DDB ontwikkelt campagne voor VriendenLoterij

Het thema, bedacht door Niels Bredemeijer en Rienk de Vries van DDB, is Elke dag plezier.
Het brengt de brede propositie van VriendenLoterij tot leven. Bij de doorvertaling is nauw samengewerkt met de creatieven van de VriendenLoterij Fanny van Eig-Kievit en Lara Bakema. Daarnaast tekent DDB voor de visual identity.

De meeste mensen kennen de VriendenLoterij van de prijzen die er te winnen zijn. Maar er is meer. Met jouw deelname kan je veel beleven, dichtbij in jouw buurt, maar ook kan je zelf kiezen welke organisatie je steunt. Deze boodschap wilde de VriendenLoterij op een frisse en heldere manier gaan vertellen.

Geert Friebel, Hoofd Marketing & Partnerships bij de VriendenLoterij: "We zochten naar een inhoudelijk sterke en creatieve partner om ons merk meer betekenis te geven. Met DDB hebben we gewerkt aan de nieuwe merkpositionering die ons nog meer onderscheid geeft en daarmee de mensen kennis laat maken met alle mogelijkheden van de VriendenLoterij."

Marc Leurs, bureaustrateeg: "De VriendenLoterij is een loterij waar je veel meer plezier van hebt. Want ieder uur, elke dag, elke week en elke maand maak je kans op vele geldprijzen. De propositie is echter rijker, en door die verschillende USP’s los van elkaar te communiceren wordt de loterij betekenisvoller en komt het merk dichter bij haar spelers."

Niels Bredemeijer, creatief directeur van DDB Amsterdam: "Onze designers hebben de identiteit vormgegeven en daarna is de interne studio van de VriendenLoterij gaan ontdekken op welke manier die in de bestaande middelen het best gebruikt, uitgebreid en doorontwikkeld kon worden. Het is een mooie samenwerking."

In de eerste campagne leren we Henk kennen. Hij is de meest trouwe supporter van de lokale club; VVG. Dag in dag uit staat hij langs de lijn. Henk speelt ook mee met de VriendenLoterij, natuurlijk doet hij dit voor de geldprijzen, maar zo steunt hij ook zijn eigen cluppie. En daar beleeft Henk uiteindelijk zelf ook plezier aan.

Credits

Opdrachtgever: De VriendenLoterij | Bureau: DDB Amsterdam | Productiemaatschappij: Czar Amsterdam | Regisseur: Kay Lindhout | Producer: Marius van de Weerd | Offline editor: Jorien Voogt | Grading: Joppo Veldhuis, De Grot | Online: Robin Hancock, De Grot | Sound design: Earforce, Tymen Geurts | Muziek: Earforce, Reinder van Zalk | Muziek: Ruben Samama

www.ddbamsterdam.nl

www.vriendenloterij.nl

Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List




 

Lees ook:

DDB Amsterdam gaat op in TBWA\NEBOKO

01-12-2025 | 23:16:00
DDB Amsterdam gaat op in TBWA\NEBOKO. Het is het gevolg van de overname van IPG door Omnicom en de strategie die Omnicom daarna gepresenteerd heeft

Pol Hoenderboom maakt overstap van DDB naar DEPT

24-11-2025 | 08:50:00
In zijn functie geeft Hoenderboom creatieve leiding aan klanten in Amsterdam, waaronder bol, Logitech, Wero, Philips, Grolsch en de Bijenkorf.

TBWA\NEBOKO houdt huis bij Effies 2025

13-11-2025 | 22:53:00
Woeaaaaah! Het kan bijna niet anders dan dat TBWA\NEBOKO alle Nederlandse Effie-records heeft gebroken

DDB en Transavia lanceren platform: Niet normaal gewoon

04-11-2025 | 11:00:00
Na een gewonnen pitch eerder dit jaar presenteert DDB Amsterdam het merkplatform voor Transavia: Niet normaal gewoon

Eerste veertig bureaus voor ADNIGHT Amsterdam bekend

08-07-2025 | 11:33:16
Op 10 oktober openen onder meer DEPT, Monks, AI AM, 100%, Ace en Dawn hun deuren voor het publiek.
 


Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

[The List] Giesbers retail

07-01-2026 | 16:10:54
Wij zijn jouw creatieve all-in-one partner voor strategie, creatie en contentproductie.

ING-campagne richt zich op online verleiding

07-01-2026 | 09:45:00
Centraal staat Spaarslot, een functie in de ING-app die gebruikers helpt meer grip te houden op hun spaargeld.

Antal Van Pelt: Goede voornemens voor merken, stop eens met rennen

06-01-2026 | 12:34:00
Marketing Mores – een maandelijkse column over de ongeschreven regels, gebruiken en cultuur van de branche. In deze editie vertelt Antal van Pelt over de typische verschijnselen van ons vak en de branche.

VriendenLoterij zet winnaar Linda centraal in campagne

06-01-2026 | 10:52:00
De commercial zet sterk in op emotie en storytelling en sluit aan bij de merkstrategie Elke Dag Plezier.

Diederik Breijer verlaat United Playgrounds

06-01-2026 | 10:10:00
Diederik Breijer verlaat United Playgrounds. In januari 2022 startte Diederik Breijer met investeerder Standard Investment, United Playgrounds.
 

Dit artikel is gepubliceerd door: Daan Dekkers

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.