VriendenLoterij zet winnaar Linda centraal in campagne

De VriendenLoterij lanceert een nieuwe campagne, ontwikkeld door Concept Center, waarin het persoonlijke verhaal van winnaar Linda uit Zutphen centraal staat. De commercial zet sterk in op emotie en storytelling en sluit aan bij de merkstrategie Elke Dag Plezier. De campagne speelt in op de groeiende behoefte aan authentieke en herkenbare reclame, zoals blijkt uit recent onderzoek van DDMA.

Authenticiteit en menselijkheid

De commercial vormt het tweede deel van de prijzenpotcampagne van de VriendenLoterij en markeert een nieuw creatief uitgangspunt. De loterij wil laten zien dat wensen echt kunnen uitkomen, niet als marketingclaim, maar als menselijke realiteit. In de film zien we hoe Linda, die 100.000 euro won, haar wens in vervulling ziet gaan: een reis door Zuid-Afrika samen met haar dochter.

Fanny van Eig-Kievit, Senior Art Director bij de VriendenLoterij: "Het nieuwe jaar is een tijd voor goede voornemens en wensen. Aansluitend bij onze merkbelofte en deze december- en januariperiode hebben we de campagne dit jaar fundamenteel anders aangepakt. We hebben als loterij het geluk iedere maand de wensen van veel winnaars een stukje dichterbij te brengen door hen te verrassen met een mooi geldbedrag. Linda’s verhaal is daar een mooi voorbeeld van."

Elke Dag Plezier

De campagne maakt deel uit van een bredere strategische verschuiving binnen de VriendenLoterij. Sinds 2024 zet de organisatie met haar commercials sterker in op menselijke verhalen waarin de merkbeleving Elke Dag Plezier centraal staat. In november 2025 werd bekend dat de commercial VriendenLoterij Eredivisie Souf & Hugo is genomineerd voor de Ster Gouden Loekie.

Credits:

Campagnemarketeers: Isabelle Wijsmuller en Billie van de Ven | Creatief concept: Inhouse creatieve bureau van de VriendenLoterij | Productie: CZAR Amsterdam | Animaties: PostOffice | Edit: ErikEdit

www.vriendenloterij.nl


Volg Marketing Report op LinkedIn
Volg Marketing Report op Instagram
Volg Marketing Report op Facebook
Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief
Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

Allianz Direct zet influencerstunt in bij awardshow

09-03-2026 | 11:02:25
Binnen enkele minuten verschenen video’s en foto’s online, waarna het incident ook werd gedeeld via grotere kanalen zoals Dumpert.

Andy Mosmans: Sterke merken belanden niet in een race to the bottom

09-03-2026 | 10:29:00
Marketing Report publiceert een lang gesprek tussen Andy Mosmans van VENGEAN en Bas Vlugt van Marketing Report Nederland & België in verschillende delen

Ubbo Maagdenberg: Wij bouwen het platform van de toekomst

09-03-2026 | 10:18:00
In dit exclusieve interview met Marketing Report schetst de kersverse CEO waar het volgens hem schuurt in de bureauwereld.

[Vacatures] CS Digital Media zoekt een Onsite Service Engineer

09-03-2026 | 08:19:00
CS Digital Media is per direct op zoek naar Onsite Service Engineer - Fulltime

Aangiftecampagne roept 9,6 miljoen mensen op

06-03-2026 | 14:16:00
Belastingdienst is gestart met de publiekscampagne Aangifte inkomstenbelasting.
 

Dit artikel is gepubliceerd door: Lieselot Berentzen

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.