Demissionair staatssecretaris stelt extra bestuurslaag voor: Autoriteit Publieke Media

Demissionair staatssecretaris Steven van Weyenberg (D66) wil ondanks de demissionaire status van de regering toch de Mediawet wijzigen en onder meer een extra bestuurslaag introduceren bij de NPO. Dit schrijft hij aan de Tweede Kamer naar aanleiding van het definitieve besluit om Ongehoord Nederland in het publieke bestel te laten.

De demissionair staatssecretaris schrijft de Tweede Kamer dat het onderschrijven van de journalistieke code een expliciet criterium wordt voor toetreders tot het publieke bestel en de naleving daarvan ook. Daartoe kunnen in de toekomst op wettelijke basis sancties voor worden gegeven als de wetswijziging zou worden aanvaard.

Autoriteit Publieke Media

Het adviescollege onder voorzitterschap van CDA’er Pieter van Geel adviseerde een extra bestuurslaag in te stellen onder de naam Autoriteit Publieke Media. Gunay Uslu, de voormalig demissionair staatssecretaris schreef eerder dat het adviesrapport en de uitkomsten aan een volgende regering werd overgelaten. Steven van Weyenberg schrijft echter het idee van deze in te stellen autoriteit een interessante gedachte te vinden. Deze autoriteit zou deels het Commissariaat voor de Media moet vervangen alsmede taken van de NPO-organisatie als extra bestuurslaag. In februari 2024 wil de demissionaire staatssecretaris de Tweede Kamer verder informeren. De vraag wordt of de Tweede Kamer in huidige samenstelling met PVV als grootste partij (die pleit voor opheffing van de NPO), VVD (die pleit voor een forse bezuiniging van 400 miljoen) en andere partijen voorstander zijn van het instellen van een extra bestuurslaag.

Ongehoord Nederland blijft

Eerder bleek al dat de voormalig demissionair staatssecretaris Gunay Uslu (D66) in haar voorlopige besluit geen grond zag om Ongehoord Nederland uit het publieke bestel te halen. De NPO verzocht dit omdat onder meer omdat de Raad van Bestuur van de NPO van mening is dat Ongehoord Nederland onvoldoende uitvoering  geeft aan de bereidheid tot samenwerking. Volgens de demissionair staatssecretaris is geen sprake van structureel en zeer manifest gebrek aan samenwerking. Het niet naleven van de journalistieke code is volgens Steven van Weyenberg niet aan de NPO, maar aan het Commissariaat voor de Media. Hier zijn de NPO en de demissionair staatssecretaris gezien de reactie van de NPO op het voorlopig besluit het fundamenteel over oneens.

Reactie NPO

Frederieke Leeflang, voorzitter van de Raad van Bestuur van de NPO: “De NPO heeft er met het verzoek aan de staatssecretaris naar gestreefd om helder te krijgen dat Ongehoord Nederland zich aan de journalistieke code moet houden. Het is van groot belang dat die helderheid nu is gegeven door Steven van Weyenberg. De demissionair staatssecretaris stelt zelfs dat de journalistieke code in de wet moet worden verankerd.

Er is dus geen ruimte voor een eigen interpretatie van de journalistieke regels. De staatssecretaris bevestigt hiermee dat onze verzoeken aan Ongehoord Nederland om zich aan de journalistieke code te houden terecht zijn. Ook zal Ongehoord Nederland zich aan de voorschriften moeten houden die de NPO verbindt aan het plaatsen van het programma Ongehoord Nieuws.” 

De NPO stelt in 2024 in gesprek met Ongehoord Nederland te gaan over de verantwoordelijkheid die deze omroepvereniging heeft om blijvend te laten zien dat ze de verbeteringen serieus nemen en beter samenwerken met de NPO en de andere omroepinstellingen. 

www.npo.nl

www.rijksoverheid.nl

 Volg Marketing Report op LinkedIn!

 Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief

 Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List




 

Lees ook:

BMW start wereldwijde campagne voor iX3

15-09-2025 | 15:51:00
BMW heeft samen met Jung von Matt HAMBURG een internationale campagne gelanceerd rond de introductie van de BMW iX3.

Mediahuis Nederland, DPG Media en Ster komen met regels voor politieke reclames

14-09-2025 | 15:17:00
Mediahuis Nederland, Ster en DPG Media hebben regels aangekondigd hoe per 10 oktober 2025 politieke reclames kunnen worden aangekocht

Amazon Ads en Netflix gaan samenwerken met programmatic advertentie-inkoop

14-09-2025 | 14:39:03
Amazon Ads en Netflix gaan samenwerken waarbij adverteerders die gebruik maken van het platform Amanzon DSP toegang krijgen tot de advertentievoorraad van Netflix

Paramount Skydance bereidt overnamebod voor op Warner Bros. Discovery

12-09-2025 | 12:18:00
Paramount Skydance zou een overnamebod voorbereiden om Warner Bros. Discovery over te nemen.

Domino’s en Selmore breiden campagne uit met 13 films

10-09-2025 | 14:01:00
Domino’s en creatief bureau Selmore breiden hun Honour The Craving-universum uit met dertien films en een reeks memes.
 


 Volg Marketing Report op LinkedIn!

 Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief

 Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

Cogonez versterkt rol Port of Amsterdam tijdens SAIL 2025

17-09-2025 | 16:31:00
Tijdens SAIL 2025 trok Amsterdam ruim twee en een half miljoen bezoekers en meer dan 10 duizend boten.

DEPT ontwikkelt More Time for Life-campagne voor Brother

17-09-2025 | 15:28:51
Brother is een Europese campagne gestart in vijftien landen om zijn inkjetprinters voor kleine bedrijven en thuiskantoren te promoten.

SuperRebel ontwikkelt website voor MP Motorsport

17-09-2025 | 10:47:38
Het platform staat volledig in het teken van Accelerating Talent, de ambitie van het team om jong racetalent te begeleiden van karting tot Formule 2

Home Agency ontwikkelt Thuisarts-merkcampagne Zoek jezelf niet zieker

16-09-2025 | 18:31:00
Home Agency heeft een merkcampagne ontwikkeld voor de gezondheid-website Thuisarts. Daarbij is ook een vernieuwde visuele identiteit ontwikkeld in samenwerking met Reaktor

Havas Lemz ontwikkelt campagne Bolletje: Ronduit lekker

16-09-2025 | 18:11:00
Havas Lemz heeft voor Bolletje ondder de noemer Rondom Lekker een campagne gelanceerd voor de Bolletje Bagel Cracker. Dit is een combinatie van de ronde, met sesam bestrooide bagel en een luchtige, knapperige cracker
 

Dit artikel is gepubliceerd door: David de Jong

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.