Digitale admarkt VS groeit met 15 procent in 2024

De digitale advertentie-inkomsten in de Verenigde Staten zijn in 2024 met 14,9 procent gegroeid naar 258,6 miljard dollar. Dat blijkt uit het jaarlijkse rapport van IAB en PwC. Daarmee is het hoogste niveau bereikt sinds 2021.

Volgens IAB-topman David Cohen zijn grote evenementen als de Amerikaanse presidentsverkiezingen en de Olympische Spelen belangrijke aanjagers van deze groei geweest. Hij benadrukt dat innovatie en technologie cruciaal zijn om in te spelen op marktveranderingen.

Sterke groei in video, retail media en podcasts

Digitale video is het snelst groeiende advertentieformaat en is inmiddels goed voor bijna een kwart van alle advertentie-inkomsten. Podcastadvertising kende opnieuw sterke groei en steeg met ruim 26 procent ten opzichte van 2023.

Ook commerce media, waaronder retail media netwerken, groeide flink en bereikte een omzet van 53,7 miljard dollar. De inzet van first-party data speelt hierin een centrale rol.

Middelgrote platforms pakken meer marktaandeel

Middelgrote mediabedrijven zagen hun marktaandeel stijgen tot 11 procent, een groei van 3,1 procentpunt. Deze bedrijven profiteren van nieuwe businessmodellen, creatieve inzet van creators en datagedreven oplossingen, aldus Cohen.

Vooruitblik 2025: AI, privacy en de creator economy

Voor 2025 verwacht IAB dat kunstmatige intelligentie een grotere rol gaat spelen. Generatieve modellen zullen advertentieprocessen verder automatiseren en transformeren. Tegelijk groeit het belang van first-party data door strengere privacywetgeving en het wegvallen van third-party cookies.

De creator economy ontwikkelt zich richting langetermijnsamenwerkingen en platformoverschrijdende strategieën. Authentieke content en het opbouwen van vertrouwen blijven essentieel voor succes.

 Volg Marketing Report op LinkedIn!

 Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief

 Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List




Lees ook:

NMO Luistercijfers november 2025: Qmusic marktleider in alle doelgroepen

04-12-2025 | 19:16:00
Marketing Report heeft de november 2025-maandcijfers verkregen uit het NMO Luisteronderzoek. Hieruit blijkt dat Qmusic bij alle doelgroepen de best beluisterde radiozender is

Jongeren kritisch op AI in marketing

01-12-2025 | 13:18:32
Bijna de helft van de Nederlanders (44%) keurt het gebruik van AI in advertenties, websites en folders af.

Dentsu Benelux onderzoekt aandacht en impact van Out of Home

25-11-2025 | 10:23:24
De studie laat zien dat OOH in een tijd van versnipperde aandacht nog steeds een krachtig medium is.

Audioreclame groeit met 8,7 procent in derde kwartaal 2025

11-11-2025 | 11:16:00
In het derde kwartaal van 2025 investeerden merken samen 55,3 miljoen euro in audioreclame, een groei van 8,7 procent ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar

NMO Luistercijfers oktober: Edwin Evers scoort, Gordon Heuckeroth niet en NPO Radio 2 marktleider

05-11-2025 | 20:15:00
Marketing Report heeft de oktober 2025-maandcijfers verkregen uit het NMO Luisteronderzoek.


 Volg Marketing Report op LinkedIn!

 Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief

 Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

Joe Public ontwikkelt kerstcommercial ALDI met Andy van der Meijde

06-12-2025 | 20:00:00
De door Joe Public ontwikkelde kerstcommercial van ALDI brengt met Andy van der Meijde brengt dit jaar de boodschap Bij ALDI kan je meer kerst vieren.

Hotel L’Amour ontwikelt Jumbo-kerstcommercial a la Dickens

06-12-2025 | 07:45:00
Hotel L’Amour heeft de Jumbo-kerstcommercial ontwikkeld onder de noemer a la Dickens. De boodschap is dat de mooiste kerst die je kunt wensen, met elkaar is en dat kerst niet helemaal perfect hoeft te zijn

TBWA\NEBOKO ontwikkelt kerstwereld-campagne Albert Heijn

06-12-2025 | 05:45:00
TBWA\NEBOKO heeft de kerstcampagne van Albert Heijn ontwikkeld waarin emotie, inspiratie, productaanbod, winkelcommunicatie en digital samenkomen in één herkenbare wereld

Natwerk ontwikkelt campagne ‘t Feest begint bij Gall & Gall

06-12-2025 | 02:08:00
Natwerk heeft de feestdagencampagne van Gall & Gall ontwikkeld onder de noemer ’t Feest begint bij Gall & Gall

TBWA\NEBOKO ontwikkelt Staatsloterij-kerstcommercial: Geef elkaar een beetje geluk

06-12-2025 | 01:52:21
TBWA\NEBOKO heeft de kerstcommercial Geef elkaar een beetje geluk voor de Staatsloterij ontwikkelt. Daarmee wil de Staatsloterij uitstralen dat echt geluk niet in het winnen van grote prijzen zit, maar in de warmte en aandacht die we elkaar geven
 

Dit artikel is gepubliceerd door: Daan Dekkers

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.