[Column] Arjen Hoekstra: Op een dag drink je geen bier meer

Vroeger was de biermarkt heerlijk helder. Boven de rivieren dronk je Amstel of Heineken, in Twente Grolsch. Maar wij hebben Dommelsch, Oranje Boom of Bavaria. En de bierliefhebber op zoek naar iets speciaals koos voor een Palm. Die Tukkers hadden een vooruitziende blik, want op een dag drink je inderdaad geen bier meer. Maar drink je IPA, NEIPA of DIPA. Pils is zeg maar niet het TIPA van de nieuwe generatie bierdrinkers, die kiezen liever voor iets nieuws.

Hop Verdomme

Ineens lijkt het alsof de met zorg gebouwde merken er niks meer van brouwen. Grolsch is ineens al zijn vakmanschap en meesterschap kwijt. Amstel heeft het al jaren niet voor elkaar. Zelfs Hertog Jan hoogstpersoonlijk gaat dit niet veranderen. Want mannen weten al lang niet meer waarom. Biertje? Pils drink je hooguit op een festival uit een plastic beker of gooi je uit onvrede vanaf de tribune op het voetbalveld. De bierliefhebber van nu schenkt zijn blikje single hop India Pale Ale met Amerikaanse Simco hop uit in het gestileerde bijbehorende glas. Liefst met een ironische naam die zichzelf niet zo serieus neemt, zoals Hop Verdomme of de hoppige Pale Ale van Uiltje: Dikke lul drie bier!

Zo. En nu?

Wat doe je als gevestigd biermerk in de huidige biermarkt? Want de jonge bierliefhebber denkt: craft, da’s pas lekker. Bier is avontuurlijker dan ooit, en veranderlijker dan ooit. Zeker in de supermarkt verandert het bieraanbod sneller dan je een glas kunt adten. En ook in de horeca tel je niet meer mee als je niet minimaal tientallen bieren op de tap hebt. Inmiddels zijn er zoveel brouwerijen en brouwstijlen. Wat ‘probably the best beer in the world’ is weet niemand meer. Dan is het de vraag, wat doe je als gevestigd biermerk?

Bastard of Beers

Neem nu het Belgische Palm. Voor oudere bierdrinkers ooit het eerste echte speciaalbier. Prachtig glas met de herkenbare Belgische knol. De Belgische weelde. Hun laatste pay off was al een voorbode voor wat zou komen: Tijd voor iets ambers. Geen slecht zinnetje, maar de bierliefhebber van nu had er geen zin in. Die wil echt iets anders. Dus ging Palm terug naar de roots, terug naar het moment dat het ontstond. Een remix tussen een Engelse Ale en een Duitse pils. Een bastaard. Palm heeft het paradepaardje overboord gegooid en gaat als The Beer of Bastards de traditie twisten met verschillende remixes en ReBelgian Beer. Te beginnen met de WeissAss en de HorsePowerBlond. Het aloude Belgische paard kreeg een omgekeerd ijsje op z’n neus en gaat verder als een Unicorn. Als traditionele bierliefhebber mag je vinden dat dit bier is zoals bier niet helemaal bedoeld is. Maar de Bastard of Beers gaat ervoor. Proost.

SuperRebel Agency nodigt dorstige marketeers uit om onder het genot van drie bier te komen lullen over de positionering hun merk.

www.superrebel.com

Lees ook:

SuperRebel.Agency doet rebranding FMI tot Sour Supplier

19-11-2025 | 09:08:00
De merkoperatie is ontwikkeld door SuperRebel.Agency en moet de positie van het bedrijf als sour specialist in de internationale foodsector versterken.

[Vacatures] SuperRebel.Agency zoekt een Creative Social (junior/medior)

17-11-2025 | 15:35:00
SuperRebel.Agency is per direct op zoek naar Creative Social (junior/medior) – Amsterdam

[Vacatures] SuperRebel.Agency zoekt een Senior Designer

13-11-2025 | 09:51:00
SuperRebel.Agency is per direct op zoek naar Senior Designer

Inzendingen geopend voor The Best Social Awards #12

29-10-2025 | 10:39:00
De inschrijving voor de 12e editie van The Best Social Awards is van start gegaan. De deadline voor inzendingen is 2 december 2025

SuperRebel wint ZILVER tijdens Dutch PR Awards

24-10-2025 | 09:00:00
De app Rijnmondveilig informeert inwoners bij rampen en incidenten. Toch werd de app nauwelijks gebruikt.


 Volg Marketing Report op LinkedIn!

 Abonneer je op onze gratis dagelijkse nieuwsbrief

 Registreer jouw bureau gratis in de Marketing Report reclamebureau database The List





Lees ook:

Dentsu Creative tekent voor eindejaarsfilm Rabobank

15-12-2025 | 16:13:14
Centraal staat de rol die de bank speelt op dagelijkse momenten die voor klanten van belang zijn.

Rebranding van Whello krijgt vorm via eigen merchandise

15-12-2025 | 12:01:51
De kledinglijn met abstracte designs maakt het merkverhaal zichtbaar op de werkvloer en versterkt het werkgeversmerk.

NOISE kiest user-generated aanpak in vuurwerkcampagne

15-12-2025 | 11:27:00
NOISE maakt onderdeel uit van het Only-netwerk en bestaat deze maand 20 jaar.

[Vacatures] Key Agency zoekt een Community Manager / Webcare Agent

15-12-2025 | 09:23:00
Key Agency is per direct op zoek naar een Community Manager / Webcare Agent - 5-15 uur per week - Remote

Bruut en Rraarr lanceren documentaire voor Over Morgen

15-12-2025 | 09:20:00
De campagne stelt de menselijke waarde van zorg centraal en toont het dagelijks werk van zorgmedewerkers van dichtbij.
 

Dit artikel is gepubliceerd door: Lieselot Berentzen

Uitgelicht





Abonneer je op onze nieuwsbrief.