Dit zijn de 28 beste werkgevers voor vrouwen in Nederland

Een glazen plafond? Ongelijke beloning? Genderdiscriminatie? Geen denken aan. Zeker niet bij organisaties als Derksen & Drolsbach, ICM opleidingen & trainingen en AFAS Software. Zij hebben de topposities veroverd als beste werkplekken voor vrouwen. Voor het eerst heeft Great Place To Work, naast de jaarlijkse lijst van beste werkgevers van Nederland, de Best Workplaces for Women bekend gemaakt. Zo’n lijst is nog niet eerder gepubliceerd in Nederland. Hiermee biedt Great PlaceTo Work een podium voor organisaties die in het bijzonder het verschil maken voor vrouwen.

Waarom deze lijst nodig is 

De ranking is bekend gemaakt tijdens de Women's Visibility Awards. In totaal staan er 28 organisaties op de lijst, verdeeld over drie categorieën: small (20-49 medewerkers), medium (50-500 medewerkers) en large (500+ medewerkers). Deze organisaties hebben een inclusieve werkplek gecreëerd voor vrouwen en verdienen daarom een podium. Een concreet voorbeeld: op de stelling promoties worden toegekend aan degenen die deze het meest verdienen scoort gemiddeld Nederland 30 procent tegenover 71 procent bij Best Workplaces for Women.

Topwerkplekken voor vrouwen in Nederland? De ranking:

Onderzoek & certificering

De lijst van Best Workplaces for Women is gebaseerd op de Trust Index, het medewerkersonderzoek van Great Place To Work. Het vertelt hoe organisaties volgens hun eigen medewerkers scoren op de thema’s vertrouwen, trots en plezier. Bij een score van 70 procent of hoger mag een organisatie zich Great Place To Work-Certified noemen. Dit certificaat is 100 procent gebaseerd op de mening van medewerkers en niet te koop. Alleen gecertificeerde organisaties maakten kans op een plek op de lijst van Best Workplaces for Women. De winnaars claimen dus niet over zichzelf dat ze een goede werkgever voor vrouwen zijn, maar hebben deze titel verdiend volgens hun eigen medewerkers.  

Wencke Ester-Lorber, commercieel directeur van Great Place To Work Nederland: "In een Nederland waar gendergelijkheid nog altijd een uitdaging vormt, zowel in de boardroom als op het gebied van eerlijke beloning, is het essentieel om de schijnwerpers te richten op organisaties die de norm doorbreken. Zij tonen aan dat Nederland wel degelijk een verschil kan maken. De Best Workplaces for Women zijn niet alleen een erkenning van hun prestaties, maar ook een krachtig signaal dat zichtbaarheid van genderdiversiteit onmisbaar is voor een rechtvaardige samenleving." 

Criteria voor Best Workplaces for Women

Organisaties die zich een Best Workplace for Women mogen noemen, moeten aan specifieke criteria voldoen. Dit omvat een gelijk aantal of meer vrouwen dan de CBS-benchmark binnen de branche, een percentage van meer dan 33 procent vrouwen in leidinggevende functies, minstens één vrouw in het hoogste management en een Trust Index-score van 70 procent of hoger volgens de vrouwelijke medewerkers.  

Women’s Visibility Awards

De ranking van de Best Workplaces for Women is bekend gemaakt tijdens de Women’s Visibility Awards op 26 maart. Deze awardshow is een initiatief van BrandedU. Great Place To Work was partner van het event.

www.greatplacetowork.nl

www.brandedu.nl

Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List




 

Lees ook:

AMMA’s openen inzendingen voor editie 2026

05-01-2026 | 11:43:00
Adverteerders, media-exploitanten en bureaus kunnen hun mediacampagnes, strategieën en talent inzenden tot en met 13 februari om 17:00 uur.

NPO 3FM Serious Request haalt 18.4 miljoen euro op

29-12-2025 | 13:15:00
NPO 3FM Serious Request heeft in totaal 18.423.566 euro opgehaald voor Spieren voor Spieren. De actie vond plaats vanuit het Glazen Huis op de Markt in Den Bosch

Juryvoorzitters 2025 vastgesteld door SAN-bestuur

19-12-2025 | 10:12:00
Het bestuur van Stichting Adverteerderjury Nederland (SAN) heeft de juryvoorzitters voor de 12 vakjury’s van de SAN Jaarprijs 2025 vastgesteld.

8 AI-use cases in marketing die je morgen kunt inzetten

17-12-2025 | 15:36:00
In een presentatie op BAM Marketing Congress x Fightclub schetst Dennis De Cat 8 praktische AI-use cases die volgens hem direct inzetbaar zijn.

Cases insturen voor Esprix kan vanaf 22 december

17-12-2025 | 14:04:00
De inzendperiode voor de Esprix Awards start dit jaar al op 22 december. Daarmee krijgen inzenders de mogelijkheid om nog vóór de feestdagen hun cases aan te melden
 


Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

[The List] Giesbers retail

07-01-2026 | 16:10:54
Wij zijn jouw creatieve all-in-one partner voor strategie, creatie en contentproductie.

ING-campagne richt zich op online verleiding

07-01-2026 | 09:45:00
Centraal staat Spaarslot, een functie in de ING-app die gebruikers helpt meer grip te houden op hun spaargeld.

Antal Van Pelt: Goede voornemens voor merken, stop eens met rennen

06-01-2026 | 12:34:00
Marketing Mores – een maandelijkse column over de ongeschreven regels, gebruiken en cultuur van de branche. In deze editie vertelt Antal van Pelt over de typische verschijnselen van ons vak en de branche.

VriendenLoterij zet winnaar Linda centraal in campagne

06-01-2026 | 10:52:00
De commercial zet sterk in op emotie en storytelling en sluit aan bij de merkstrategie Elke Dag Plezier.

Diederik Breijer verlaat United Playgrounds

06-01-2026 | 10:10:00
Diederik Breijer verlaat United Playgrounds. In januari 2022 startte Diederik Breijer met investeerder Standard Investment, United Playgrounds.
 

Dit artikel is gepubliceerd door: Daan Dekkers

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.