaar uit om samen met het team hier verder aan te bouwen."
Start in januari als onderdeel van de directie
Dijkhuizen start op vijf januari 2026 als CMO en wordt daarmee onderdeel van de Nederlandse directie van McDonald’s. In deze rol werkt zij nauw samen met de franchisenemers in Nederland en met de vaste bureaus van het merk, waaronder TBWA, OMD, MRM en ACE.
Met haar aantreden zet McDonald’s Nederland een volgende stap in het versterken van de marketingorganisatie en de samenwerking met partners in de keten.
Volg Marketing Report op LinkedIn!
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List
Lees ook:
Giovanni Piccirilli verlaat RTL Nederland (en DPG Media)
Rogier Croes Chief Strategy Officer STROOM
De outsourcing-paradox: zo worden je IT’ers waardevoller
Erik Eggens PR Director NewsLab
Alfred breidt team uit met vijf collega’s
Dit artikel is gepubliceerd door: Saskia van Weert