DEPT en Otrium zetten AI-avatars in voor modevoorraad

Otrium werkt samen met digitaal bureau DEPT aan de inzet van AI-gedreven avatars, de zogenoemde Ovatars, om onverkochte mode-items meer zichtbaarheid te geven op het platform. Met deze aanpak wil Otrium de kans vergroten dat alle kledingstukken alsnog worden verkocht.

De Ovatars zijn digitale modellen die via kunstmatige intelligentie worden gecombineerd met productbeelden van kledingstukken waar normaal geen modelfoto’s van worden gemaakt. Deze visuals worden gebruikt op productpagina’s, in lookbooks en bij advertenties op het platform.

AI-gedreven aanpak voor voorraadoptimalisatie

Otrium en DEPT hebben processen ontwikkeld waarbij eigen productfotografie wordt gecombineerd met AI-technologie. Dit maakt het mogelijk om op grote schaal hoogwaardige beelden te creëren die aansluiten bij de merkidentiteit van Otrium. Zo krijgt elk kledingstuk een gelijkwaardige presentatie, ook wanneer er slechts enkele stuks beschikbaar zijn.

Milan Daniels, oprichter van Otrium: "Deze digitale avatars, geïnspireerd op mensen van allerlei achtergronden, geven ons de mogelijkheid om vergeten items op grote schaal nieuw leven in te blazen. Door de zichtbaarheid en creativiteit te vergroten, krijgt elk kledingstuk een eerlijkere kans om ontdekt en geliefd te worden en komen we weer een stukje dichter bij het vervullen van onze missie."

Diverse AI-avatars bieden circulair voordeel

Er zijn zeven verschillende Ovatars ontwikkeld, elk met een eigen uitstraling en persoonlijkheid. Volgens Otrium draagt de inzet van deze digitale modellen bij aan een hogere conversie en lagere kosten voor productfotografie. Het platform verwacht dat meer kledingstukken hun weg naar de consument vinden, wat bijdraagt aan minder verspilling en een kleinere ecologische voetafdruk.

Lucas Nutbey, SVP Strategy, EMEA: "Dit project vertegenwoordigt de toekomst van modetechnologie – waar data, design en technologie samenkomen. Het is een perfect voorbeeld van hoe AI zakelijke uitdagingen kan oplossen én positieve verandering kan ondersteunen."

DEPT richt zich met dit project op het combineren van technologie en design om zakelijke doelstellingen van Otrium te ondersteunen. De samenwerking draagt bij aan de ambitie om modevoorraad zo efficiënt mogelijk te benutten.

Credits:
Otrium: Milan Daniels (oprichter) | DEPT: Lucas Nutbey (SVP Strategy, EMEA)

www.deptagency.com

 Volg Marketing Report op LinkedIn!

 Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief

 Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List




Lees ook:

DigitalAgency100 2026 | De Genomineerden

12-10-2025 | 09:24:00
De DigitalAgency100 20256komt eraan! De lijst met de 100 meest invloedrijke mensen in de Nederlandse digital agency wereld wordt bekendgemaakt tijdens het M100 Event, woensdag 3 december 2024 in PHIL in Haarlem

Rens Quirijnen en Helen Fernando stappen over naar DEPT

08-10-2025 | 10:33:00
DEPT breidt het creatieve team in Nederland verder uit met de komst van Rens Quirijnen en Helen Fernando. Het duo start als associate creative directors

Ben Williams Global Chief Creative Officer DEPT

02-10-2025 | 15:50:00
Hij krijgt de taak om de creatieve en marketingcapaciteiten van het bureau wereldwijd te integreren in een gezamenlijke aanpak die merken helpt transformeren en bedrijfsgroei stimuleert.

BUUT ontwikkeld met DEPT: strategie, design, experience

25-09-2025 | 10:49:08
ABN AMRO lanceerde begin september BUUT, een bank voor tieners en hun ouders die is ontwikkeld door Tikkie in samenwerking met DEPT.

DEPT ontwikkelt More Time for Life-campagne voor Brother

17-09-2025 | 15:28:51
Brother is een Europese campagne gestart in vijftien landen om zijn inkjetprinters voor kleine bedrijven en thuiskantoren te promoten.


 Volg Marketing Report op LinkedIn!

 Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief

 Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

[Marketing Week] Bob Koigi: Addressable tv: de onbenutte goudmijn voor marketeers

10-10-2025 | 16:07:15
Een aanzienlijke strategische kloof kost adverteerders miljoenen aan potentiële omzet en bereik. Nieuw onderzoek van DISH Media, ontwikkeld in samenwerking met Janus Strategy & Insights, onthult dat marketeers door het onderbenutten van addressable TV systematisch 31,6 miljoen Amerikaanse volwassenen over het hoofd zien, een segment dat alleen effectief via dit kanaal bereikt kan worden.

[Vacatures] Clear Channel zoekt een Sales Support bij Bauer Media Outdoor Nederland

10-10-2025 | 11:45:00
Clear Channel is per direct op zoek naar Sales Support bij Bauer Media Outdoor Nederland

[Vacatures] Clear Channel zoekt een Planner (Customer Succes) bij Bauer Media Outdoor Nederland

10-10-2025 | 10:58:00
Clear Channel is per direct op zoek naar Planner (Customer Succes) bij Bauer Media Outdoor Nederland

Dawn en Vattenfall maken stroompieken hoorbaar

10-10-2025 | 10:53:00
Vattenfall lanceert samen met bureau Dawn en 100% het Vattenfall Kamerorkest — een audiovisuele installatie die de disbalans in stroomverbruik hoorbaar maakt

NABV kiest LevelUP Digital voor merkcampagne We Are Airsoft

09-10-2025 | 16:30:00
De Nationale Airsoft Belangen Vereniging (NABV) heeft gaming agency LevelUP Digital gekozen voor de uitvoering van haar merkcampagne We Are Airsoft.
 

Dit artikel is gepubliceerd door: Lieselot Berentzen

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.