Digitale admarkt VS groeit met 15 procent in 2024

De digitale advertentie-inkomsten in de Verenigde Staten zijn in 2024 met 14,9 procent gegroeid naar 258,6 miljard dollar. Dat blijkt uit het jaarlijkse rapport van IAB en PwC. Daarmee is het hoogste niveau bereikt sinds 2021.

Volgens IAB-topman David Cohen zijn grote evenementen als de Amerikaanse presidentsverkiezingen en de Olympische Spelen belangrijke aanjagers van deze groei geweest. Hij benadrukt dat innovatie en technologie cruciaal zijn om in te spelen op marktveranderingen.

Sterke groei in video, retail media en podcasts

Digitale video is het snelst groeiende advertentieformaat en is inmiddels goed voor bijna een kwart van alle advertentie-inkomsten. Podcastadvertising kende opnieuw sterke groei en steeg met ruim 26 procent ten opzichte van 2023.

Ook commerce media, waaronder retail media netwerken, groeide flink en bereikte een omzet van 53,7 miljard dollar. De inzet van first-party data speelt hierin een centrale rol.

Middelgrote platforms pakken meer marktaandeel

Middelgrote mediabedrijven zagen hun marktaandeel stijgen tot 11 procent, een groei van 3,1 procentpunt. Deze bedrijven profiteren van nieuwe businessmodellen, creatieve inzet van creators en datagedreven oplossingen, aldus Cohen.

Vooruitblik 2025: AI, privacy en de creator economy

Voor 2025 verwacht IAB dat kunstmatige intelligentie een grotere rol gaat spelen. Generatieve modellen zullen advertentieprocessen verder automatiseren en transformeren. Tegelijk groeit het belang van first-party data door strengere privacywetgeving en het wegvallen van third-party cookies.

De creator economy ontwikkelt zich richting langetermijnsamenwerkingen en platformoverschrijdende strategieën. Authentieke content en het opbouwen van vertrouwen blijven essentieel voor succes.

 Volg Marketing Report op LinkedIn!

 Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief

 Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List




Lees ook:

Peter van Wijnaerde: Moet jouw bureau nu niche gaan?

22-08-2025 | 10:11:00
Het is als de blauwe of de rode pil, maar dan voor agencies. Het modernste agencydilemma: te groot voor niche, te klein voor full-service.

NMO Luistercijfers juli 2025: Qmusic blijft marktleider; op 13+ met NPO Radio 2

06-08-2025 | 18:34:00
Marketing Report heeft de juli 2025-maandcijfers verkregen uit het NMO Luisteronderzoek. Hieruit blijkt dat Qmusic het marktleiderschap heeft behouden in alle doelgroepen. Bij de meeste radiostations is er sprake van stabilisatie met wat lichte schommelingen

Wereldwijde podcastmarkt groeit naar 205 miljard dollar in 2033

04-08-2025 | 12:08:29
De wereldwijde markt voor podcasts groeit naar verwachting van 27,88 miljard dollar in 2024 naar 204,75 miljard dollar in 2033.

PwC: Wereldwijde mediabestedingen groeien naar 3,5 biljoen

24-07-2025 | 15:03:00
Die groei wordt vooral gedreven door een stijgende advertentiebesteding op diverse platforms. Dat blijkt uit het Global Entertainment & Media Outlook 2025-29 van PwC.

NPO Start en Videoland doen mee aan NMO Kijkonderzoek

24-07-2025 | 13:45:00
NPO Start en Videoland doen vanaf de lancering van fase 2 van het NMO Kijkonderzoek mee aan de meting van de streamingdiensten


 Volg Marketing Report op LinkedIn!

 Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief

 Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

Save the Children start merkcampagne met TBWA\NEBOKO

01-09-2025 | 11:18:00
De campagne wil Nederlanders laten zien dat ieder kind de potentie heeft om bij te dragen aan een betere toekomst.

Roorda en Achmed Akkabi werken samen tegen ronselpraktijken

01-09-2025 | 10:00:00
Fase twee van de publiekscampagne Vreemd of Verdacht? is gestart. De campagne waarschuwt jongeren voor criminelen

Jeugdfonds Sport & Cultuur start campagne Gewoon Mogelijk

01-09-2025 | 09:58:10
Met de campagne wil de organisatie ouders en verzorgers stimuleren een sport- of cultuurclub voor hun kind te kiezen, ook als er thuis onvoldoende geld is

Hart Voor De Zaak ontwikkelt campagne voor Matchis

01-09-2025 | 09:09:00
Met inzet van televisie, radio, social media en outdoormedia is dit een van de grootste wervingscampagnes die Matchis tot nu toe heeft gevoerd.

[Vacatures] NOSUCH zoekt een Marketing en Communicatie Manager

01-09-2025 | 08:54:00
NOSUCH is per direct op zoek naar een Marketing en Communicatie Manager - Rotterdam
 

Dit artikel is gepubliceerd door: Daan Dekkers

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.